PS3 in HD filmi

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Zanima me če PS3 predvaja HD filme, če jih preko USB preneseš na njegov disk. So kakšne omejitve glede zapisa filma?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
seveda predvaja HD filme...pod pogojem da so posneti na BluRay disku!

(to ti je ena od opcij kako prpiti do BluRay predvajalnika...da združiš filmoteko z igralnico
smile-1.gif
)


kako je pa s prenosom zadev na kompjuter pa žal nimam pojma...predvidevam pa, da bi moglo biti možno (ob dobri podpori z računalniške strani).
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Da predvaja HD filme iz BLUERAY-a je logično, vprašanje je če lahko film naložiš na disk katerega ima PS3 in ga predvajaš od tam?
 

pshemee

Pripravnik
1. feb 2008
91
0
6
.mkv ne predvaja... Samo obstaja mali miljon pretvornikov...

Film lahko tudi streamaš direktno iz računalnika...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Kot že omenjeno, mkv-jev direktno ne predvaja (vendar ni problem kodiranje, temveč pakiranje). Tako da lahko vsak mkv preprosto prepakiraš v m2ts fajl. To storiš s programom TSMuxer. Naj poudarim, da se gre le za prepakiranje (remuxing), kar pomeni, da ni nič kodiranja in ti celoten film ne glede na zmogljivost računalnika prepakira v cca. 5min.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Lepa hvala za razlago!

Zanima me se, ce obstaja moznost da na PS3 nalozim film preko interneta, ali je to mogoce samo preko USB?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Kako preko internate? A misliš streamanje (to dela samo preko (W)LAN omrežja), ali prav downloadanje filmov (tudi to dela... ampak preko http protokola... nič torrenta ali podobnih zadev)?
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Mislil sem da bi do PS3 dostopal preko PC in internetne mreže, ampak windows in PS3 software po moje ne gresta skupaj.

HD filmi res odlično delujejo, tudi če jih predvajaš preko USB. še enkrat hvala za pomoč
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Mene pa zanima če je pri nas v slo (bigbangu ipd) imeli PS3 z 60 gb diskom? 60gb baje podpira ps2 in ps2 igre.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
kolikor jaz vem naj bi samo določene igre delale na obeh (PS2/PS3).
Ve kdo kaj več o tem?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Ta nova verzija z 80gb. preverjeno ne predvaja PS2 igre. Verzija s 40 in 60 gb pa menda jih.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
@Mikrohard, iz lastnih izkusenj mi TSMuxer pri veliiiko mkv-jih na zacetku ven vrze nek error in podnapisi ne delajo(znas nastaviti?vrzem zraven filma, format je .srt, ime isto),mkv2vob pa napise da ni dosti prostora na disku ceprav imam veliiiko prevec prostora. Je fora v zvoku oz kodekih? Hvala
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Podnapisi v m2ts fajlu ne delajo. Če želiš imeti nastavljive podnapise pri hd filmih na PS3, moraš remuxati zadevo v "blu-ray" format in zapeči na več dvdjev ali bluray (če ga imaš). Za mkv2vob pa ne bi vedel... enkrat sem ga uporabil in je zadeva delala, a je prekodiranje trajalo predolgo, da bi bilo zame praktično uproabno.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Zato sem pa napisal tisto v oklepaju
grin1.gif
60Gb modeli se ne proizvajajo več. Tisti 60Gb modeli, ki so se prodajali v evropi (in mogoče malo tudi v sloveniji), so imeli le sw emulacijo za ps2 igre, kjer več kot polovica iger ni delala. Pravo hw podporo je imela je 60gb konzola za ameriški trg, ki pa tudi ni več v proizvodnji. Torej "lange rede, kurtzer sinn": "Nove PS3 konzole (ne glede na velikost vgrajenega diska), ki bi podpirala ps2 igre, se ne da več kupiti."
 

slafari

Pripravnik
12. sep 2007
83
0
6
Citat:
Uporabnik mare92 pravi:
@Mikrohard, iz lastnih izkusenj mi TSMuxer pri veliiiko mkv-jih na zacetku ven vrze nek error in podnapisi ne delajo(znas nastaviti?vrzem zraven filma, format je .srt, ime isto),mkv2vob pa napise da ni dosti prostora na disku ceprav imam veliiiko prevec prostora. Je fora v zvoku oz kodekih? Hvala

a ti je ratalo gledat podnapise na PS3?
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Meni delujejo!

Imel sem probleme pri HD filmih, ko jih prekovnertiraš v m2ts, mi pri nekaterih filmih ne deluje zvok?
confused-1.gif