PS2 ali PS3 ?

sasosa

Pripravnik
1. sep 2007
224
0
16
Rudolfovo
Potrebujem nasvet,
sprasujem se.gif

namreč sin na vsak način želi igralno konzolo (obljubil sem mu jo, ker bo v šoli odličen). Sedaj pa ne vem ali mu kupiti dvojko ali trojko. Dvojko je že imel (s čipom), pred štirimi leti (sedaj je star deset let) vendar stvar takrat ni bila zanimiva.
Zanima me kaj se bolj splača kupiti in kakšne so prednosti in slabosti, ali je možno tudi v PS3 dati čip, ali PS3 podpira tudi igre od PS2, ali se da igre dobiti tudi na spletu, ... , nekaj bi jih seveda kupil tudi originalnih.
Prosim za nasvet, kaj se bolj splača.
Hvala!
 

lionel

Pripravnik
5. nov 2007
98
0
6
Mislim da igre za ps2 se lahko igra na ps3. Kar se tiče pa dati čip v ps3 ne vem
rolleyes-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Sicer nimam konzole, ampak mislm da za PS3 še ni nobene vrjante glede čipa, pa še igrce so na Blu-Ray discih, tko da bi bla edina (smiselna) vrjanta za backup špile poganjanje z diska, če bi obstajala. Je pa PS3 predvsem zanimiva konzola še za druge stvari predvsem, če maš doma HD televizor (plazmo al pa LCD) za gledanje raznih HD vsebin itd, med drugim tudi praktično najcenejši Blu-ray playe. Zdej če gre pa bl za igrce, bi pa jst pogledu še za Xbox360, ker se da Arcade verzijo dobit že kr dost pocen, je pa vseen konzola nove dobe (HD...), pa še da se gor igrt backup igrce (po mojih podatkih more bit flashan DVD player + irgce zapečene na DualLayer medije). Pri X360 nej bi blo potrebno pogledat še datum izdelave, ker so se prve konzole zlo kvarle, pol so pa nekatere samo "obnovil" ter jih vrnil v trgovine, čeprov Arcade verzije so pomoje nove. Glede PS2 pa nevem, zdej če je cenovno sprejemljivo bi jst pogledu raj za X360 oz PS3.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Če želiš uporabljati piratske igrice na novejši konzoli, priporočam xbox360. Za PS3 ni variante igrati piratske igrice (beri: ni čipa ali kake podobne rešitve). Tudi podpore za PS2 igrice nimajo vse PS3 konzole. PS2 igre lahko igraš na 60Gb in na 80Gb verziji. 40Gb verzija (ki se sedaj večinoma prodaja) ne podpira igranja PS2 iger.
 

sasosa

Pripravnik
1. sep 2007
224
0
16
Rudolfovo
Imam Plazma TV Panasonic FullHD, torej bi lahko uporabljal trojko za gledanje HD-jev, kaj pa malo dolgoročneje gledano; bolj se nagibam k PS3?
Ali lahko potem gledam tudi piratske filme HD (Blu-Ray)?
V bistvu potem lahko uporabljam PS3 za določene igrice in Blu-Ray filme snete z neta, zapečene na CD.?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
PS3 igra divx/xvid filme (tudi s podnapisi)... igra originalne bluray filme. Z HD ripi se pa zaenkrat še ne znajde najbolje... mkv filmov ne podpira (in jih verjetno nikoli ne bo). Igra sicer VC1 WMV filme (so tudi med HDji na torretnih), a pri VELIKI večini ne dela zvok. Kot sem že rekel... za piratske zadeve (tudi HD filme) je bolj podprt xbox360.
 

kelih

Fizikalc
17. jan 2008
378
36
28
js ti bi priporočil ps3 ki ima zelo dobre igre in grafiko če pa hočeš pirate špilat pa bolje da vzameš x360 sam če boš flešav x360 pol ko se boš povezu z internetom ti bjo konzolo blokiral in lepo papa online gaming in tega se ne da potem drugače rešit kot da kupiš novo konzolo in če kupiš x360 in jo flešaš zgubiš garancijo se prav da lahk pol po pol lete kupiš novo konzolo faulier rate 34% če pa bo odličen je ps2 zelo skromno darilo ki ga dobiš že za 50€ s na sploh pa je ps2 zelo zastarela igralna konzola z slabo grafiko in zjahano igralnostjo drgač pa da se odločaš med ps2 in ps3 je isto kot bi se odločal med fičotom in ferarijom.
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
36
Naredi še sebi uslugo in mu kupi PS3. ČE ne drugo, boš lahko gledal filme v HD formatu BP. PS2 pa mu nikar ne kupuj, ker kot so že napisali je zastarela zadeva to. Kupi PS3, samo potem se zavedaj da boš moral original igre kupovat.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Če misliš gledat še BR filme, potem kupi PS3, drugače pa XBOX 360. Slabost xboxa je predvsem glasnost (kvari se že dosti manj), drugače pa je dobra konzola z ogromno igrami... pa še piratske igre lahko gor igraš, samo to je precej riskantno. Moje mnenje je, da kupiš nekaj original iger in te dobro preigraš.
 

kelih

Fizikalc
17. jan 2008
378
36
28
sej ni treba da kupiš veliko originalov recimo eno igro na 3-4 mesece saj tvoj sin menda ni nek top gamer ki bi vse preigral v enem tednu.
 

ahac

Pripravnik
19. avg 2007
99
1
8
Zakaj ravno konzola? PC ti da velik več izbire iger pa že imaš ga. Je pa prednost konzole to, da se veliko iger lahko igra v dvoje (ali več).
Sicer pa mislm, da ni dovolj samo kupit konzolo za otroka (pri tej starosti) ampak boš moral tudi malo igrat skupaj z njim. Pa upam, da ne ravno GTA4 ali kaj podobnega... naj to še malo počaka, da bo sploh razumel igro.

Jaz bi predlagal Nintendo Wii pa se bo lahko cela družina skupaj zabavala. Wii ima luštne in zabavne igre.
 

kelih

Fizikalc
17. jan 2008
378
36
28
ahac ja zelo sem se nasmejal pc boljši od konzole ahahahahahahaha looooooooooooooooooooool jas pa bi priporočil ravno gta4 js mam 12 let in ga mam zelo dobra igra.anyhu wii ima same otričje bedne in "luštne" igre in nobenih dobrih streljačinj in ti mu bi kupoval wii kot da ima 8 let al kva če je bil odličen mora bit vsaj u četrtem razredu in da nebi razumel igra ja vi tastari res pojma nimate ka mi hočmo ti ahac si dedek ne u svojih sedemdesetih aja naj ti nekaj razložim sam imam računalnik za 1600€ 2leti in je ta že zastaral bo mus novga kupt ps3 pa dobiš za 399€ in ga maš za 5 let računalnik pa vsak let nadgrajuješ z grafičnimi za 400€ zdaj pa povej kaj je ceneje aja pa pri ps3 jih lahk eno igro igra 7 na enkrat sem pa 100% prepričan da se bi rad sin zabaval z družino in s celo familijo igrce igralda ne bi mogu niti ene obrent js bi priporočil ps3 sam se zavedaj da boš mogel kupovati originale ki so 50-70€ glede flešanja x360 pa sem že zgoraj napisal sam pa strogo nasprotujem piratstv
ne-ne-1.gif
in mislim da ni težko kupiti tistih 3 originalov na let.
 
Nazadnje urejeno:

Fedor

TTX Allenatore
5. okt 2007
805
0
16
Rabljene igre se da dobit že od 25€ naprej....na e-bayu z malo sreče pa dobiš tudi nove po zelo nizki ceni....jaz sem dobil Assasins za 40€, Madden08 za 30€, GTA4 za 45€, COD4 40€...ni pretirano drago.....
 
Nazadnje urejeno:

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
36
Citat:
Uporabnik kelih pravi:
ahac ja zelo sem se nasmejal pc boljši od konzole ahahahahahahaha looooooooooooooooooooool jas pa bi priporočil ravno gta4 js mam 12 let in ga mam zelo dobra igra.anyhu wii ima same otričje bedne in "luštne" igre in nobenih dobrih streljačinj in ti mu bi kupoval wii kot da ima 8 let al kva če je bil odličen mora bit vsaj u četrtem razredu in da nebi razumel igra ja vi tastari res pojma nimate ka mi hočmo ti ahac si dedek ne u svojih sedemdesetih aja naj ti nekaj razložim sam imam računalnik za 1600€ 2leti in je ta že zastaral bo mus novga kupt ps3 pa dobiš za 399€ in ga maš za 5 let računalnik pa vsak let nadgrajuješ z grafičnimi za 400€ zdaj pa povej kaj je ceneje aja pa pri ps3 jih lahk eno igro igra 7 na enkrat sem pa 100% prepričan da se bi rad sin zabaval z družino in s celo familijo igrce igralda ne bi mogu niti ene obrent js bi priporočil ps3 sam se zavedaj da boš mogel kupovati originale ki so 50-70€ glede flešanja x360 pa sem že zgoraj napisal sam pa strogo nasprotujem piratstv
ne-ne-1.gif
in mislim da ni težko kupiti tistih 3 originalov na let.

Pa si ti ponavljal ker razred? Morda zaradi slovenščine? Dej piši bolj razločno pa ne govori neumnosti. Wii je čisto vredu zadeva in tudi cilja na čisto druge uporabnike kot PS3 ali Xbox360. Vsak ma svoje prednosti in slabosti. Pri Wii-ju je vsekakor prednost interaktivnost, med tem ko PS3 stavi bolj na grafiko. Znano je da imata Nintendo in Sony drugačno filozofijo pri ustvarjanju iger. Podobno je pri ročnih konzolah. Nintendov DS in Sony-jev PSP sta zelo različna med seboj.
 
Nazadnje urejeno:

Fedor

TTX Allenatore
5. okt 2007
805
0
16
Wii je zakon....še posebej, ko si v družbi in z nunchaki vržeš kak tenis ali pa bowling....
 

kelih

Fizikalc
17. jan 2008
378
36
28
4 razred vsi predmeti pet 5 razred vsi predmeti pet 6 bom mel glasbo4 vse ostalo pet.
 

Alter.Si

Zelenc'
1. jan 1970
0
0
1
@kelih
Ne pametuj o tem kako so konzole dobre in o tem kako je wii slab
Sam imam precej dober računalnik (tak da lah crysis na max furam z povprečno 32fps) pa bi mu jaz bol priporočil PC
Ker lahko na PC delaš veliko več kot na katerikoli konzoli in tukaj se govori lahko o 4x zmogljivosti in ne mi govort nekej o PS3 k se vidi da nimaš pojma....
Pa glede wii ja; imam ga tudi sam in po pravici povedano je zelo vredu edino špili so dragi in niso samo za otroke kot ti govoriš sploh pa na GTA4 piše starostna omejitev in ti bi do zdaj lahko samo simse špilal zato ne pametuj o tekm kako se konzole splača in kako je wii beden in o tem kar razpravljaš.
Z takim govorjačenjem v prazno me razjeziš Govoriš da je wii beden (igral si ga samo enkrat v BOFu) Govoriš da so računalniki bedni in da ga moraš vsakič nadgrajevati in to.... To sploh NI res ker večina iger deluje na solidnem računalniku. In nazadnje imaš 12 let, jaz sem vsaj malo starejši in mi o teh stvareh ne govort
Pa o tistem z tem da starši nimajo pojma kaj si ti želiš špilat....
Ne vem kake maš da nič nevejo kaj si želiš ali kaj imaš rad....
Tako da probaj vse še enkrat pretehtat in ne laži o dejstvih ki niso resnična!
Čeprav je PS3 vredu bo računalnik grafično in praktično varjetno vedno boljši
Aja off: blu-ray pa je samo ena stvar ki jo je sonny izumil (ubistvu varjetno odkupil), da so dobili več takih ko si ti npr. sam tole ma pa blu-ray to je ful huda slika in take
Tisto kar oni primerjajo je v večini laž, slika je izbolšana ne pa toliko kot oni kažejo
In NE mi govort nepreverjenih stvari
jezen.gif