računalnik se ne naloži

matej_

Guru
25. okt 2007
2.061
598
113
Zdravo!
Mam težavo.
Bil sem na netu, nakar je za kratek čas zmanjkalo elektrike (kot preklop) in od takrat se računalnik ne naloži več.
Prižge se, nekaj nalaga, en kratek pisk, lučka za disk se prižge vendar ne naloži.
Gledal po biosu če bi kj čudnega pisalo vendar se ne spoznam na to.

Rač je star uf ene 6-8-let, i3, SSD250GB, win10pro, 64bitni, več pa ne vem :)

Probal sem dat bios baterijo ven, počakal 5min, mal prešlatal konektorje, dvakrat ga brcnil, dal RAM v drug slot, dal baterijo nazaj pa žal brez uspeha.

Nalaga se:
IMG_20240616_172409.jpg

Vse kar nardi je v sliki:
IMG_20240616_172622.jpg
miškin kurzor lahko premikam, vendar opažam, da resolucija ni prava, je kurzor prevelik.

Kaj bi lahko bilo?
Kake ideje?
Servis ali smeti?

lp,
matej_
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.052
5.359
113
Disk ima feler v zagonskem delu.

Ko se začne ono vrtet drži tipko za vklop dokler se ne ugasne. Naredi to 2x tak in bi mogo prit v RE. Tam pa pol day troubleshoot->Advanced->startup repair.
ČE je to to je to to. Drugače pa naredi zagonski usb z win instalacijo in daj repair na začetku pa bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajn in matej_

matej_

Guru
25. okt 2007
2.061
598
113
ugasnil in prižgal že 20x, naredil tudi F8, probal vse možne korake, sploh mi ne gre v bluescreen oz v winRE.

Vse kar naredi je isto kot slikice v prvem postu.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.834
87
48
Le zakaj obstaja system backup ali pa vsaj system restore? Ampak tega najbrž nimaš.
V najboljšem primeru se ti je podrl zagonski sistem, ampak ti mojster si šel jemati ven še bios baterijo, menjat rame... zdaj si podrl še nastavitve biosa.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.052
5.359
113
ugasnil in prižgal že 20x, naredil tudi F8, probal vse možne korake, sploh mi ne gre v bluescreen oz v winRE.
Torej cukneš dol enako verzijo winsev kot so naloženi. Nardiš zagonski usb z rufusom ali pa win media creation tool. In daš repair your computer al kak je že na začetku, ko izbiraš.
 

vincenco

Pripravnik
25. jun 2009
61
38
18
Torej cukneš dol enako verzijo winsev kot so naloženi. Nardiš zagonski usb z rufusom ali pa win media creation tool. In daš repair your computer al kak je že na začetku, ko izbiraš.
Lahko probaš tako kot ti je napisa zgoraj. Lahko pa instaliraš Windowse tako, dati naredi iz starih WindowsOLD. Seveda ne smeš formatirt diska ampak kar ti ponudijo Windowsi...S predpostavko, da je disk OK. Drugače adijo podatki...
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.061
598
113
mam na sumu, da je disk adijo. ali pa kak RAM, ker vse traja zelo zelo dolgo.

Vse sem naredil kot je luka51 predlagal, potegnil dol winse, z rufusom naredil boot, kliknem popravite računalnik in potem 1min bluescreen, potem pa spet zaslon ali namesti zdaj ali popravite računalnik.
in lahko klikam karkoli, ko se ne zgodi nič.

za danes je dovolj, računalnik gre na servis oz. razen če ima kdo še kako idejo za probat.

hvala vsem in lepo preostalo nedeljo.

lp
matej_
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.834
87
48
mam na sumu, da je disk adijo. ali pa kak RAM, ker vse traja zelo zelo dolgo.

Vse sem naredil kot je luka51 predlagal, potegnil dol winse, z rufusom naredil boot, kliknem popravite računalnik in potem 1min bluescreen, potem pa spet zaslon ali namesti zdaj ali popravite računalnik.
in lahko klikam karkoli, ko se ne zgodi nič.

za danes je dovolj, računalnik gre na servis oz. razen če ima kdo še kako idejo za probat.

hvala vsem in lepo preostalo nedeljo.

lp
matej_
Če ti je zjebalo sistemsko particijo, ti rufus in "popravi računalnik" ne pomaga nič. Če nimaš sistemskega backupa, ti ostane samo še format in clean install, ostaneš pa seveda brez vseh podatkov (slik, filmov, office datotek...)
Če imaš možnost, da kje ta disk priklopiš na drug komp, naredi to in si skopiraj pomembne datoteke... seveda pod pogojem, da ti res ni crknil disk.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej_

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.362
5.663
113
USB ključ, ventoy, skopiraj iso na ključ in bootaj iz njega v winpe 8-11.


Potem preveriš rame, hdd (win chkdsk za ntfs, Smart info: crystalfiskinfo)
Če so rami fuč ti bo v live winpe metalo razne napake.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

matej_

Guru
25. okt 2007
2.061
598
113
računalnik sem rajše nesel na "servis" k nečaku, kateri se s tem ukvarja.

javim, kaj je bilo narobe.