Renault Media Nav Toolbox

JernejMK

Zelenc'
5. mar 2021
16
2
3
OK ta posnetek sem že videl. Zdaj kar ti meni praviš da rabim anteno ok to dobim za 13 ali se manj na Aliju. Potem a rabim zdaj vmesnik dab ali ga ima že avtoradio?
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Drugače ne zamujate ne vem kaj, imam v Clio 4 original vgrajen DAB, pa imam vseskozi nastavljeno na FM,
Zakaj, ker non stop prekinja ko se pelješ v strnjenem naselju, pa ne živim v neki vukojebini ali pa dolini brez signala.
Naš DAB je ena velika žalost, ker je 3A je minimum za normalno delovanje med vožnjo, pri nas pa uporabljamo 4a.


Še malo razlage;

Rešitev bi bila v več multipleksih in na vsak multipleks malo število postaj, da imajo potem lahko dober zvok ter dobro zaščitno razmerje, ker se edino tako lahko zagotovi dober zvok in dobra uporabniška izkušnja.
Ker pa imamo slabo uporabniško izkušnjo na komercialnih postajah je posledica varčevanja in neumnih potez AKOSa.
 

JernejMK

Zelenc'
5. mar 2021
16
2
3
Janch ,a morda imaš lažjo varianto za pridet v micom config ali manager. Jaz imam nekaj samo še nočem več hecat s svojimi upadati, da ne bo tako kot zadnjič k sem v wince ostal in potem 1 teden prebil na Pc-ju z iskanjem kako priti nazaj.
 

JernejMK

Zelenc'
5. mar 2021
16
2
3
Pozdravljen, hvala ti za posnetek. Bom probal to varianto in če ne lahko tudi počakam. Ma veljajo tudi druge kode k so na forumu ali samo te dve na posnetku?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kode so odvisne od verzije softwera. Če malo zgooglaš ni hudič, da jih ne najdeš. Evo, najdel v 2 minutah:

For version 4.x.x:

Type 8005
Press OK
Delete with the right button
Type 0362
Press OK

For version 6.x.x -8.x.x:

Type 0362
Press OK
Delete with the right button
Type 6971
Press OK

For version 9.x.x

The WinCE Desktop access codes for the new versions 9.1.1 and 9.1.3 are as follows:

Type 2383
Press OK
Delete with the right button
Type 9065
Press OK
 

JernejMK

Zelenc'
5. mar 2021
16
2
3
Ooo, hvala, saj te nisem prosil za kode, verjetno si me narobe razumel. Bi jih že najedel. Ampak vseeno hvala za tvoj trud. Dolžen pivo če boš kaj v N.G.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janch

Horhe

Pripravnik
6. jun 2008
319
11
18
Imam en problem, če je kdo že imel podobno težavo ... želim posodobiti mape na R linku ( clio 2016) ... vstavim USB ključ (FAT32) in dam posodobitev ... zbiranje podatkov ... vendar potem radio "zmrzne" saj se tista skala ne premakne nikamor (tudi po eni uri ne). Sem poizkusil z več USB Ključi, vendo je isto - moram potem odklopiti akumolator da resetiram radio.
Je pa "odklenjena" enota na 9.1.3
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Razlog se skriva v tvojem zadnjem stavku. Verjetno si odklepal z modificiranim synctoolom (Sync_9.1.3) , ki je med drugim zamenjal tudi original mapo synctool. To lahko rešiš sedaj z downgrade softwera in nato nazaj na 9.1.3. Boš pa potem seveda dobil napako navigacije, saj bodo na napravi spet original datoteke, ki pa za tvoje trenutne zemljevide ne bodo ustrezno licencirane. Najbolje je, da vse pustiš kot je, in posodobiš zemljevide preko wince, torej copy/paste iz ključka na napravo.
 
Nazadnje urejeno:

ziki

Zelenc'
17. mar 2022
2
0
1
Dober večer vsem.

Imam Renault Clio IV letnik 2013, nikoli nisem ničesar posodabljal, tako, da bi sistem moral biti na tovarniški verziji. Sem začel brati temo od začetka, ampak je večina slik iz shrani.si, ter videov nedostopnih po vseh teh letih...

Zanima me, katera je trenutno zadnja verzija FW in ali so kakšne opazne razlike, da se splača posodobiti sistem?
Če sam sistem nima nobenih opaznih sprememb, razmišljam o nadgradnji Yugo kart ma zadnjo verzijo.

Hvaležen bi bil, če bi mi kdo lahko poslal navodila za posodobitev FW in/ali posodobitev kart.

Hvala že v naprej!
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Mogoče idi na naviextras in tam prvo poglej, kar ti ponudi.
Ker čisto tak enostavno pa spet ni, če še nisi nikoli tega počel
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
2013 letnik ima Medianav prve generacije, zadnja verzija softwera je 4.1.0. Kar pa se tiče nalaganja kart po neuradnih poteh pa ja, kot je že CLIO15 omenil, ni ravno sprehod po parku če nimaš nekih izkušenj. Ravno danes sem reševal totalno zaciklano enoto, ker je bila narejena napaka pri patchanju, posledično se je enota zaciklala in dlje od renault logo slike ni prišla. V tem primeru je potrebno dat enoto na mizo, odpreti pokrov in bridgat pin R01022, da sploh potem prideš v wince od koder potem rešuješ dalje. Glavobol v glavnem..Kar se tiče navodil za nadgradnjo zemljevidov, lahko le te najdeš na kakšnem tujem forumu (gpspower recimo), kjer sem opisal postopek po korakih. Kot vedno pa marsikdaj lahko gre kaj narobe..Se pa da potem v večini primerov vse rešit, vendar z veliko mero potrpljenja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nuvi3790

ziki

Zelenc'
17. mar 2022
2
0
1
Hvala obema za odgovor. Janch, te najdem tam pod enakim uporabniškim imenom, oziroma mi lahko mogoče po ZS pošlješ link do teme, kjer si opisal postopek po korakih?
 

Andy_P

Pripravnik
19. apr 2018
37
0
6
Kode so odvisne od verzije softwera. Če malo zgooglaš ni hudič, da jih ne najdeš. Evo, najdel v 2 minutah:

For version 4.x.x:

Type 8005
Press OK
Delete with the right button
Type 0362
Press OK

For version 6.x.x -8.x.x:

Type 0362
Press OK
Delete with the right button
Type 6971
Press OK

For version 9.x.x

The WinCE Desktop access codes for the new versions 9.1.1 and 9.1.3 are as follows:

Type 2383
Press OK
Delete with the right button
Type 9065
Press OK
Pozdravljeni,

ali za 9.1.3 še drži
Type 2383
Press OK
Delete with the right button
Type 9065
Press OK

da prideš v WinCE.

Pred leti mi je uspelo priti notri, sedaj ne.
Letno "hodi" avto na redni uradni servis.
So lahko kako onemogočili dostop do WinCE, ali?

Imate kakšen odgovor na to vižo?

LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Sem skoraj siguren, da se z radijem na servisu niti najmanj ne ukvarjajo, ker za to itak niti nimajo razloga, razen če uporabnik sam želi oz opozori na kakšne nepravilnosti, ki pa jih na koncu po večini itak ne znajo odpravit in kot rešitev ponudijo zgolj menjavo enote. To ne pišem na pamet, saj sem popravil vsaj že 5 enot, ki so k meni prišle direkt iz servisa kot nerešljive. Drugače pa če iz kakršnega koli razloga potrebuješ dostop do wince, se lahko poslužiš tudi dboot skripte

 

Andy_P

Pripravnik
19. apr 2018
37
0
6
Pozdravljen,
to kar si napisal glede servisa, ti lahko čisto verjamem.
Je pa čudno, da sem prišel v WinCE vedno na isti način.
Sedaj ko sem vidil da so nove karte 2021.Q4 zunaj, sem
hotel narediti proceduro kot vedno, a glej ga zlomka, ne
morem priti v WinCE. Ko vtipkam 9065 in OK, se ne zgodi
nič, prej sem "padel" v WinCE. Če zbrišem 9065 in vtipkam
9066 in OK, potem dobim pač error, nepravilno geslo, logično.

No če vtipkam kodo za MicomManager, pa pridem v MicomManager.

LP

p.s
koda 9065 kot kaže ni več pravilna
probal z datotekami
mcmtest_activate_4nng.ini
mcmtest_activate_4medianav.ini
mcmtest_activate.ini
 
Nazadnje urejeno:

Podobne teme