Recovery DVD in sprememba OS (W7)

darwin

Majstr
17. avg 2007
579
359
63
Imam vaiota (FW51) z OS Win 7 home home premium.
Poleg računalnika nisem dobil recovery DVD-ja (menda tovarniško priloženi ne obstajajo več), sem si jih pa naredi s pomočjo VAIO Recovery Centra, čarovnika ki je bil na računalniku že nameščen.
V navodilih piše, da ti DVD-ji lahko povrnejo sistem v prvotno stanje v primeru, da na računalnik nisi nameščal drugega OS, kot je tisti, ki je bil že prednaložen.

Glede na to, da imam doma professional verzijo win 7, ki bi jo želel namestiti me zanima če je to možno oz. kako je potem z gonilniki in s sony-jevem softverom (nekaj bombončkov se mi zdi prav uporabnih).

V primeru, da bi licenco W7 prof. želel prenesti na drug računalnik, bi bilo možno potem na tega namestiti home premium verzijo?

Ima kdo kake izkušnje?


Mimogrede: glede na to, da sem tukaj spraševal za mnenje glede nakupa povem, da sem zaenkrat zadovoljen!
wink-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Po mojem bodo W7 znali kar samo poiskati gonilnike, sicer pa jih boš poiskal na Windows Update.

Recovery DVD-ji od podjetij so po mojem ena izmed največjih bedarij ever. Gor je crippled OS, nafilan s tono neuporabnega ali pogojno uporabnega software-a. Sem imel že par računalnikov s tem in prva stvar, ki jo nardim je, da vržem DVD v predal in/ali izbrišem recovery pariticijo na disku.

Če hočeš delat pravi recovery, si naredi image celotnega diska s kakim namenskim programom. Programčki, ki so zraven, pa zagotovo obstajajo tudi kje na internetu.