Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Meni gredo na živce razne 'prilagojene' zadeve.
Npr, greš s fonom na neko poznano spletno stran, namesto da bi pogledal kar te zanima, bum, drugačen vmesnik, brez veze... telefoni imajo zdaj že boljšo ločljivost kot večina monitorjev.
Ali greš na kak forum pa ti vsiljuje tisti tapatalk ali pa ti spletna stran mori, da je na voljo tudi kot aplikacija, pa kaj? Bom imel za vsako spletno stran svoj app?
Same oslarije, da imajo programerji delo.
Ne morem brez nekaj opazk
Ti očitno zamenjuješ "mobilno" spletno stran z "responsive" spletno stranjo. Ker pri responsive spletni strani vmesnik ni povsem drugačen, ampak so samo nekateri elementi prerazporejeni, nepotrebni pa skriti oz. dostopni s klikom. Da smo na jasnem: primer mobilne spletne strani:
www.engadget.com.
Resolucija je povsem nepomembna. Kaj potem če imaš na 65" TVju enako resolucijo kot na 5" telefonu. Boš videl brati pisavo veliko 12px na telefonu? Ne boš, ker bo črka velika ~1mm. Boš videl brati na TVju? Seveda boš, saj bo črka velika ~9mm. Iz tega je očitno, da je vsebino nujno potrebno prilagoditi, saj brez zoomiranja in scrolanja levo/desno/gor/dol sicer ne bo šlo. Scrollanje levo/desno je namreč no-go, ne glede na napravo (računalnik, telefon, tablica, mikrovalovna ipd.).
Glede aplikacij se strinjam, da je zelo moteče ko ti ob odpiranju strani vedno znova "zagnjavi". Ampak določene namenske aplikacije so boljše kot njihove spletne strani. Zakaj potem obstaja aplikacija Facebook, če pa lahko vse opraviš na njihovi mobilni strani (tudi preko telefona, se razume).
In še glede "dela programerjev": z responsive stranmi imajo programerji
manj dela, kot pa vzdrževati več različic strani in po možnosti še mobilne aplikacije za vse možne platforme.
Responsive web je prihodnost, mora pa biti pravilno implementiran.