Radio BT v Renault-u

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
540
6
18
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
eh ded ne razume kak se javis z enim klikom...na obvolanski rocici mas en taki mali gumbek, v bistvu na desni strani, s tistim vedno dvignes ali prekines...ti pa stiskas kolico na zadnji strani rocice

:))))) Dej preberi celo temo, ne pa kr nekaj tumbat. ;-)
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik cnpod pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
eh ded ne razume kak se javis z enim klikom...na obvolanski rocici mas en taki mali gumbek, v bistvu na desni strani, s tistim vedno dvignes ali prekines...ti pa stiskas kolico na zadnji strani rocice

:))))) Dej preberi celo temo, ne pa kr nekaj tumbat. ;-)


cjo...pise da se ne more z enim gumbom javit, ker mu daje opcijo na displayu cakajoci klic...jaz pa pravim da se lahko javi z enim gumbom, ce stisne stranskega., ne pa kolice...

kaj narobe razumem? Z lahkoto se javi z enim gumbom brez da kolico vrti...
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
540
6
18
:))) O kakšni kolici je to govora?? Na konzoli se ne dotikam nobene "kolice", na radiu pa, vsaj zaenkrat ne znam nastaviti, da se je nebi bilo treba dotikat. Poduči me, ti bom hvaležen.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
540
6
18
Ja, takšna ali zelo podobna je, ja. Ko ob klicu pritisnem srednji gumb, ki ima narisano slušalko mi klic vrže na čakanje (če ga še enkrat pritisnem pa klic prekine). Potem moram pa na radiu pritisniti gumb, ki je na vrhu vrtečega gumba, da klic prevzamem. Poduči me, kako naj se znebim pritiskanja tega drugega gumba na radiu.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
hm pol pa ne vem...jaz nisem nic prestavljal in deluje, s tem kar lepo dvignes in to je to...glej bom preveril pa ti povem...samo morem najprej sploh prit do tega avta...

mogoce je pa tudi s telefonom povezano? ce imas tam kaksne nastavitve?
 

trbowc

Pripravnik
15. jun 2008
136
1
18
Jaz imam tudi takšno obvolansko ročico in mi tipka s slušalkami deluje takole:

– Kratek pritisk: sprejetje klica;
– Daljši pritisk: zavrnitev dohodnega klica.
– Kratek pritisk med klicem: začasna zaustavitev klica;
– Dva zaporedna pritiska: prekinitev klica.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
540
6
18
Sicer moram reči, da ta zadnja varianta, ki sem si jo nastavil ni več tako zelo moteča. Klic se prevzame samodejno in gre takoj na čakanje, klicoči pa dobi glasvno sporočilo, da vozim avto. In, ko se mi zahoče prikličem klic iz čakanja s pritiskom gumba na radiu. Ni tako zelo slabo kot je bila prva nastavljena varianta.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.397
711
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kaj pa ce to izklopis, da gre klic takoj na cakanje in tudi to, da klic samodejno prevzame ob dohodnem klicu? Pomoje bi moralo delovati tako, kot so napisali... da bi moral ob dohodnem klicu samo pritisniti gumb na obvolanski rocici in naj bi s tem kic sprejel... Ni potrebno nic sarit po zaslonu ...


skitched-20160411-120510.jpg


skitched-20160411-120419.jpg
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
540
6
18
Verjemi, 100x sprobano in ni šlo. Ta zadnja varianta, ki sem si jo nastavil, pa mi počasi celo postaja všeč
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.397
711
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem sedaj nalepil se slikco iz navodil... Ce bi imel tako nastavljeno, kot sem prej napisal... bi moral kratek pritisk na srednjo tipko prevzeti klic. Si mogoce predolgo drzal in je potem zavrnilo klic?

V prvem sporocilu si napisal, da je na zaslonu privzeto ponudi zavrnitev klica ... Kaj pa ce ne gledas na zaslon in samo pritisnes na kratko srednjo tipko na obvolanski rocici?

Sem skoraj preprican, da ti nekaj ne delas prav ... ker tako, kot si ti napisal, je res nelogicno...sploh ker tudi v navodilih pise drugace ...
 

trbowc

Pripravnik
15. jun 2008
136
1
18
100% dela tako, kot je v navodilih, samo pritisk za sprejem klica mora biti res kratek!
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
540
6
18
Neštetokrat sem poskušal in se skoraj razpočil od jeze, ker ni bilo nobene zdrave logike v vsej zadevi. Je pa res, da sem v prvem postu narobe napisal; defolt ponujena izbira je zadržanje klica, ne prekinitev.
Sicer dopuščam možnost, da bi predolgo držal tipko ampak tako zelo okornih prstov tudi še nimam.. ne vem. Sem pa avto kupil pri makaronarjih, če ima to kakšen vpliv na to zadevo.