Račun na firmo, naslov pošiljanja drug

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Živjo,

Vprašanje, ali je lahko na računi na firmo naslov za pošiljanje drug? Torej da je dejansko napisano, da se pošilja nekam drugem?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Račun mora glasiti na firmo (firma, naslov, davčna) - kam ga ti pošlješ je drugotnega pomena.

Zakaj bi sploh naslov pošiljanja pisal na sam računa? Mi to običajno storimo na kuverti.
Za take mejne primere pač tisto prozorno okence na kuverti prelepimo ali uporabimo “klasično” zaprto.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Račun mora glasiti na firmo (firma, naslov, davčna) - kam ga ti pošlješ je drugotnega pomena.

Zakaj bi sploh naslov pošiljanja pisal na sam računa? Mi to običajno storimo na kuverti.
Za take mejne primere pač tisto prozorno okence na kuverti prelepimo ali uporabimo “klasično” zaprto.

Nekaj kupujemo, pa se bo pošiljalo drugam. Ta firma pa ne omogoča drugače, kot da je tudi na fakturi naslov pošiljanja...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Pri nas sta potem 2 naslova na racunu kjer je jasno oznaceno naslov firme in naslov posiljanja
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Mislim da ne, pac odvisno koliko so fleksibilna firma pa kolk se jim da potrudit za stranko. Mi je pa cudno da to komu predstavlja tezavo saj katerakoli spletna stacuna ponudi to
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bolj je problem v tem, da bi komplicirala država, ker gre za nakup na firmo, pošilja pa se drugam ;)
Zelo formalistično in uradniško, rabiš ob kontroli utemeljen razlog, zakaj se je tja poslalo: prodaja naprej - nova faktura, nezmožnost prevzema pošte zaradi Corone na naslovu,...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Zelo formalistično in uradniško, rabiš ob kontroli utemeljen razlog, zakaj se je tja poslalo: prodaja naprej - nova faktura, nezmožnost prevzema pošte zaradi Corone na naslovu,...

Dokler je prodaja in nakup znotraj Slovenije, naslov dostave blage nima nikakršnih “posledic” ozr. ne igra vloge. Pri prodaji i v okviru EU pa že - a to je dejansko druga tema - zaenkrat se gre le da se račun pošlje na drugi naslov ....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dokler je prodaja in nakup znotraj Slovenije, naslov dostave blage nima nikakršnih “posledic” ozr. ne igra vloge. Pri prodaji i v okviru EU pa že - a to je dejansko druga tema - zaenkrat se gre le da se račun pošlje na drugi naslov ....
Kako veš da gre za prodajo znotraj SLO?
In tudi če gre za to, moraš ob kontroli pokazat kje je blago. Če si kupil na gostinjsko firmo Milkota in si ga dal poslat domov moraš dokazat, da tam pereš "prte", ker na firmi nimaš te možnosti. ;)
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.281
5.212
113
Če je ostalo v redu, naslov dostave ne igra vloge. V dandanašnjih časih je to kar pogosto, da se stvari pošiljajo naprimer zaposlenim domov.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Še povsod sem lahko izbral ločen billing in shiping adress, včasih je na računu navedeno oboje, včasih ne. Sedaj med korono smo tudi pri nas v firmi nekaj hardwarea, ki je potreben za razvoj in testiranje, kupili na firmo z dostavo zaposlenim na dom, ker se je tam pač rabilo. Nekako nima smisla da bi pošiljali v pisarne, kjer ni nobenega, pa potem trogali domov, da lahko delajo od doma. Glede na situacijo ne verjamem, da bi kdo kompliciral zaradi tega, dokler imaš zadevo za pokazat, če bi bilo treba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Najbolj običajna stvar. Ne vem komu to predstavlja problem. A potem naj tudi zidar dobi cegle na firmo, namesto na gradbišče? :)
 
  • Haha
Reactions: CLIO15

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Gasilci (poveljnik predsednik) so dobivali gasilsko revijo na svoj dom. plačnik je bil PGD
Davčna je že pred leti rekal da to ne gre, in sedaj hodijo v gasilskega.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Glej, taka je bila "komanda". Zakaj tako, ne vem. Če niso celo ciljal na to, da je to pač neko "darilo" in bi morala.iti v dohodnino prejemnika ali nekaj podobnega. Se ne spomnim več, tega je že zagotovo 5 let, če ne 10.
Pač so sedaj revije v društveni sobi. In imamo dostopom do jih vsi. ;)