Romunija

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Ravno v Bukarešti. Lj-BG-Dajrdap-Turnu Severin-Craiova-Pitesti-Transfãgãrãșan 13 ur in pol (vkjljučno s pavzo za kosilo). Romuni na srbsko-romunski meji malo delajo gužvo, pa nakup romunske vinjete je ena sama komedija, sicar pa brez problemov. Cesta čisto OK, razen zadnjih 30 km, ko je precej razsuta, kar ponoči pomeni malo skrbi za gume (jebiga, če imajo pa presek 30). Povprečna poraba pa zmernih 12,5 ...

Če bi šel čez madžarsko bi se zaj... tele ceste so ful lepše (prazne in z lepo okolico), sploh tistih cca 80 km ob Donavi.
Par fotk s poti je tule: https://www.facebook.com/AvtoMagazin
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Transalpina pa ne?

Ne želim ti nezgode, bi bilo pa vsekakor zanimivo, da bi lahko videli kako trpežen je bemfl, ki zapelje v roumunsko luknjo na cesti.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Transalpina je precej daleč od ubrane trase. Ne bi zneslo časovno.

Lukenj smo pa kar nekaj našli, vsem se pač ne moreš izognit. Ampak ne boš verjel, na celi poti sem videl le 1 tako, da sem zanjo ziher, da bi poškodovala avto. Jebiga, luknja s premerom pol metra, podobno globino in ostrimi robovi verjetno tudi terenca zlomi. Vse ostalo je bilo pa čisto OK, pač tu in tam useka, sploh ponoči človek kaj prezre, ampak ne, ni se bilo treba vozit 40 na uro zaradi slabe ceste. Konec koncev je bilo povprečje 1. dne okoli 90 na uro ...

Večji problem so kamni tam, kjer so skale nad cesto. Smo parkrat krepko povijugali, na srečo je promet dokaj redek.
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
Za občutit kaj so jame na cesti je potrebno podaljšat do Moldavije.
smile-1.gif
 

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Transalpina je precej daleč od ubrane trase. Ne bi zneslo časovno.

Lukenj smo pa kar nekaj našli, vsem se pač ne moreš izognit. Ampak ne boš verjel, na celi poti sem videl le 1 tako, da sem zanjo ziher, da bi poškodovala avto. Jebiga, luknja s premerom pol metra, podobno globino in ostrimi robovi verjetno tudi terenca zlomi. Vse ostalo je bilo pa čisto OK, pač tu in tam useka, sploh ponoči človek kaj prezre, ampak ne, ni se bilo treba vozit 40 na uro zaradi slabe ceste. Konec koncev je bilo povprečje 1. dne okoli 90 na uro ...

Večji problem so kamni tam, kjer so skale nad cesto. Smo parkrat krepko povijugali, na srečo je promet dokaj redek.

...vijugal si tam skozi tunele proti Donjem Milanovcu ob Donavi ???
 

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Ja. Super cesta. Lep razgled, ampak se pa da normalno hitro vozit (razen par naselij in par ovinkov/tunelov). Pa nič prometa.

...super ni pomladi, ko se skale rušijo, lahko tudi kako pol kubika veliko srečaš, jaz sem ponoči prehiteval šleper in naletel na skale, presekal gumo in skoraj končal v Donavi...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Midva sva šla podnevi, sva samo na 2 mestih naletela na kamne na cesti, ampak ni bilo panike. Je bilo pa podobno potem zadnji kos poti v romuniji, če ne bi bila polna luna, bi bilo kar zaj... znosno hitro vozit. Da o psih, ki so jih ceste polne, ne govorim ...
Najbolj sem bil presenečen, da razen ene gostilne malo naprej od Golubovca do rominske meje ni bilo ene same normalne gostilne. V romuniji pa kolikor hočeš takoj za mejo.
 

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Midva sva šla podnevi, sva samo na 2 mestih naletela na kamne na cesti, ampak ni bilo panike. Je bilo pa podobno potem zadnji kos poti v romuniji, če ne bi bila polna luna, bi bilo kar zaj... znosno hitro vozit. Da o psih, ki so jih ceste polne, ne govorim ...
Najbolj sem bil presenečen, da razen ene gostilne malo naprej od Golubovca do rominske meje ni bilo ene same normalne gostilne. V romuniji pa kolikor hočeš takoj za mejo.

...pri Golobovcu je Zlatna ribica, v Donjem Milanovcu pa Čarobna ribica - super roštilj v obeh...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Transalpina je precej daleč od ubrane trase. Ne bi zneslo časovno.

Lukenj smo pa kar nekaj našli, vsem se pač ne moreš izognit. Ampak ne boš verjel, na celi poti sem videl le 1 tako, da sem zanjo ziher, da bi poškodovala avto. Jebiga, luknja s premerom pol metra, podobno globino in ostrimi robovi verjetno tudi terenca zlomi. Vse ostalo je bilo pa čisto OK, pač tu in tam useka, sploh ponoči človek kaj prezre, ampak ne, ni se bilo treba vozit 40 na uro zaradi slabe ceste. Konec koncev je bilo povprečje 1. dne okoli 90 na uro ...

Večji problem so kamni tam, kjer so skale nad cesto. Smo parkrat krepko povijugali, na srečo je promet dokaj redek.

Kak misliš, da je precej daleč, če pa je bližje kot Transfagarasan?

Lepo bi krožno naredil, če si šel iz Juge.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Šel sem mimo Craiove, ta pot je pa daleč od Transalpine precej daleč (je pa pot časovno precej boljša, ker je orenk cesta, kjer se da normalno hitro vozit in je malo nasleij in omejitev) - pa sva bila v hotelu vseeno šele ob pol dvanajstih po njihovem času (22.30 po našem). Če bi lezla čez Targu Jiu in na Transalpino, hotela ne bi videla do jutra ...

In ne, nisem šel krožne, avto je ostal v Bukarešti.