Rabim kopijo računa za Samsonite kovček

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Pozdravljeni,

na letalu so mi poškodovali Samsonite platnen kovček.

Pri reklamaciji zadeve moram priložit tudi račun, ki ga seveda nimam več.


Zanima me, če mi je kdo pripravljen poskenirat račun za en Samsonite kovček. Račun naj bo star npr. eno leto ali še manj, tak da dobim nazaj čimvečji delež. Itak, da častim za pivo.

Sicer vem, da bo to kar težka bitka, ampak jo bom vzel kot hobi. Itak ne morem nič zgubit.


Hvala in LP,
Matjaž


Ps. Dobre ljudi prosim za sken na matjazek@hotmail.com
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
sem imel podobno zadevo... zadostovala je ponudba za nov podoben kovček. So sicer nekaj pocentov odbili ampak sem bil presenečen nad višino zneska, ker sem pričakoval dosti manj...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Če boš goljufal, potem je popolnoma vseeno, kako.


1. Pojdi v trgovino in se zmeni, da ti stiskajo račun in ga takoj stornirajo (a se to sploh da?).

2. Ali pa gre na eno spletno trgovino in si sprintaš predračun za nek podoben kovček. Zedigsaj "pred" stran in imaš račun.

3. Worst case scenario - pojdi na on-line trgovino in naroči kovček ter ga takoj vrni nazaj (tam pa to zagotovo gre).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če veš kdaj si kupil kovček, lahko prosiš da ti izstavijo duplikat računa in je stvar rešena.
Ni nobenega razloga, da ti ga ne bi izstavili.

V resni trgovini, sploh npr. v Avstriji to ni noben problem, sem že 2x naredil in celo enkrat preko emaila napisal zakaj rabim duplikat (garancija naprave). Nobenih težav (Metro, Mediamarkt).

Skratka Samsonite ima svoje račune spravljene, računovodstvo, pa bodo poiskali in ti izdali duplikat.

Si pogodbena stranka-kupec in ni nobenih zadržkov, da ti tega ne bi izdali.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.370
436
83
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Če boš goljufal, potem je popolnoma vseeno, kako.


1. Pojdi v trgovino in se zmeni, da ti stiskajo račun in ga takoj stornirajo (a se to sploh da?).

2. Ali pa gre na eno spletno trgovino in si sprintaš predračun za nek podoben kovček. Zedigsaj "pred" stran in imaš račun.

3. Worst case scenario - pojdi na on-line trgovino in naroči kovček ter ga takoj vrni nazaj (tam pa to zagotovo gre).

V vseh treh primerih mora popraviti tudi datum, sicer bo datum nakupa ponejsi kot datum izgube kovcka.
frown-1.gif
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Tako kot je že napisano.
ti kar v trgovino kjer si kovček kupil.
Važno, da veš približno kdaj.
Vsak trgovec mora po zakonu hranit račune za xx obdobje.
Sicer pa je vseeno če ti sprintajo duplikat tvojega računa ali enega tretjega.
Važno da se ujema model; pa da ni sporen datum
cheer.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
KSZ.

Ko so meni fentali kufer (sem limal slike tut tu na tablo), sem kufer enostavno pustil
v samsonitovi trgovini (brez vseh papirjev), itak majo kufi par let garancije, in za vsak model
vedo točno kdaj je bil naren, zato enostavno po registru vidijo, to je model xyx55x, torej model
ki je na policah od 12.1.08, torej je max. star leto in pol, ga itak morejo popravit, čemu papirji
itak ti jih lahko posodi vsak žlahtnik, na gar. listu tak ne piše model.... Skratka popravili vlomljen kufer
vrnili kot novega, zadovoljen.

Kufri so bili kupljeni na hawajih, popravljalt pa sem jih dal v MB v trgovini in ti so pol poslali v LJ,... (torej spet; brez vsakega papirja)