Rabimo janšizem, ker tole kar dela ta vlada, je k**ac

delter333

Guru
21. maj 2010
1.824
1.523
113
Notranjska
Le da si ti pod Janševo diktaturo lahko vpil :smrt janšizmu, ubi Janšu, fašist, lahko si pod Janševo diktaturo v pandemiji štrajkal in kolsaril v nezakonitih in prepovedanih neprijavljenih kolesarskih maškaradah...zdaj v Svobodi pa ne smeš niti Nikinemu psu reč marš spat.
In v Janševi diktaturi si imel manjše davke, večjo plačo, večjo pokojnino....v Janševi diktaturi si dobil vaučar za dopust, dobil si energetski bon, cene energentov in cene nasploh so bile pod Janševo diktaturo ,mnogo nižje, penzionisti so dobili finančno pomoč, gospodarstveniki, gostinci...so dobili krizni dodatek. itd...Vse to si imel v Janševi diktaturi.
Zdaj v " svobodni demokraciji" pa maš visoke davke, cene nafte, elektrike, gradbenega materjala hrane... so skočile v nebo, fasal si davke največje v Evropi, zdaj v svobodi ne smeš več komentirat na številnih portalih, zdaj v svobodi so celo na tem forumu ukinili forum "politika in čvek" da se ne bi preveč pljuvalo po tej vladi itd....
Zanimivo, da si v Janševi diktaturi imel več pravic, več svobode govora in si bolje živel, kot pa zdaj v Golobovi Svobodi.
A ne veš da smo vsi ki se ne strinjamo z to vlado janšisti, fašisti, opranoglavci?
Njihova mantra je da ne smemo obstajati, vendar to povedo na tak woke način. V drugih časih bi pa ponovno jame odprli.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.502
2.971
113
No, kar se tiče državnih pomoči po suši lahko povem, da sam nisem dobil nič, četudi je suša kar precej zmanjšala pridelek, kolega, ki obdeluje 40 ha kmetijo, pa je dobil prejšnji mesec 100 eur.

Tudi ob toči prejenji teden nič ne pričakujem, ker je to pač moj riziko, sem imel opcijo zavarovanja, ampak glede na to, da mi bo že strošek kombajna odnesel 1/3 prihodka, bi z zavarovanjem letos naredil samo še večji minus.
 
  • Žalosti me
Reactions: nacek

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.382
2.026
113
No, kar se tiče državnih pomoči po suši lahko povem, da sam nisem dobil nič, četudi je suša kar precej zmanjšala pridelek, kolega, ki obdeluje 40 ha kmetijo, pa je dobil prejšnji mesec 100 eur.

Tudi ob toči prejenji teden nič ne pričakujem, ker je to pač moj riziko, sem imel opcijo zavarovanja, ampak glede na to, da mi bo že strošek kombajna odnesel 1/3 prihodka, bi z zavarovanjem letos naredil samo še večji minus.
Men je toča vinograd stolkla že neštetokrat, pa še nikol nisem nikogar prosil za pomoč. In kot mi je znano, zavarovalnica ti vinograd sploh noče zavarvat, če ga nimaš v protitočni mreži.
Tud brezveze je vinograd zavarvat. Zavarovalnine so prekleto drage, povrnejo ti pa samo izgubljeno letino. Jebeš ti plačilo uničenega grozdja po 0,4 evra za kilo, če pa imaš uničeno trto za več let, da ne govorim o naložbi mreže.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
No, vsekakor nimam poslovnega razmerja sama s seboj... Pa nihce ni prijavil, nobena sluzba, noben Janez, pa sem se zagovarjala oziroma bila sumljiva nekemu racunalniskemu algoritmu, torej "z neba".
Mene so na banki povprašali pri transakciji med mano in mamo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Men je toča vinograd stolkla že neštetokrat, pa še nikol nisem nikogar prosil za pomoč. In kot mi je znano, zavarovalnica ti vinograd sploh noče zavarvat, če ga nimaš v protitočni mreži.
Tud brezveze je vinograd zavarvat. Zavarovalnine so prekleto drage, povrnejo ti pa samo izgubljeno letino. Jebeš ti plačilo uničenega grozdja po 0,4 evra za kilo, če pa imaš uničeno trto za več let, da ne govorim o naložbi mreže.
Tortej ti je vinograd hobi in ne sredstvo za preživljanje.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.382
2.026
113
Tortej ti je vinograd hobi in ne sredstvo za preživljanje.
Sploh ni pomembno. Dejstvo je, da se vinograd ne splača zavarovat, ker je premija in pogojena investicija v protitočno zaščito, predraga.
Slovenska politika je takšna, da se hoče vinogradništvo v Sloveniji uničit. Ravno obratno kot npr na Hrvaškem, kjer se vinogradništvo vzpodbuja in celo subvencionira nove nasade vinogradov, da lahko turistom ponudijo nekaj svojega domačega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in 8888