Registracija straega mopeda

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
...pa je ta Typhoon na listi ukradenih vozil? Samo vprašam, ker ne vem kako je prejšnji lastnik prišel do njega...
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Zadeva je zelo preprosta. Naj gre model, ki ti ga je prodal v trgovino, kjer ga je kupil. Obstajajo arhivski podatki o prodaji... Nemara še vprašanje, zakaj pa je toliko let stal v garaži? Sicer pa... pojdi s številkami motorja/okvirja na policijo, če ni na listi odtujenih/ukradenih vozil. Ne vem zakaj, ampak mi nekaj ne štima pri tem... Lahko pa, da se motim.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
723
29
28
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Zadeva je zelo preprosta. Naj gre model, ki ti ga je prodal v trgovino, kjer ga je kupil. Obstajajo arhivski podatki o prodaji... Nemara še vprašanje, zakaj pa je toliko let stal v garaži? Sicer pa... pojdi s številkami motorja/okvirja na policijo, če ni na listi odtujenih/ukradenih vozil. Ne vem zakaj, ampak mi nekaj ne štima pri tem... Lahko pa, da se motim.


arhiv je dolžan trgovec držati 10 let nič več.

So pa čisto malo preveč zakomplicirali vse skupaj. Imam moped, ki je bil kupljen leta 92, seveda takrat registracija ni bila potrebna, sem pa vseeno imel zavarovanega na svoje ima. Normalna zavarovalna polica. Imam tudi servisno knjižico z nekaj štemplji, serijska mopeda,... Pa vseeno lani ko sem ga hotel registrirati tega nisem uspel urediti, ker nimam original računa. Preprosto je edino kar je hotela gospa za šaltrom originalni račun. Varianta je bila da se včlanim v nek klub, plačam legalizacijo+homologacijo,.. cc 150€, kar se mi zdi pa preveč za moped ki je vreden 100€.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.789
113
Sem imel enako zgodbo z mopedom letnik 1990.

Tisto o računih in 10-ih letih pa je v praksi za rit obrisat, ker je vsaj 90% podjetij, ki so prodajala takrat mopede vmes že propadlo.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Da malo obudim temo ....
Od tasta sem dobil APN 6 letnik 82, dal mi je tudi originalni račun, račun je napisan na njegovega že pokojnega brata. A bo mogoče motorin registrirat, kakšen je postopek?

lp
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
780
37
28
Imam podobno vprašanje:
Pozdravljeni

Doma imamo star APN 4 moped. Zanima me če se da ta motor registrirati, problem nastane saj nimamo več nobenih papirjev. Motor je bil od moje mame in je ležal več let v garaži, popravljen je , tako da deluje. Star je če se ne morim 30 let. Nekje sem slišal da si včasih za registracijo potreboval par prič da sta potrdila da je to tvoj motor, menda pa sedaj tako ne gre več

Hvala
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
2
18
Zg. Gorenjska
Dve vprašanji:

1. Da ti en naredi račun oz. da ga sam ponarediš (seveda ob predpostavki da moped ni bil še nikoli registriran) tako kot da je bil kupljen v trgovini, ki je ni več... Bi šlo skozi? Glede na tete na šaltarju ki striktno zahtevajo original račun v ni važno kakšnem stanju...

2. Registriraš s pomočjo Društva starodobnikov, menda ko imaš enkrat registrirano in prometno in vse lahko izstopiš iz članstva ali pač?

LP