Ravnanje z odpadno embalažo, katerega posrednika izbrati?

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
Berem, da je vlada sprejela novo uredbo o odpadni embalaži, ki ukinja prag 15ton za plačilo obveznosti. In ker vsako leto "uvozim" (iz držav znotraj EU) neko malenkost različnih stvari za nadaljnjo prodajo, se moram po novem vključiti v shemo ravnanja z odpadno embalažo in skleniti pogodbo z eno od družb za ravnanje z odpadno embalažo (DROE). Znesek za manjše količine (do 1000kg embalaže) pa je lahko tudi pavšalen.

Je kdo že to raziskoval in prišel do zaključka kateri DROE je najugodnejši? Drugače moram jutri si vzeti čas in poklicati naokoli.

Hvala
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
KSZ

Velja to samo za stvari, ki jih uporabljaš za nadaljnjo prodajo ali tudi za materiale, ki jih nabavimo v EU in pri nas predelamo?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
KSZ

Velja to samo za stvari, ki jih uporabljaš za nadaljnjo prodajo ali tudi za materiale, ki jih nabavimo v EU in pri nas predelamo?
Jaz sem razumel, da za vso blago ki ga kupis izven Slovenije. Primer iz strani Dinosa:

Kupujete embalirano blago prek spleta pri tujih podjetjih in ga sami uporabite pri opravljanju svoje dejavnosti.
Primer
Primer: Ste frizer, ki kupuje izdelke za lase (šamponi, laki,…) prek spleta pri tujih podjetjih. Izdelke uporabite v svojem salonu oz. pri opravljanju svoje dejavnosti, zato ste za embalažo, v katero so embalirani izdelki, zavezani za plačevanje embalažnine.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
jaz že 10 let poslujem s komteksom iz tržiča... sicer naredim kakšno tono na teden. so dali stiskalnico in samo pokličem, ko je polna in pripeljejo novo... vse papirje in vse urejajo oni, tako da sploh ne vem, kaj rabim in kaj ne. aja, gre pa za karton, tako da mi še plačajo, da lahko odpeljejo...

lp
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Jaz sem razumel, da za vso blago ki ga kupis izven Slovenije. Primer iz strani Dinosa:

Kupujete embalirano blago prek spleta pri tujih podjetjih in ga sami uporabite pri opravljanju svoje dejavnosti.
Primer
Primer: Ste frizer, ki kupuje izdelke za lase (šamponi, laki,…) prek spleta pri tujih podjetjih. Izdelke uporabite v svojem salonu oz. pri opravljanju svoje dejavnosti, zato ste za embalažo, v katero so embalirani izdelki, zavezani za plačevanje embalažnine.
A to velja tudi za osnovna sredstva? Recimo orodje, telefone, računalnike?