Realistična (!) dirkačina za PS3

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Srečno,

dejte mi povedat, katere špile naj si kupim, za PS3 jko, katere poudarek je na REALISTIČNI vožnji avtomobila. Arcade me NE zanimajo.
p.s z volanom vozim že 15 let, povečini z vsemi opcijami na off.

hvala!

p.p.s: kako se obnese Dirt 2 ?
grin1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Napisal je, da ze 15 let vozi z volanom, ne da ze 15 let vozi realisticne simulacije z volanom.

GP2 (od Crammonda) je izsel 15 let nazaj, takrat sem ga tudi jaz vozil z volanom in pedali (mislim da od Logitecha ?), izgledal pa ni niti priblizno slabo glede na ostale moto-igre iz tstega casa (npr. tista Indy zadeva je bila precej slabsa, starejse zadeve a'la Test Drive vseh stevilk in Stunts se pa sploh ne morejo primerjati z njo).

Seveda se pa sprasujem koliko je lahko igra na racunalniku sploh realisticna, ce te v sedezu ne nalima od pospeskov v vse smeri ...
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Kar se rallyja tiče, je še zmeraj daleč najbl hardcore simulacija Richard Burns Rally, če ga sploh še kje dobiš, ker je to že 5 let star špil, original narjen za ps2
smile-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
GT5 Prologue (oziroma cela verzija, ko pride).

Slab ni niti NFS Shift, a to ni simulacija, tako kot ne Dirt2, ki je sicer res uživaški in všeč tudi meni ki sem sicer bolj usekan na simulacije.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.453
1.187
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
in katero realistično simulacijo si igral pred 15 leti na volan?

viper racing je že ena takih skoraj tlko starih in najboljših
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.334
113
si vozil demo gt5 onega 370Z...daleč od simulacije, je pa res da druga dejansko ni zdaj...je pa NSF shift res zelo dober sploh ker se odlično ujame z g25 na ps3. in trenutno je to špica.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Ja, sem igral omenjeno kombinacijo v Technomarketu (G25, 42"LCD in dirkalni sedež) in je res hudo.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.453
1.187
113
Citat:
Uporabnik Joshua pravi:
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
in katero realistično simulacijo si igral pred 15 leti na volan?

viper racing je že ena takih skoraj tlko starih in najboljših

zmaga.gif
zakon špil

meni osebno najboljša dirkačina :D
še vedno jo imam na disku.... ampak winsi 7 so jo dokončno polopali.... pa še volana nimam več

ampak nikoli neveš
grin1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
in katero realistično simulacijo si igral pred 15 leti na volan?

Leta 94, če se ne motim...Indy car racing, za tiste čase....še danes marsikatera igra nima takšne fizike, kasneje Indy car racing 2 del, ki je bil poezija z odlično grafiko in to v DOSu, kasneje pa seveda legenda Grand Prix 2, pa leta 97, če se ne motim GrandPrix Legends (!)....To so bli špili !!!!

Aja še to, moj prvi volan je bil Volan, ki se je tržil preko Jokerja...bil je kar drag, samo še vedno se je obnašal boljše, kot 3/4 današnjiih Forcefeedback skrupucal.
 
Nazadnje urejeno:

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Zdaj bi bil Volan cenejsi (precej vec "donatorjev" sestavnih delov je po odpadih)
wink-1.gif


Zanimivo, da se tega zdaj nihce vec ne loteva. Izdelava elektronike za priklop na USB, ker zdaj racunala nimajo vec game porta, ni nic nerealno kompliciranega (ni pa niti priblizno tako zelo preprosto, kot game port), predvidevam, da se tudi zaresne sestavne dele da dobiti, torej bi potreboval samo se solidnega strojnika/mehanika za mehanski del izvedbe, pa bi delal replike za poljuben avto (ce ima kupec seveda denar za nabavo vseh originalnih delov) ... Vsak bi tako vozil v igrah s "svojim" volanom in stopalkami, karkoli ima pac v svojem avtu; ce si navajen enega volana, je najbrz lazje.

Elektroniko bi lahko naredil jaz. Je morda tukaj kaksen frik, ki bi lahko poskrbel za mehaniko, torej z dostopom do poceni delov (volan + stopalke, potem razni kovinski profili, spiralne vzmeti, lezaji in ostala potrebna krama za izdelavo nosilcev), primerno opremljene delavnice za obdelavo kovin in nekaj prakticnega znanja ?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
ksz:

update: PS3 mi počiva, nažigam Richard Burns Rally na PSju s pomočjo Logitechovega volana, ki pa ni bogvekaj...
je pa špil dober...sam kaj, ko sem po dveh urah igranja na standard nastavitvah avtomobila, posekal že praktično vse rekorde proge, da ne govorim o Finski....:)))