Prodaja dragega avtomobila - zanimiva izkušnja

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
181
98
28
Prodajam en malo dražji (blizu 100 jurjev) rabljen avto. Povpraševanja je relativno malo.

Pa pride en možakar pogledat. Avto mu je všeč. Pravi, da ima kupca italjana, ki bi avto plačal na keš s 500€ bankovci. Za uslugo, ker je pripeljal kupca, bi pa on pri meni še razmenjal 20 jurjev po 500€ v manjše apoene. Za povrh navrže 20% več, torej da 24jurjev, nazaj bi jih imel 20.

A ima kdo podobne izkušnje? Kje je fora, predvsem v povezavi s to menjavo denarja? Aja, bankovci niso ponarejeni.
 
  • Ljubezen
Reactions: LarryClay

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
8059019005713_09_01_f_cso4-1475te1-s-M-600x803.jpg
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Kot so ti rekli, pranje denarja. Problem ni toliko v prejemu kupnine kot kaj boš z njo - ko boš prišel na banko s šuški nad 5k€ te bodo vprašali za izvor, boš navedel kupnina vozila, pa zna postati zabavno.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Kot so ti rekli, pranje denarja. Problem ni toliko v prejemu kupnine kot kaj boš z njo - ko boš prišel na banko s šuški nad 5k€ te bodo vprašali za izvor, boš navedel kupnina vozila, pa zna postati zabavno.
Seveda je pranje, ampak...
Enkrat na mesec položiš, enkrat 4000€, enkrat 4500€ in tako naprej...
Vse bo OK, iz prve roke...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.460
113
Kot so ti rekli, pranje denarja. Problem ni toliko v prejemu kupnine kot kaj boš z njo - ko boš prišel na banko s šuški nad 5k€ te bodo vprašali za izvor, boš navedel kupnina vozila, pa zna postati zabavno.
Zakaj? Saj on bo komot pokazal, od kje mu denar. Sej ne bo prodajal brez pogodbe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.460
113
5000€ gotovine je omejitev, če nabaviš pri podjetju. Ti to nisi.

Ti samo rabiš dokaz o prodaji, če te gredo preverjati
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.645
3.896
113
Prodajam en malo dražji (blizu 100 jurjev) rabljen avto. Povpraševanja je relativno malo.

Pa pride en možakar pogledat. Avto mu je všeč. Pravi, da ima kupca italjana, ki bi avto plačal na keš s 500€ bankovci. Za uslugo, ker je pripeljal kupca, bi pa on pri meni še razmenjal 20 jurjev po 500€ v manjše apoene. Za povrh navrže 20% več, torej da 24jurjev, nazaj bi jih imel 20.

A ima kdo podobne izkušnje? Kje je fora, predvsem v povezavi s to menjavo denarja? Aja, bankovci niso ponarejeni.
sveže napritani....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c

celje

Zelenc'
27. maj 2022
19
5
3
tu je moznost samo ta, da so bankovci ponarejeni (lahko je super duper ponaredek, pa ti mislis, da ni).
pranje denarja? kako le, on ti da gotovino, ti njemu gotovino. wtf bi on imel od tega? minus stiri jurje?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Apollo8

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Danes sem vidu v lokalnem merkatorju, da je eden verjetno zlato kupoval. In prodajalka je skoraj kričala, da tolk denarja ne more vzet, da bo dala račun in naj gre plačat na banko.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.427
113
tu je moznost samo ta, da so bankovci ponarejeni (lahko je super duper ponaredek, pa ti mislis, da ni).
pranje denarja? kako le, on ti da gotovino, ti njemu gotovino. wtf bi on imel od tega? minus stiri jurje?
Zato ker v Italiji z 500 € ne moreš nikjer plačat, lahko pa z 499€ na primer, gotovinsko.

Bil v hotelu na smučanju pa sem dal 499€ z gotovino razliko z kartico.
Še dobro da nisem imel 500€ apoena ker bi lahko bilo tragikomično.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Prodajam en malo dražji (blizu 100 jurjev) rabljen avto. Povpraševanja je relativno malo.

Pa pride en možakar pogledat. Avto mu je všeč. Pravi, da ima kupca italjana, ki bi avto plačal na keš s 500€ bankovci. Za uslugo, ker je pripeljal kupca, bi pa on pri meni še razmenjal 20 jurjev po 500€ v manjše apoene. Za povrh navrže 20% več, torej da 24jurjev, nazaj bi jih imel 20.

A ima kdo podobne izkušnje? Kje je fora, predvsem v povezavi s to menjavo denarja? Aja, bankovci niso ponarejeni.
Ko ga bodo odkrili ali pa če ga bodo našli se ne čudi temu, da ti bodo gotovino zasegli in boš obtožen pomoči pri pranju denarja. Ne bodo imeli ravno veliko dela, da te obtožijo in kaznujejo. Ugani kdo bo v tem trojčku potegnil kratko...ti, onadva sta verjetno vajena skrivati take zadeve in sta se že kdaj šla kaj podobnega.
Jaz se tega ne bi šel zaradi čiste vesti in zaradi tega, ker bi me bilo strah, da bosta strička ali pač več njih čez čas spet prišla gnjavit, da obrnemo kak deal in bo izsiljevali na podlagi prvega posla.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Ko ga bodo odkrili ali pa če ga bodo našli se ne čudi temu, da ti bodo gotovino zasegli in boš obtožen pomoči pri pranju denarja. Ne bodo imeli ravno veliko dela, da te obtožijo in kaznujejo. Ugani kdo bo v tem trojčku potegnil kratko...ti, onadva sta verjetno vajena skrivati take zadeve in sta se že kdaj šla kaj podobnega.
Jaz se tega ne bi šel zaradi čiste vesti in zaradi tega, ker bi me bilo strah, da bosta strička ali pač več njih čez čas spet prišla gnjavit, da obrnemo kak deal in bo izsiljevali na podlagi prvega posla.
Kaj pa ce se v takem primeru dobis pred banko, in denar takoj polozis na racun, pa naj ona na salterju preverja ce so bankovci ok in pravi?
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Slisal ze veliko takih zgodb z Italijani in 500 eur bankovci. Tudi pri nakupu nepremicnin. Gre za malo bolj zapecene Italijane in samo bejz od tega. Denar je ponarejen. Ja pokazejo ti taprave bankovce, potem pa zamenjajo. Da grejo s tabo na banko ne bos dozivel, ozirma bo neka zgodba tik preden bo treba it in upajo da popustis in vazmes ponarejene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in Apollo8