Rahel pok pri novem avtu touran

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Aha, le zakaj potem feltne pokajo pri pestih.... Zato ker čez robnik skačem najbrž.
Kaj pa okoli zaporedja sravfanja. Vse ok, če gre lepo vrsti...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Glede pameti pri mehaniku.
Včeraj opazujem vulkanizerja kako mi zaporedno sravfa vijake na kolo.
Naj bom tiho, al naj bom pameten pa mi bo duplo zaračunal.
A se ni to včasih sravfalo "diagonalno"?
Pa moment ključa tudi ne pozna na koncu.
Pravi da je pistola dovolj natančna in močna.
Pri 4 vijakih diagonalno, pri 5 zvezda, pri vec recimo kamion pa nasprotni. Klasika. Reces, razlozis vajencu, ce ti dupoo racuna si debil ti ker ne vprasas prej. Moment kljuc je manj pomemben, ker itak prej zasraufa na dolocen moment in kasneje do konca. Jaz se tudi pri 50 avtih dnevno ne bi jebal z momentnim
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Izven sezone jih po moje se 5 dnevno nima. Ima še pralnico zraven da mu ni dolgcas. Sezona je pa samo od prvega novembra do 15. ;)
Spomladi se lepše razporedimo. Jaz sem šele sedaj menjal. Eden pa še čaka.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
Samo Hanzi ti si pa res pod nesrecno zvezdo rojen in zelo vztrajen. Vsaka stvar kaj daš komu nardit moreš za njimi popravlat.
Daj že v štartu sam zrihtaj. Boš prej fertik, pa se zivce bos prišparal, ko se jeziš pol kak ni ok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra in sad

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Samo Hanzi ti si pa res pod nesrecno zvezdo rojen in zelo vztrajen. Vsaka stvar kaj daš komu nardit moreš za njimi popravlat.
Daj že v štartu sam zrihtaj. Boš prej fertik, pa se zivce bos prišparal, ko se jeziš pol kak ni ok.
Ne, hočem samo povedat kako strokovni so danes "mehaniki". Znajo samo tisti cenik na pamet koliko servis stane, če mu prineseš svoje olje, pa koliko če mu dajes se nasvete....
Neke pametne izbire v okolici ni. Se bom.ze pogovoril s šefom delavnice....
Čeprav glede moment ključa je on enakega mnenja. Ne rabiš....
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
To ni rešitev
Še vedno bo 99,9% uporabnikov imelo salabajzersko opravljeno storitev. Mogoče tudi ti med njimi.
Jah lej.. bo trg povedal .. mogoce je edini dalec naokoli, mogoce je 1€ cenej, mogoce ima fletno sosedo,... ljudje mu stojijo v vrsti - 2x na leto in zgleda dost “obrne” takrat da vegetira ostale dni ob pralnici.
Ce ti ni vsec - zamenjaj.. cimprej.. k novembrrrrr je blizu..
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.416
113
Mislim da ima ogromen del uporabnikov salabajzersko storitev. Razen splošnih kot mrzla piva, frizer, dober burger... Kolo bo na avtu v obeh primerih, motor bo laufal z lanskim oljem, nova okna bodo boljša kot stara tudi s salabajz montažo,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi, Hanzi in tony

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Samo velik del se ne zaveda kako salabajzersko ima narejeno, večina tistih ki se pa tega zaveda, jih je pa zaradi njim znanih razlogov sram to obelodaniti pred širšo javnostjo.. ali pa se bojijo kakšnih tožb.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
Eni pa vejo vse, povsod najdejo napake drugih, vse kiritzirajo, sami znajo vse bolje. Ampak na koncu še vedno vozijo drugim delat namesto, da bi sami naredili vse to kaj so pokritizirali in dajali navodila drugim.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Službene pač "vulkaniziramo" tam kjer šef reče. ;) Mogoče ga pa kdaj prepričam da gremo še kam drugam. Čeprav se njemu ne ljubi (ima dovolj drugega dela) ukvarjati s zaporedjem zategovanja vijakov in moment ključi. Dokler ne bo kakšne pizdarije.
In ja, vem da ob delu z glavo tudi tako delo ni problematično. Ni pa po PS.
Ob previjacenju gum me sprašuje za centriranje. Centriraj, da jih ne bom doma poslušal da vse trese, čeprav pred pol leta ob shraniti ni tresel. Ok, cca 10g razlike, centrira na novo, a glej ga hudiča, kmalu po centriranju začne posteno tresti. Grem nazaj in glej izgubil sem utež....

Je pa res da neke pametne izbire vulkanizerjev v radiju 10km ni. Kaj pa bi dobil v radiju 20km pa bog si ga vedi. Mogoče še večje šalabajzerje.
In ja, zdaj boš rekel kaj se sekiras za službene avte. Recimo da se nekaj tudi sam z njimi okol vozim, pa da sem z šefom na ti, pa da ne hodim na šiht za to da mi mine tistih 8 ur ;)
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: sandra

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Pa boli te kura.c , da imas cajt pri sluzbenih vozilih razmisljati ali jih je krizno zategnil in z moment kljucem imas cisto premalo dela. A mi lahko na pm delovno mesto zaupas in ce se koga sprejmete
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Danes si na ti z mimovrste trgocino, radijem 1 in vsemi ostalimi kretenizmi tako, da si tega ne bi stel v plus
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Pa boli te kura.c , da imas cajt pri sluzbenih vozilih razmisljati ali jih je krizno zategnil in z moment kljucem imas cisto premalo dela. A mi lahko na pm delovno mesto zaupas in ce se koga sprejmete
Kar pridi delat, moraš poznati uporabljati mikrometer pa geometrija in matematika ti morajo ležati. Če znaš še kaj narisati in prebrati risbo se pa sprašujem kako to da sploh iščeš službo, če pa so polne strani iskanja tega profila.
Če si prav predstavljam, si pa itak navajen 4 izmenskega dela.
Če sem na spisku Mimovrste in R1, je včasih obstajala rešitev za take probleme: ignore
Hvala za plačilo svetovanja
 
Nazadnje urejeno: