Kako in kateri codeci za predvajanje mkv?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Nabij kljukice na čisto vse v obeh kolonah(razen mpeg-1), ter za output moraš imeti naštimano eno od obeh EVR opcij

Kaj pa pomeni VMR9?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
No dal sem gor GOM player. Sicer nisem delal posebnih testov ker se mi je mudilo ampak sedaj ko predvajam DVD z diska mi žre max. 8% CPU, 1080p bluray 11GB rip pa skače poraba CPU od 35-45%. Trzanja na hitro ni videt, bom vido ko prenesem sliko na TV!
wink-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Ok zdaj pa gremo dalje! Ko zaženem filme v GOM playerju, BS playerju ter Media Player Classic Home so slike zelo različne. GOM player je BS player imata zelo svetle blede barve, Media Player Classic H. pa ima vrhunske žive, skratka 2 stopnji lepše barve! Kje je keč?

PS:. Kot zanimjivost, tudi integriran Windows Media Player ima res lepo sliko (lepe polne barve)!
 
Nazadnje urejeno:

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Sem pogledal sedaj en .mkv film in pri meni ima lepe barve v Bsplayer-ju.Ali imaš naložen zadnji DiVX codec kateri ima integriranega DiVX H.264 not, tam greš v playerju pod desni klik na filmu možnosti čist spodaj so filtri in tam moraš imet z tem imenom codec kjer lahko nastaviš svetlobo,contrast in pa saturation. Jaz sem naštimal contrast na 9 saturation pa na 12 pa je lepa slika v filmu.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Bom pogledal kateri divx codec imam, evo tukaj je primerjava, zgoraj je BS player spodaj pa je Media Player Classic...

 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
To mi je čisto vse jasno in logično ampak problem je da v BSplayerju ne morem teh zadev štelat, sicer če grem desni klik in grem na VIDEO ter na Color controls pridem do kategorij: Brightness, Contrast, Saturation ter Hue. Ampak problem je v tem da bilo kak štelam te nastavitve al za malo ali vse na FULL je slika popolnoma enaka, torej po domače, te nastavitve ne primejo. Kakšna ideja?
smile-1.gif
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Si pogledal kot sem ti rekel,da klikneš na film desni klik greš pod 'možnosti' pol 'filtri' in če imaš not DiVX H.264 kjer lahko nastavljaš? Drugače pa poglej moj primer.Če nimaš, sem jaz šel v nastavitve v BSplayerju pod filtre kjer sem dodal divx codec za filter. Ker ko instaliraš bsplayer ti sam išče in poišče neke codece jaz tam uglavnem skenslam in jih ročno namestim.Če pustiš da sam namešča ti namesti ffdshow codec in ostalo ropotijo kar pa jaz s tem codecom nisem glih vajen edino mu pustim da naloži flv in pa real codec.

927612-slika.jpg
 

Priponke

  • 927612-slika.jpg
    927612-slika.jpg
    77,4 KB · Ogledi: 231
Nazadnje urejeno: