resnična kazen ali le spletna prevara?

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
živjo,

v tem tednu sem kazen za prehitro vožnjo v italiji, ki sem bil tam eno leto nazaj, je dobil kdo kaj podobnega, po netu berem vse več nekih spletnih prevar in da ni resnično. Mi svetuje kdo kje bi lahko to preveril?

dopis je prišel v angleščini, zraven je tudi neko uporabniško ime in geslo kjer se z tem prijavim in kao tam tudi plačam kazen 213€. Piše tudi da sem baje prvi dopis kazni že prejel pred časom vendar tega prvotnega dopisa nisem dobil.

vglavnem zanima me če se je kdo že srečal z podobnim primerom in kje bi lahko preveril verodostojnost tega dopisa?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.738
795
113
toti Maribor
Vse kazni iz tujine kolikor vem, ne dobiš direktno od njih, ampak iz našega sodišča v Celju, če se ne motim.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.537
4.476
113
49
Na sončni strani ALP
živjo,

v tem tednu sem kazen za prehitro vožnjo v italiji, ki sem bil tam eno leto nazaj, je dobil kdo kaj podobnega, po netu berem vse več nekih spletnih prevar in da ni resnično. Mi svetuje kdo kje bi lahko to preveril?

dopis je prišel v angleščini, zraven je tudi neko uporabniško ime in geslo kjer se z tem prijavim in kao tam tudi plačam kazen 213€. Piše tudi da sem baje prvi dopis kazni že prejel pred časom vendar tega prvotnega dopisa nisem dobil.

vglavnem zanima me če se je kdo že srečal z podobnim primerom in kje bi lahko preveril verodostojnost tega dopisa?


1. Si bil tam?

2. Si vozil prehitro?


Ostala vprašanja so brezvezna...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Polahko. OT ne zanika dejanja. Sprašuje samo če je to to za kazen. A tebi bi se pa smejalo ko ti izvedem phising in fraud in mi nakažeš za dopust?
 
  • Všeč mi je
Reactions: osiris12345

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.899
7.145
113
Pred cca. enim mesecem, je tudi moja žena dobila v službo kazen zaradi prometnega prekrška v Italiji pred dvemi leti.
Avto je bil služben. Poleg je bila priložena fotografija avta z lepo vidno registrsko oznako. Vozil sem jaz in to po avtocesti iz Trevisa proti Gorici.
Kazen, mislim da 120€ je bila plačana takoj, saj sem praktično vsak mesec v Italiji in ne bi želel kakšnega dodatnega sranja. Jbg
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ja, dobil si dopis in sliko. Ne pa up. imena in gesla da se prijaviš na nek websajt...
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
868
63
28
če bi op prilepil link, bi blo lažje ugibat. drugače pa meni to deluje kot način zbiranja podatkov kreditnih kartic
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.899
7.145
113
Ker je pošta prišla na podjetje, nihče ni niti pomislil, da ne bi plačal. Sumljivo je to, da je prišlo šele po dveh letih. Ampak zdaj je kar je... Jbg
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.148
1.180
113
www.adriamedia.si
Ni scam. Pa vesel bodi, da tako zlahka plačaš. Italijani imajo to dokaj OK porihtnao (nekaj preko tega sajta, nekaj preko drugih), francozi imajo na državnem nivoju en sajt za plačevat, kje drugje tzna bit pa tečno pa bank transferi pa nevemkajševse.
Je pa res,d a so francozi najbolj težki, pošiljajo za vsako malenkost.
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
dane se prijavim na to stran z podanim geslom in up. imenom, grem gledat notri podatke je vse pravilno, edino kar me zmoti je to da sem dobil kazen za prehitro vožnjo, ko grem pa slikco gledat je pa avto slikan na parkingu... kje je to fora?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.715
-432
113
dane se prijavim na to stran z podanim geslom in up. imenom, grem gledat notri podatke je vse pravilno, edino kar me zmoti je to da sem dobil kazen za prehitro vožnjo, ko grem pa slikco gledat je pa avto slikan na parkingu... kje je to fora?

pa dobr, dej poklic v italijo na slovensko ambasado pa naj ti preverijo.

kako nej alter vse ve??
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.129
63
48
123
Ravno danes je v delu clanek, ki pise o tej italijanski zadevi. Vsaj v enem primeru je bila prevara.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Pa kaj ima veze kdo kasira in kdo skrbi za varnost. Če si naredil prekršek, potem plačaj. to je vzgojno.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.715
-432
113
ti si nor. a zdej nej enim ciganom placa k so ga slikal na parkingu??

al kaj??