Različnost avtomobilov - še dobro...

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
hysterical-1.gif


Kaj mam jaz s Fordom? Nimam nič delnic.
grin1.gif


Drgač pa Ford itak > ostale kripe.
aplauz.gif
 

B81

22. jul 2007
34.648
9.044
113
Po prebranem si verjetno vozil novo fiesto? Ali ima tudi fosuc tak tumast vklop meglenk....
se strinjam, nova fiesta ima premehak volan, vsaj tale 1.4 97 KM, avto je slabše skup narejen (vsaj od znotraj) kot corsa od opla.
Sicer pa primi volan v roke ko ded pa zapelji malce hitreje v kak znan ovinek, da vidiš zakaj se gre
grin1.gif


Lahko rečem, da se v moji stari prikolici (mondeo) peljem udobneje kot v novi fiesti. Tudi meglenke prižigam enako in ne morem vklopit le zadnjih meglenk
bonk.gif


Tukaj te moram popravit:
Citat:
Ampak zaradi zgornjih razlogov bo pač nekdo kupil prestižnega ''siromaka'', drugi pa full loaded brezveznjaka.

Citat:
Ampak zaradi zgornjih razlogov bo pač nekdo kupil prestižnega ''siromaka'', drugi pa full loaded ne-nemca.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
meni je pa to glih všeč, vsi si mislijo glej siromaka v škodi, jaz se pa prav fajn peljem
smile-1.gif
S tem ni nič narobe. Dokler ne širiš bedarij v smislu, imam A4 za pol denarja.
wink-1.gif

kakšna natančno je razlika pri 1.8 TSI DSG motorju in menjalniku med škodljivcem in olimpijcem?

zunanjost in obdelava mi je jasna, in jo sam vidim
smile-1.gif
ni neke bistvene razlike... je pa v olimpijcu malce boljša
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Tebi je to fajn (pri škodi), meni pa mimo. Prižgi ločeno le prednje ali le zadnje meglenke (prvo rabiš recimo, če voziš prvi v koloni, da naprej vidiš, unega za tabo pa ne slepiš, drugo v obratnem položaju, ko voziš zadnji v koloni). Pri škodi ne gre?
Ne gre. Imaš pa prav...

Citat:
Uporabnik slr pravi:
Kakšna je npr. konkretna razlika med octavio in passatom oz. med vw, škodo in audijem? Ali pa med octavio in a4 oba v osnovni opremi in oba z vso opremo? Kaj konkretno je v audiju boljše, da je vreden razlike v ceni (materiali, izdelava, zvočna izolacija, občutek v vožnji)? Ali pa npr. če primerjaš seat ibizo, škodo fabio, wv polo? Kaj je v vw boljše da je npr. 1000 eur dražji že v osnovi?
Razlika? Poleg tega, da ne moreš Octavie primerjat s Pasataom in A4. Dizajn, kvaliteta izdelave in materiali ter možnost izbire naprednih igračk in najnovejše tehnike (motorji, menjalniki, itd.). Škoda to dobi bistveno kasneje. Recimo radarskega tempomata še vedno ne moreš pri nobeni Škodi naročit. Predvidevam, da bo prišel v faceliftanega Superba.

Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Jao mtl, Malecki te bo pomrl, ko prebere, da Forda pluvaš...
hysterical-1.gif


Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Po prebranem si verjetno vozil novo fiesto?
Ne, govorim o novem Mondeu pred faceliftom.

Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Tukaj te moram popravit:
Citat:
Ampak zaradi zgornjih razlogov bo pač nekdo kupil prestižnega ''siromaka'', drugi pa full loaded brezveznjaka.

Citat:
Ampak zaradi zgornjih razlogov bo pač nekdo kupil prestižnega ''siromaka'', drugi pa full loaded ne-nemca.
Žal se ne strinjam. Recimo Ford, Opel in tudi VW so daleč od prestiža (no, morda je pri nas in še malo bolj na Balkan je drugače
grin1.gif
).
Po drugi strani imaš pa indijskega Jag-a in japonske Infinity ter Lexus... Vsaj kolikor vem niso nemški.
grin1.gif



Citat:
Uporabnik KAALman pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
meni je pa to glih všeč, vsi si mislijo glej siromaka v škodi, jaz se pa prav fajn peljem
smile-1.gif
S tem ni nič narobe. Dokler ne širiš bedarij v smislu, imam A4 za pol denarja.
wink-1.gif

kakšna natančno je razlika pri 1.8 TSI DSG motorju in menjalniku med škodljivcem in olimpijcem?

zunanjost in obdelava mi je jasna, in jo sam vidim
smile-1.gif
ni neke bistvene razlike... je pa v olimpijcu malce boljša

Ni fajn jemat zadeve ven iz konteksta. Če že copy/paštaš potem daj vse:
S tem se tolažijo ''bedasti'' lastniki Škode, ki so kao kupili A4, pa plačali pol manj . Pa ni tako, razlika med Audijem in Škodo je očitna, pa čeprav imata 3/4 zadev enakih. Lahko govorim iz prve roke.
Sicer pa ima Audi tudi skoraj vedno prej na voljo najnovejše verzije motorjev in menjalnikov, Škoda to dobi z zamudo (kar ni vedno slabo, ker se kakšne napake vmes že odpravijo).
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
1. Ford ni neka brezvezna znamka
2. Škoda še zdaleč ni ibervagen

Torej je avtor teme že na začetku usekal precej mimo. Rekel bi celo da je ford prestižnejša znamka od škode
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.014
9.163
113
40
MB
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
1. Ford ni neka brezvezna znamka
2. Škoda še zdaleč ni ibervagen

Torej je avtor teme že na začetku usekal precej mimo. Rekel bi celo da je ford prestižnejša znamka od škode

se sam zjutraj oblečeš al rabiš pomoč ?
grin1.gif
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Evo iz prve roke.

Octavia (sicer stara 10 let vendar takrat kupljena z največjo opremo), golf 5 karavan star 2 leti ter passat star 5 let.

Z največ udobja se vozi jasno da passat, vendar je 2.0 tdi tako zaendrek motor, da osebno raje vozim škodo ali golfa, sploh po mestu ko je veliko prestavljanja. po avtocesti ga passat zmaga.

octavia vs golf: nekje tam-tam vendar je pri golfu čudna lega oz. kot da bi bilo premalo prostora po širini za noge. nekot se ne da udobno sedeti v njem. medtem octavia ima dosti placa na sprednjih sedežih na zadnjih pa občutno premalo sploh če odrasel človk sedi zadaj.

Torej glede na udobje :
1-passat
2-octavia
3-golf

Glede na motorje:
1-golf
2-passat
3-octavia

Glede na ceno:
1-octavia
2-golf
3-passat
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
1 poteg prižge samo sprednjo, še en poteg pa poleg sprednje še zadnjo. Saj s sprednjo meglenko ne motiš spredaj vozečega...

Mene moti, če ima kdo za mano meglenke (recimo v dežju). In ne, pri kupu avtov se ne da ločeno prižigat, kar je kiks.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
1 poteg prižge samo sprednjo, še en poteg pa poleg sprednje še zadnjo. Saj s sprednjo meglenko ne motiš spredaj vozečega...

Mene moti, če ima kdo za mano meglenke (recimo v dežju). In ne, pri kupu avtov se ne da ločeno prižigat, kar je kiks.

Poglej, če ima za teboj vozeči v dežju prižgane prednje meglenke ni zato kriv vodja inžinirjev, ki je podpisal sprejetje takega načina prižiganja meglenk, ampak BEBEC v zateboj vozečem avtomobilu.
smirk-1.gif
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Če je na AC toliko vode v zraku, da rabiš zadnje meglenke, potem spredaj vozečega nikakor ne bodo motile tvoje sprednje meglenke.

It's a feature, not a bug!
smile-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Če so razmere na cesti take, da jih MORAŠ vklopit ( kar v močnem nalivu na AC to zagotovo je ) potem tudi prve meglenke niso moteče. Drži? Drugo je AW po mestu...
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Res je, samo povedal sem da se občasno tudi v dežju prižgejo.

Bi blo pa zelo lepo, da bi jih ob močnem nalivu ljudje prižigali, ne pa tako da ima prižgane 1/10 avtomobilov.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Citat:
Uporabnik nejc111 pravi:
Res je, samo povedal sem da se občasno tudi v dežju prižgejo.

Bi blo pa zelo lepo, da bi jih ob močnem nalivu ljudje prižigali, ne pa tako da ima prižgane 1/10 avtomobilov.

http://zakonodaja.com/zakoni/viii/4/zvcp_1_upb4/cleni/61.clen/61.clen

žal je razumevanje ljudi zelo različno, ko se gre za ocenjevanje zmanjšane vidjlivosti na pod 50m, in nekateri imajo 50m bistveno daljših kot drugi...

qrba sem off-topic
bonk.gif


sem pa absoluten zagovornik tega, da vsak kupi, kar mu paše (glede na naslov teme)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Citat:
Gremo naprej: prižig meglenk: pri Škodi potegneš stikalo za luči enkrat ali dvakrat ven in to je to.
Pa kontrolka za meglenke je tudi ergonomsko na stikalu nekje daleč od pogleda, kajne? Namesto da je med števci?
A ni enostavneje to prižigati in ugašati (LOČENO) na obvolanski ročici?

Ko že govoriš o loaded Škodi... Če bi vzel motor, ki je predviden zanjo bi tudi kakšen bombonček več dobil...