Rastlinjak

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
klik

100€ dražji je pa pri nas. Brez poštinine Pa še reklamiraš lahko, če bi bilo kaj narobe.
(3x6 sem gledal.)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Pri vseh teh rastlinjakih me moti nizka višina. Za paradajz tole ni. Meni paradajz bezlja na tri metre (pa ga še jeseni spuščam, ker ga imam na vrvici) , pri teh pa imaš strop pod ali na okoli 2m.
To je takoj v stropu.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Gajsek je 200eur drazji pa ni iz polikarbonata, kar pa jaz kupujem. Pri gajsku so cene brez ddv napisane. Taki kot so na tem mojem linku so na bolhi veliko drazji. Gajsek dela lepe rastlinjake ni kaj jih imajo dosti tukaj naokoli.
Bom narocil pa bom malo pokomentiral kako se obnese narocilo iz latvije
smile-1.gif
upam da ne ostanem brez denarja hehe
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
to najprej preveri kaki polikarbonat je.
jaz mam neko sranje polikarbonatno kjer sem streho menjal po dveh letih, ker so ble plošče totalno sranje. Stene me pa čakajo drugo leto.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Polikarbonatno boš samo enkrat kupil in nikoli več, posledice boš občutil že v dveh letih ko začne pokati pri vijakih in prepogibih, toča pa bolje da ne gre.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ravno zato sem kupil tunel in ne "hiske" ker pri tunelu se cele plosce okrog zavijejo pri hiski so pa manjse plosce. Bom povedal kako se bo obneslo. Sem malo gledal po internetu nic pametnih informacij ne najdes.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Plošče hitro popokajo. pa sneg morš sprot dol metat!!! Med plošče ti potem teče voda in ti notri mah poganja... Pa glej, da boš dobro zračil, če se le da, na dve strani.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
To ko plošče pokajo je samo en vzrok nekvalitetno sranje pri poceni zadevah.
Če daš pravo robo gor bo po 10 letih kot nova. Vem za en 20 let star rastlinjak brez ene razpoke. Isto nadstrešek pri fotru. 10 let in kot novo.
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Midva imava nemški rastlinjak (polikarbonatne plošče z zrakom 10mm) od 2009 in je ob vzdrževanju lepo ohranjen. Čez letno sezono so notri paradižniki, paprika, melancani, kumare........ Pozimi ga uporabljava v glavnem za prezimovanje citrusov (limone, kumkvat, mandarine), oljke, bugenvilije, strelicije, oleandrov in ostalih občutljivih rastlin) pa za peteršilj, zeleno, drobnjak....Drugega primernega mesta za prezimovanje tega žal nimava. Rastlinjak zato pozimi z oljnim radiatorjem termostatsko temperirava na okoli +2°C. Za zimo ga pripraviva tako, da ga z notranje strani "prozorno" izolirava (kovertan zavese, folija z zračnimi žepki..). Za sajenje solatnic je zdaj že malo pozno. Ja, bodo pa za spomlad.
 
  • Všeč mi je
Reactions: botr

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
A kdo slucajno trenutno kupuje rastlinjak? Sem nasel eno trgovino v latviji kjer so res ugodne cene in bi lahko s skupnim narocilom prosli ceneje skozi z postnino.

https://m.averto.lv/en/greenhouses/

Evo link ce bi kdo pogledal postnina do slovenije je okrog 120eur.

Zelo pazi, kakšen bo polikarbonat. Jaz sem se nasral, sem pred leti kupil enega v nemčiji... Plošče lepo sproti in počasi menjavam. Polikarbonat, ki ga kupim v Logatcu pa je OK. S tem, da če ne bi ogrodja samega moj oče ojačal tako kot je treba bi rastlinjak odpihnila prva sapica.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Sem dobil vse dele nic ni manjkalo. Malo sem sam zakompliciral pri sestavljanju zato je malo dalj trajalo naceloma se ta rastlinjak samo zakoplje v zemljo nic ne rabis temeljev.
Kakorkoli ce bi kdo narocal ga dobi iz latvije za pol denarja kot pri nas.
Bomo zdaj videli kako bo s prvo zimo sem doma na gorenjskem
smile-1.gif