Romunija

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
No, pa je naneslo, da lahko z avtom skočim do Romunije, pogledat uno tafino cesto (Transfagarasan), pa potem do Bukarešte.
Ugibam, da je najhitreje čez Srbijo po AC do Smedereva, pa naprej mimo Požarevca in ob donavi v Romunijo.
Ima kdo kake izkušnje s srbsko-romaunske meje? Kake posebnosti, predvsem pri papirjih od avta (ker ne bo moj in bo verjetno imel nemško tablico)? Glede na to, da bo imel EU tablico in ostane v EU (ker bo avto ostal v Bukarešti) verjetno ni težav?

Sicer je pa plan 1. dan do dol, 2. dan zabava&delo na Transfagarasnu + do Bukarešte, 3. dan z letalom v Lj ...
 

Biciklari

Pripravnik
13. sep 2012
558
0
16
obvezno si privošči kakšno deklico
wink-1.gif
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.998
1.223
113
42
A ni mogoče lažje potem da greš čez Madžarsko? Nobenih mej pa to....
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.998
1.223
113
42
POmoje bodo kej rekl ker so druge tablice. Zakaj pa lastnik ne napiše da ti je posodil?
Pa ker avto boš mel :D
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Saj bom imel pooblastilo (tudi v angleščini), preverjam samo, če je dol slučajno še kaj drugega treba. NIkoli ne veš, čeprav po logiki stvari ne bi smelo bit problemov.
Avto? M5.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Mi gremo vedno (1x na leto
evil.gif
) preko Madžarske.
Ja, je dlje... a se izogneš vsem možnim problemom, zapletom,... tudi cesta ni tako hudo slaba...

Jaz ti že priporočam, da vsaj dobro pretuhtaš to možnost.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Mi gremo vedno (1x na leto
evil.gif
) preko Madžarske.
Ja, je dlje... a se izogneš vsem možnim problemom, zapletom,... tudi cesta ni tako hudo slaba...

Jaz ti že priporočam, da vsaj dobro pretuhtaš to možnost.

Recimo da bi se odločil it enkrat bol izletniško dol pa hkrati pot izkoristil za šoping. Kaj se recimo splača nabavit dol?
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik stop pravi:
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Mi gremo vedno (1x na leto
evil.gif
) preko Madžarske.
Ja, je dlje... a se izogneš vsem možnim problemom, zapletom,... tudi cesta ni tako hudo slaba...

Jaz ti že priporočam, da vsaj dobro pretuhtaš to možnost.

Recimo da bi se odločil it enkrat bol izletniško dol pa hkrati pot izkoristil za šoping. Kaj se recimo splača nabavit dol?

Ujebela, to ti bom pa jaz težko pomagala, ker ne hodim okoli po svetu zaradi shoppingov. pravzaprav jih sovražim
uf-1.gif

Edina stvar, ki sem jo kupila do sedaj v Romuniji (pa sem bila že 4x) je bila knjiga MALI PRINC v Romunskem jeziku...za eno kolegico, ki ima zbirko teh knjih v različnih jezikih...

Poceni je bencin... nazadnje je bil okoli 1.3eur/l (govorim za 95 oktanskega)... diesel je bil popolnoma enaka cena!

Pa pazite, pri njih je gasilni aparat v avtu OBVEZNA OPREMA! Policaji vedo, da tega večina tujcev nima v avtu...in že kasirajo
wink-1.gif
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16

Pravkar se vrnil od tam z bajkom; nobenga problema, noben ne teži - še te hujše barabe mamo na tej strani Kolpe. Brez straha.