PS4 ali Xbox One

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
A potem moraš dokupit še enega? Koliko pa kaj pride tak originalen? Saj to da je brezžičen mi je zelo ql:) Kaj pri PS3 pride s žico? Kaj pa igre? Saj kolikor sem gledal pridejo kar za obe konzoli enake, cena je pa tudi tam tam... Se trenutno nagibam k Xboxu, ravno zaradi kontrolerja. Je še kakšen drug plus napra PS-u, oz. obratno?

edit: no saj zdaj vidim da tudi pri PS pride samo en kontroler...
 
Nazadnje urejeno:

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.384
57
48
Republika Prlekija
Jat tudi nimam še nobene konzole in se mi že dolgo lušta. Vendar se mi poraja dvom ali se splača kupiti xbox 360 za 200 eur + dodaten kontroler za 45 eur + original igra za 59 eur je skupaj 304 EUR ali kupiti novi PS4 za 400 eur. Vprašanje je kako dolgo še bodo igreza xbox360 in ali bodo čist nove konzole imele kakšne "porodne krče"
smile-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.600
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
na zadnja dva:

imam tako Xbox360 kot PS3. PS3 zadnje čase igram zgolj zaradi dejstva, da z njim lahko igram online, ker je Xbox pač odklenjen, kar pomeni, da ni pametno hoditi online z njim.

kar se same igralnosti tiče - lahko primerjam, ker sem imel F1 2012 za obe konzoli - kontroler je pri Xboxu precej udobnejši, sploh pri dirkačinah, kjer imaš za odvozit kar nekaj krogov. pri NFS, streljačinah, športu, se to ne pozna toliko, ker itak imaš intervale, ko je akcija, pa malo spustiš, pa akcija, pri dirkačinah tipa GT5, Forza, F1, pa ko imaš za odpeljat več kot 5 krogov, pa začne roka konkretno bolet. vsaj mene.

tudi nalaganje same igre na Xboxu traja manj časa, ko pa igraš, pa dejanskih razlik niti ni. vsaj meni se ni zdelo.

je pa tako, da PS3 ima še druge bombončke, npr. gledanje filmov preko njega je super, preko Xboxa sem samo enkrat gledal, pa mi je bilo kar malce komplicirano.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Jat tudi nimam še nobene konzole in se mi že dolgo lušta. Vendar se mi poraja dvom ali se splača kupiti xbox 360 za 200 eur + dodaten kontroler za 45 eur + original igra za 59 eur je skupaj 304 EUR ali kupiti novi PS4 za 400 eur. Vprašanje je kako dolgo še bodo igreza xbox360 in ali bodo čist nove konzole imele kakšne "porodne krče"
smile-1.gif

Saj zdaj je kar dosti akcij ko imajo eno igro že v paketu. A pri PS4 bosta v paketu 2 kontrolerja?
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Dizzy a filme gledaš preko USB-ja? Pa predvaja vse formate? Tudi novejše? Pa ti kdaj zamrzne kakšna konzola med igranjem?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.600
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
med igranjem mi ni še nobena konzola zmrznila, zna pa PS3 sem ter tja potrokirati.

se pa spomnem, da sem na Sonyju nedolgo nazaj gledal en film, skopiral na disk in pognal, pa je začel po kake 15 minutah filma trmarit, da je nekaj v zvezi s copyright in dal film za par minut na mute. in to parkrat ponovi.

ostali filmi so delali pa normalno (je pa res, da jih nisem veliko gledal tako, ker že TV sam zmore predvajat z usb-ja direktno).
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
@ dem in karakala:

- Za Ps3 ni kontrolerja na žico, edino ko gamepad preko USB kabla polniš na PS3, lahko pa seveda vzameš par metrov dolgi USB kabel in imaš kontroler vklopljen, če bi recimo imel fetiš na kable
smile-1.gif

- originalen gamepad za PS3 je pomoje okoli 50€, tako kot za xbox 360
- igre kupujem iz Anglije. SO veliko cenejše že v trgovini, super ponudbe se pa dobi na ebayu. Trgovin s temi igrami je polno in skoraj vse pošiljajo igre v Slovenijo, poštnina pa zastonj ali pa drobiž. V UK kupujem zato, ker za igranje preko spleta potrebuješ EU PSN račun in EU igro. Če kupiš igro recimo iz ZDA moraš narediti še ZDA PSN račun in potem med različnimi računi prestavljati. Ni nobenega problema ampak imam raje vse na enem. Iger sem tudi že kar nekaj kupil na PSN, na spletu kupim vrednostni bon, ga naložim na svoj račun in kupim igro. Ponudbe so včasih nore, GTA 4 + oba dodatka me je stalo okoli 8€.
- ČE se splača zdaj kupovati PS3? Računaj da pri PS4 daš 400€ v štartu, dodaten gamepad 50€ + igra 60€ in si na 510€. Ni veliko ampak igre za PS4 v štartu bodo drage dokler se ne bo trg malo razširil in se bo dalo dobiti rabljene. Jaz sem recimo vzel malo rabljen PS3 500GB + 10 iger + dodaten gamepad + sony hdmi kabel + SE ZGODI 3 leta za 190€ na bolhi. Kaj želiš lepšega
smile-1.gif

- Za gledanje filmov na PC naložiš PS3 media server, ga poženeš, PS3 zazna tvoj PC in direkt iz PC-ja na TV streamaš filme, glasbo in slike. Podpira tudi podnapise itd....
- Za igranje preko spleta ne rabiš dodatno plačevati pri PS3 kot bo to potrebno pri PS4 in je že potrebno na Xbox 360
- Igre za PS3 bodo prihajale še ziher 2 leti če ne več, res da jih bo vedno manj ampak to ne bodo kar čez noč odrezali. Imajo preveč radi denar in se zavedajo kakšen izpad prihodka bi imeli
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.710
6.632
113
Katere igre za XBOX360 so dobre pri igranju Xbox Live. Danes sem kupil rabljeno Splinter Cell Blacklist in Far Cry 3. Jutri naj bi po pošti dobil še Battlefield 3. Vem da je sedaj super Battlefield 4 in GTA 5, vendar sta zaenkrat še predragi. Kaj svetujete od NE najnovešje robe?
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Ja super, hvala za odgovore:) Jaz sem pač mislil da imajo tile kontrolerji še zmer kable, ker sem pač nazadnje igral igro na konzoli 10 let nazaj. Playstation 2:) Ja ti si dober nakup opravil, moram začet malo čekirat še bolho... Sam kaj ko je toliko robe gor....
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Glej da je še garancija pa Slim ali Super Slim varjanta in nimaš kaj zgrešit. Več kot je opreme poleg, boljše je
smile-1.gif


@Fadil: Odvisno kaj rad igraš, iger za preko neta je ogromno, si si pa že sam bolj kot ne odgovoril
smile-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.203
992
113
Emona / Carnium
Se je kdo poigraval z idejo o nakupu PS4 na ameriškem trgu in kaj to pomeni v smislu funkcionalnosti konzole pri nas? So kakšne razlike v igrah za US trg ipd?