Ročna prtljaga - letalo

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Tako pri ročni kot pri "čekirani" prtljagi je podobno... so norme in so ?hostese? na check-in-u. Predvsem je važen človeški faktor, torej kolko bo mel tisti ki mu boš prtljago oddajala dober/slab dan. Za mere ročne prtljage je ponavadi na letališču neka "merica" kamor mora pasat tvoj nahrbtnik, karkoli že imaš in imeti do 6kg (večinoma). Zdej, če odstopaš od tega, te LAHKO zafrkavajo, ni pa nujno. Sem šel že večkrat s predebelim in pretežkim nahrbtnikom na letalo, pa mi ni še nihče težil. Lahko pa bi, v najslabšem primeru moraš čekirat in si brez ročne prtljage
crazy1.gif

Kaj vse smeš imeti notri pa verjetno veš...

Recimo... ko smo iz avstrije leteli v london in nazaj, oboje Ryanair. Tja grede sem imel 2Kg preveč, ostali v skupini (40 folka recimo? cel orkester+zbor u glavnem) pa tudi vsaj toliko, če ne še več. Da bi kdo komu kaj rekel, ni varjante. Vsi prišli čez, jih je bilo kar nekaj z 2-3kosi ročne prtljage. Potem pa šok na povratku: jaz sem imel k sreči manj prtljage, oziroma ravno tam-tam, ostali ki so pa imeli več kot kilogram preveč, so dobili račun, morali it plačat na drugi konec terminala in potem priti s potrdilom nazaj po karto. Pa tudi inštrumente so hotli kar notr v letalo zmetat. No, to so se poj nekak zmenili, sam tolko komplikacij pa tudi še nikjer drugje
grin1.gif



lp
 

teutates

Pripravnik
14. feb 2008
232
0
16
Jaz sem na Brniku in na Schipholu (Amsterdam) imela več kot 3 kose ročne prtljage pa mi nihče ni nič težil. Tudi v Trevisu ko sem letela z Ryanairom so mi nahrbtnik ki ni pasal v tisto ''košaro'' vseeno dali kot hand luggage, čeprav ga sploh nisem nameravala vzeti s seboj kot ročno prtljago
smile-1.gif