Razvijanje fotografij

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Temo odpiram tu, ker je največ ogleda...
Imam cel kup slik na telefonu pa bi jih ene 200-300 dal razvit... Za vsak slučaj če se telefon zgubi ali podobno. Pa bolje mi je čez par let album listat kot po računalniku slike gledat(če še ostanejo)

Ponudnikov je cel kup; DM, Harvey norman, Hofer... itd. (od 7centov dalje)
Kakšne imate kaj izkušnje? Pri hofru mi ni jasno kakšna je razlika med slikami sijaj/mat. Klasika je verjetno sijaj?

LP
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Najceneje in tudi najmanj kvalitetno bo pri teh nizkocenovnih ponudnikih, kjer slike samo letijo skozi masino, brez da bi kdo se kaj korigiral barve in svetlost.
Med mat in sijaj je razlika v povrsini. Sijaj so bolj zive, ampak se na njih poznajo prstni odtisi (ce grejo takoj v album je tako vseeno), mat malenkost "ubije" barve, ni pa toliko obcutljiv na odtise. Razlik je se nekaj, ampak nic pomembnega. Najvec se dela sijaj.
Ce ti je vseeno, kaksne bodo na koncu slike, izberi najcenejsega, sicer pa raje kaksen cent vec za boljse.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Pri meni so od 10 centov naprej
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Seveda ne, ko pa so ti konkurenca... In po konkurenci je najlažje pljuvat, a ne?

Manisimitibaškredibilanjebote
priden.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Seveda ne, ko pa so ti konkurenca... In po konkurenci je najlažje pljuvat, a ne?

Manisimitibaškredibilanjebote
priden.gif

Hehehe, masejmalmaštudprav ...
evil.gif

No, sej niso tok slabi ... sicer pa sami špukajo po sebi, pa se mi ne da razlagat zakaj ...
wink-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Včasih smo jemali preko Pošte, ker so bili najcenejši, sedaj pa preko Spara. Delajo isti (Foto GM), samo ni potrebno potem it iskat na Pošto, ker itak poštar pride dopoldan, ko ni nobenega doma.

Papir je Fuji Crystal Archive, vse slike do sedaj (okrog 3000) so bile v redu in tako, kot smo jih naročili, smo jih tudi dobili. Lahko pa izbereš sijaj ali mat. Mi vse vzamemo sijaj, ker gredo takoj v album.
 

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
406
93
28
Jaz razvijam v fotoAsja, ter v DT foto.
DT foto so pocen pa slike se mi zdijo dobre kvalitete.
Jaz jih jemljem z belim robom, se mi zdi slika lepša, če ima malo robčka.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Tale test je malo tako-tako... Poleg tega kar nekaj dobrih studiev manjka. Je pa pri tem tako.. SW lahko zadane ali pa cisto fali. Sploh, ce so fotke predhodno obdelane, zato je fino, ce je laborant na to pozoren.