Po dodajanju rama se računalnik ne zažene?

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.532
68
48
Kranj
Hja, prodajalec je na bolhi in tam težko dobiš račun in garancijo. Ima veliko plošč za različne procesorje in pravi, da so vse nove, kar bom pa težko ugotovil. Ko sem svojo spihal je bila kot nova
smile-1.gif
)
Se mi je pa comp zadnje leto cca vsak teden 1x do 2x resetiral sam od sebe, kar naj bi nakazovalo na slabe kond.
 

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
459
31
28
44
MB
bolha je drugo ja..
grin1.gif

pa saj ni važno ali je nova itak imaš za star računalnik, bolj važno je da dela in da daš čim manj denarja
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Eh boš že spraskal tistih 30 ojrov za nadomestno plato. Menjati kondenzatorje na plati... Kaj pa vem, če nisi štromar ne računaj na uspeh. Zadeva ni tako preprosta kot se sliši. Sploh pa kondenzatorji lahko da so napihnjeni, vendar to še ne pomeni, da so edini problem na plati, karkoli je lahko šlo narobe.
Seveda pa pri tem nimaš kaj za zgubiti, saj plata ne dela več in jo v bolj neugodno stanje že skoraj ne moreš spraviti.
smile-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.532
68
48
Kranj
Tistih 30€ mi je tamal problem sam da bi zadeva delala. Sem prejšnji teden hodil okoli trgovcev za novo zadevo za cca 450€ pa je vsak drugače govoril, eden da je za ta denar (nižji-srednji razred, kot pravijo zadevi v tem cenovnem razredu) boljši Intel drugi AMD. Bolj sem pregledoval in primerjal njihove sisteme, komponente, cene manj mi je bilo jasno
confused-1.gif
in sem si rekel najbolj da oživim tastarega potem pa v miru naštudiram "novo" tehnologijo. Pač nisem človek, ki bi kupoval na horuk.
 

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
Možno je, da si ploščo ubil s statično elektriko (če si se je naelektren dotaknil). Pred odpiranjem računalnika se vedno dotakni radiatorja ali česa podobnega, da se razelektriš. Ne vem, koliko je dejansko na tem, ker še ničesar nisem uničil le z dotikom, a škoditi ne more - zato jaz to v glavnem vedno počnem.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.532
68
48
Kranj
Hvala za info. Sicer sem slišal, da so starejše MSI plate boljše od ASRock plat ampak, če si ti zadovoljen potem že ni tako slaba za to mojo staro zadevo. Verjetno se res bolj splača dodati 15-20€ da imaš garancijo, če ti pa ne paše pa vrneš nazaj
cool-1.gif
.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.532
68
48
Kranj
Zgoraj omenjeno plato sem nabavil in zadeva deluje OK
smile-1.gif
.
Sem imel pa kar nekaj težav, ker ob zagonu ni bilo slike na monitor. Disk je zagnal, ventilator na procesorju tudi in konec.
Nato sem se spomnil da sem jumperje na plošči iz FSB 200MHz prestavil na FSB 266MHz (to sem naredil po posvetovanju z tehnično pomočjo mimo.vrste, ker imam 266MHz rame). Ko sem nastavil nazaj na 200MHz je zadeva zagnala normalno.
A, kdo ve čemu služi prestavljanje teh jumperjev?
268850-Mar18~01.jpg
 

Priponke

  • 268850-Mar18~01.jpg
    268850-Mar18~01.jpg
    104,5 KB · Ogledi: 205

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
A, kdo ve čemu služi prestavljanje teh jumperjev?
Za pravilno nastavitev FSB.
Ki je v prvi vrsti odvisna od procesorja.
V sedmi vrsti od čipseta in v osmi od RAM-a.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Saj v navodilih piše, kak morajo biti.

Še enkrat, s temi nastaviš FSB, ne pa RAM-e.
RAM-i se nikoli niso z jumperji nastavljali.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.532
68
48
Kranj
Hvala za info. Vprašal sem pa zaradi tega, ker od tistih, ki sem jih jaz spraševal nihče ni nič vedel o teh jumperjih na plošči, tehnična pomoč mimo.vrste pa mi je glede jumperjev na matični plošči odgovorila " frekvenco boste morali nastaviti na 266MHz."
confused-1.gif

Upam samo, da drži njihova trditev da lahko dodajam rame različnih nazivnih frefenc in da ne bo spet plata šla.
redface-1.gif

V BIOSu je na AUTO.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.532
68
48
Kranj
Sem malo pobrskal po netu za moj procesor in ima res FSB 200.
No, pa smo se spet naučili nekaj novega
smile-1.gif