Registracija straega mopeda

2. okt 2007
3.754
2.224
113
Zanima me, kako lahko registriram staro "trojko" letnik 1973. Vse na njem je original, deluje kot urica.

Seveda papirjev ni. Kakšen je najbolj enostaven (če obstaja) in cenovno ugoden postopek za registracijo?

v neko društvo se ravno ne bi včlanjeval.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.674
5.831
113
Izjavi 2 priči, ki nista s tabo v sorodu, na UE, da moped ni ukraden, opravljen tehnični pregled, kjer dobiš homologacijski kartonček.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.789
113
Kot neoldtimerja ga ne moreš, ker so legalizacijo mopedov brez papirjev ukinili. Sem lani spraševal na vse mogoče naslove (AMZS, EU,...), ker sem tudi sam zamudil rok ko je bilo to še možno, pa so povsod povedali da brez papirjev ga lahko dam samo še v dele. Pa je bil moped v stanju kot iz trgovine, samo v 25 letih se račun pač izgubi. Kako je s postopki glede oldimerjev pa potem nisem več spraševal, ker sem ga prodal mulcem da se ganjajo brez tablic.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.789
113
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Izjavi 2 priči, ki nista s tabo v sorodu, na UE, da moped ni ukraden, opravljen tehnični pregled, kjer dobiš homologacijski kartonček.

To že dve leti ne velja več.
 
2. okt 2007
3.754
2.224
113

Torej pripeljem dva kolega, ki izjavita, da je moped res moj in je O.K?

Starši tu odpadejo......

Kaj pa na tehničnem? Preverjajo ali gre res 45km/h, ker trojka gre cca 50-55.....?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
.. opcija je da se "najdejo" papirji in potem legalno registriraš moped. Je pa verjetno strošek takih papirjev (v bistvu govorimo o nakupu mopeda ki ima papirje) precejšen in se ne splača!
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.674
5.831
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Izjavi 2 priči, ki nista s tabo v sorodu, na UE, da moped ni ukraden, opravljen tehnični pregled, kjer dobiš homologacijski kartonček.

To že dve leti ne velja več.
Kakšen link ?

Potem ostane samo še svamz&starodobnik, s čimer nebi smelo biti težav, če je vse original:
http://www.svamz.com/pogosta-vpra%C5%A1anja

In če kdo naredi račun za nazaj, tistega podjetja, ki je prodajalo mopedže dolgo ni več
bonk.gif
?
Saj itak ne more nihče preveriti.
btw, če ima kdo še kakšen 10 let star račun, vse je pobledelo na njem, oni izpred 30 let so še slabše ohranjeni
stupid-1.gif
.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.789
113
Ravno zaradi tega je bil rok za legalizacijo mopedov, ki niso bili nikoli registrirani in niso v nobeni evidenci uveden. Ki pa se je žal iztekel (1.7.2011) in se lahko z dvema pričama (namesto papirjev) tam na tehničnih samo še slikaš. Ja, moj je bil tudi kupljen v trgovini, ki je že 15 let ni več. In tudi če bi imerl račun je vprašanje kako bi izgledal.

Ga pa lahko registrira kot oldtimerja.
 
2. okt 2007
3.754
2.224
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
seveda papirjev ni
Kaj pomeni to? Da jih nikoli ni bilo, ali da so se izgubili? Podatek je zelo pomemben! [/quote

Papirji so bili, ampak po 40 letih,...... me zamima, v kakšnem stanju bi bil na roko napisan račun......

kot se razbral, lahko vozen moped enostavno na odpad odpeljem???? ni pa mi, da se včlanjujem v društvo starodobnikov in podobno... jaz samo hočem se tu in tam zapeljati za moj gušt, brez nekih obveznosti do nekih društev in ostalih organizacij ipd....
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Hja, če so papirji bili, boš moral najprej na enoti za registracije vozil preveriti, če je ta številka šasije že v kakšni od evidenc.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.789
113
Citat:
Uporabnik haloski_pepek pravi:
kot se razbral, lahko vozen moped enostavno na odpad odpeljem????

- drži samo v primeru da moped ni nikjer v evidenci (zelo verjetno, če ni bil nikoli registriran) in če se ti ne ljubi delat certifikata za oldtimerja.
- če je imel katerikoli prejšnji lastnik kakršnokoli prometno ali kakšno drugo potrdilo o lastništvu potem nebi smel bit problema.
- tretja varianta je da ga prodaš in kupiš drugega s papirji (tako sem jaz naredil)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Teoretično lahko vložiš tožbo na ugotovitev, da je moped tvoj, tožiš znanca npr., ki tožbeni zahtevek pripozna in niti ni obravnave.

Dokazilo o lastništvu je tako sodba
smile-1.gif
= odločba državnega organa

Na UE, kjer so našolani, pa verjetno v jok in od vrat do vrat.
 
2. okt 2007
3.754
2.224
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Hja, če so papirji bili, boš moral najprej na enoti za registracije vozil preveriti, če je ta številka šasije že v kakšni od evidenc.

Pri nakupu novega je verjetno bil izdan račun.... registriran pa ni nikoli bil, saj se tisti čas ni zahtevala registracija, sedaj pa je 18 let sameval.... v srednji šoli sem bil največji frajer na vasi s trojko.......:)
 

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
emm... kaj pa račun iz avtoodpada? A to bi šlo, recimo iz ITA, kjer si ga kupil kot smet in potem zrihtal...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Lahko komplicira na 100 načinov, lahko pa gre po najlažji poti ... preko zveze starodobnih vozil. Si pridobi certifikat o starodobnem vozilu (okrog 80eur) in opravi homologacijo (okrog 80eur). Če nima prometnega dovoljenja, mora homologacijo opravljati v vsakem primeru, če ga hoče spraviti na cesto.
Če se loti tega postopka, pa bo še pri registraciji zelo prihranil, ker bo deležen popusta na starodobno vozilo.

Ne vem, zakaj se avtor teme te variante že v osnovi izogiba, čeprav je najenostavnejša, najhitrejša in najcenejša.
confused-1.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.674
5.831
113
Nekaj sem slišal da so začele zavarovalnice nekaj komplicirati, v smislu da se s starodobnikom ne smeš več dnevno voziti ali nekaj podobnega.
 
2. okt 2007
3.754
2.224
113

Zakaj ne kot starodobnik, ker moraš plačati nekemo "komisarju", da ti pregleda, potem letno članarino društvo in ostale nebuloze. Kot pravim, jaz tega ne rabim, samo hočem se spet ob nedeljah voziti z mojih starim mopedom, brez nekih obveznosti do društev.....,

ampak očitno drugače ne bo šlo, .... bom še preveril na UE..... smo pa se podali v intenzivno iskanje računa, saj bi naj bili stari papirji in podobna krama shranjeni nekje na podstrešju. Vprašanje je, če se bo račun našel, v kakšnem stanju je, in kaj na njem piše (lastnik, št. šasije,....), sicer je za to malo možnosti, saj se je podstrešje pred leti, ko se je menjava streha "čistilo"....
 

Samiirrr

Zelenc'
30. dec 2012
12
0
1
Živjo si preveril kaj na UEso ti kaj povedali? imam podoben problem kot ga imas ti dobil sem skuter 50ccm ki je stal v garazi piaggio typhoon prevozenih samo 9k.. Me zanima obstaja kaksna moznost za registracijo??