Putinova Rusija

I

Izbrisan uporabnik 474

Ja, to je to. Bom poslikal, če bom mel naslednje dni pot kaj tam mimo... Je pa to postaja za pretovor tovora iz bližnjega kamnoloma na ladjice, ki potem polovejo po rekah. Ampak, kot rečeno, tam še nisem videl vlaka pa tudi ladjic s peskom po reki Ufi ni za videt. Sploh pa tam ni pot, kjer bi se katerkoli udeleženec BRIC-sa vozil, tako da verjetno imajo razlog, zakaj so pragovi poasflatirani...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.674
5.831
113
Citat:

lahko bi omenil, da je skorajda povsod LTE omrežje, tudi izven mesta in da so mobilne storitve smešno poceni
Smešno poceni za koga ?


average ruska plača je 580 eur, kar je na ravni Hrvaške, Bih in podobnih biserov od držav, s tem da lahko oni samo sanjajo o toliko naravnih bogastvih.Sprijazni se, RF je to kar so Afriške države, ki samo izvažajo surovine.Da imajo Švicarji toliko naravnih resursov in ravnin bi bili prvi na svetu, potem 20 let nikogar.

cene v Ufi:
http://www.numbeo.com/cost-of-living/city_result.jsp?country=Russia&city=Ufa
 
I

Izbrisan uporabnik 474

ti misliš, da delavci zaslužijo bistveno manj, kot mi? Think again...

Elektromonter v tovarni, kjer se trenutno nahajam (elektromonter, ne elektronik ali programer), zasluži dovolj, da si je lahko pri 25. letih kupil novega VW sciroccota. Ima Samsung S6, ima tablico, stanovanje, družino in mu ničesar ne primanjkuje. verjetno sta avto in stanovanje na kredo, ampak lahko odplačuje obroke.
Kdor misli, da je v Rusiji sama beda in par oligarhov, se hudo moti. Sem že pisal, da je njihov standard precej OK.

Še cena za LTE - Megafon, predplačniška kartica, 4GB podatkov preko LTE, 500 minut in 500 SMS... preračunano 4€. Smešno poceni tudi za "uboge Ruse"
 

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
Kaj pa delaš tam gargy? Si direkt pri njih zaposlen al preko tuje firme?
Je pa zanimivo prebrat dejansko stanje iz terena :p, ne pa mulca al pa malo pritegjenega zagovornika amerike in izraela, ki vse kar prebere je zahodno trobilo.
Povej še kaj
smile-1.gif
Zelo rad preberem dejanske izkušnje ljudi ki tam delajo majo stik z okoljem zato tudi sma ko potujem rad kavčsurfam itd..
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Sem preko druge firme. Tukaj se postavlja zgoraj omenjena tovarna ivernih in MDF plošč (največja na svetu). Sem del ekipe, ki načrtuje in programira linije. Počasi se bliža testni zagon...

Rusija je veliko svetov v eni državi. Kultura Rusije je zeloooo raznolika. Na eni strani imaš Moskvo in St. Petersburg, kjer se oligarhi rinejo in mastijo pri koritu in sta mesti, kjer je pregovorno "najlažje zaslužiti svoj prvi miljon." In imaš področja, kjer najdeš praktično nomade, ki so ostali kakšno stoletje zadaj.

Na vsakem koraku vidiš ostanke komunizma. Ograje okrog vrtcev imajo vkovano zvezdo, na tovarnah sta še vidna srp in kladivo itd. Ampak ljudi to ne moti in se ne obremenjujejo s preteklostjo, kot tudi ne z Ukrajinskim konfliktom.
Hierarhija v tovarnah je stroga - direktor je bog in batina, ponavadi politično nastavljen (tudi v privatnih firmah), nato pa 1001 pod-direktor, vsak še svojega namestnika itd. In na koncu ni čudno, da imajo praktično vsi službo
smile-1.gif
Če rečeš, da mora biti nekaj narejeno danes, bo verjetno čez 2-3 dni.
Ceste so izredno slabe, razen v strogih centrih. Preprosto pustijo, da jih čez zimo razžene in uniči ter spomladi preplastijo z svežo plastjo asfalta. Nobenega tampona, udarne jame niso označene, ceste nimajo odvodnjavanja. Vsakih 100m je kakšen avtoservis ali vulkanizer in ko nabiješ v prvo udarno jamo, ti je povsem jasno, zakaj je tak
smile-1.gif
Avtoservis/vulkanizer pa ni kot pri nas, temveč ima eno avtodvigalko (verjetno iz obvezne opreme) in pa eno kovisnku utico z eno žarnico ter nekaj orodja ter kit za popravilo pnevmatik. V teh lopah najdeš od stare razjahane Lade, do najnovojšega Toyotinega V8 SUV-a.
Vozni park je presenetljivo dober. Seveda se najde precej lad, tudi tistih prastarih, ampak je tudi precej novih avtomobilov. Prevladujejo Korejski in Japonski, največ vidim Hyundai Solaris. Iz obcestnih reklam sem videl, da dobiš novega VW Polo Classic æe za preračunano 8.000€, novo Škodo Superb pa za 13.000€.
Tehnika je povečini cenejša kot pri nas, tukajšnji Media Markt je izredno dobro založen.
Trgovine večinoma delajo vsak dan od 9 - 23 (tudi ob nedeljah)

Kar pa je najbolj opazno, pa je trenutni boom. Rusi vlagajo kot zmešani, pol Ufe se obnavlja, gradi, žerjavi so vsepovsod, postavlja se kar nekaj novih tovarn...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Kar pa je najbolj opazno, pa je trenutni boom. Rusi vlagajo kot zmešani, pol Ufe se obnavlja, gradi, žerjavi so vsepovsod, postavlja se kar nekaj novih tovarn...

Wow in to kljub sankcijam.

Hvala za izčrpno poročilo!

467716-post_slo.gif
 

Pac_Man

⋆Распут&
10. maj 2014
2.211
0
36
Sankcije so šele dobro leto, praktično v vseh primerih gre za projekte od prej, po inerciji. Počakajmo še kaki 2 leti.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Sankcije so pesek v oči za rajo in občutek, da se EU in Rusija dejansko kregata. najebala so mala podjetja, big business v ozadju pa šiba s polno paro dalje
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Danes na poti iz Ufe po M5 sem peljal ob vlakovni kompoziciji, ki je bila dobro naložena z vojaško opremo - servisni tovornjaki in tovornjaki za prevoz pehote (zaz 6x6), mobilne bolnišnice, APC-ji, zadaj pa ee mi zdi da sem videl tanke. Vsa oprema brez oznak. Spredaj so bile cisterne z gorivom. Smer vožnje proti V, kasneje se mi zdi da železnica skrene proti JV.
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
1
36
snečko ne pretiravaj

leto 2014 Rusija izvoz 996.698
leto 2014 Nemčija izvoz 4.602.449

Vem, da si opran, samo nakladat vseno ni treba.... Ne rečem pa da je Ruski trg čisto nepomemben, vendar tudi približno ne ključen... Pa podatke sem dal samo za Nemčijo, kje je šele EU....

Pa še nekaj, izvozniki imajo precej problemov na tem trgu, že zaradi komunjajzarske valute, ki pada kot toča......
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Rubelj je padel zaradi drkanja EU ne zaradi ruskega slabega gospodarstva ali finančne nestabilnosti. In si je tudi hitro opokogel, zdaj je že nekaj časa okrog 60...
Bolj bi nas moralo skrbeti razmerje €/$
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.626
6.026
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Rubelj je padel zaradi drkanja EU ne zaradi ruskega slabega gospodarstva ali finančne nestabilnosti. In si je tudi hitro opokogel, zdaj je že nekaj časa okrog 60...
Bolj bi nas moralo skrbeti razmerje €/$

Aja, EU je kriva? Rusi niso nič krivi, ker so napadli suvereno državo preko petokolonašev tako kot Srbi na Hrvaškem?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Nekaj iz tvoje zbirke pravljic: "Prvi naj vrže kamen..."

To "domnevno" vpletanje Rusije v Ukrajinski konflikt je zelo priročna tema za uveljavljanje nekih sankcij s ciljem popraviti si lasten slab gospodarski položaj...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.674
5.831
113
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Rubelj je padel zaradi drkanja EU ne zaradi ruskega slabega gospodarstva ali finančne nestabilnosti. In si je tudi hitro opokogel, zdaj je že nekaj časa okrog 60...
Bolj bi nas moralo skrbeti razmerje €/$
Sprijazni se, Rusija je na ravni afriških držav, kjer samo izvažajo surovine.Če vrednost surovin pade je vse narobe.
Sploh če jo drkanje ene nepomembne in med seboj skregane Eu lahko tako prizadene (Eu je močna samo ko je potrebno gobcati in ukazovati raznim Slovenija/San Marino tipom držav, Srbija je že preveč zanjo
evil.gif
).
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Česa vse človek ne izve :D :D :D

Jaz se nimam kaj sprijaznit. Za razliko od tebe sem že bil v Rusiji pa malo več vidim/vem kot pa kavč politiki s tipkovnico v roki in Googlom na monitorju.

Glede na izjavo o EU in njenem vplivu pa itak vidim, da ravno nekega pojma nimaš, razen tistega, kar ti servirajo (ne?)pristranski mediji...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.626
6.026
113
blizu močvirne prestolnice
Ti pa tudi vidiš kar hočeš. Imajo velike probleme z manjšinami, samo v Moskvi je 1,5 miljona muslimanov, da ne rečem kako so razprodali daljni vzhod kitajčkom.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kje pa sem kaj govoril o manjšinah? Rusi so znani kot verski nestrpneži, rasisti in homofobi... Se pa to najbolj pozna v Moskvi in St. Petersburgu, kjer je rasne in verske raznolikosti največ.

O V Rusije pa ti težko kaj odgovorim, ker tam (še) nisem bil - in za razliko od tebe si ne ustvarjam mnenj na podlagi strica Googla
 

disc

Guru
4. feb 2011
2.417
527
113
Men je pa zanimiv, da je zelo malo zapisanega o obisku Medvedjevga v sloveniji. Na rtvslo samo mickn,kaj je povedu ob kapelici, slik nobenih (vsaj zaenkrat). Na 24ur komaj kaj omenjeno...
Pricakoval sem malce več o tem napisanega, pa kakšne slike o prihodu in podobno.

Mogoče pa še bo
smile-1.gif