Problem z želvo

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
ha ha res smešno.
stupid-1.gif


Hvala vsem, ki ste mi ponudili kakšen koristen nasvet.
 

Supergirl

Pripravnik
1. feb 2008
321
0
16
Hojla!

Ne vem, kaj se dogaja s tvojim Štefanom in upam, da mu ni hudega... Z mojim sva dobro leto nazaj nečaku kupila 2 rumenovratki, ki so ju namestili v 60 l akvarij. Prodajalci so mi priporočali, da naj temperatura ne bi padla pod 28 °C. Terarij je bil nekaj časa v delu sobe, kjer je precej svetlo in se je menda začela voda kar hitro kaliti in nabirati alge in so ga prestavili na malo bolj temno mesto in je zdaj ok, pa tudi želvici sta baje bolj živahni. UVA/UVB žarnica gori cel dan, čez noč jo izklopijo. Hranijo z neko mešanico hrane za želve - v posodici so 3 različne hrane 1x na dan majhno količino, ker so pošrečne in se baje dokaj hitro zdebelijo, kar menda lahko opaziš po oklepu, ki postane napihnjen. Koliko opažam, se občasno katera povzpne na ploščad in se malo posuši in "posonči", vendar sta raje v vodi in se skrivata med zelenjem. Tudi pri naših je ena bolj živahna, pogumna in bolj radovedna, kot je druga
smile-1.gif
.
Tabletke B-kompleksa dobiš v vsaki lekarni ali drogeriji in imajo okus po čokoladi
tongue-1.gif

Upam, da ugotovite, kaj je narobe z želvico in to stanje odpravite.

Lep pozdrav, pa
roza.gif
!
 

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
Tako. Včeraj sem bil z njim na veterinarski fakulteti (na kliniki za plazilce, btw so ful prijazni, se ti posvetijo, vse razložijo, tak da same pohvale
zmaga.gif
) in so ugotovili, da ima neko bakterijsko vnetje dihal (kot recimo bi bilo pri človeku angina). Če kdo slučajno opazi, da želvica diha z celim telesom oz. da dviguje glavo ko diha, pa vidijo se mehurčki ki gredo iz nosa, bi to lahko bilo to. Dobil je inekcijo antibiotika, plus za domov so nam dali še 5 kom, čeprav bo to prvi podvig, pičt tako majhno nemerno želvico med zadnjo nogo in rep. Samo upam da bo bolje, dejali so da okoli 70% se jih pozdravi, je pa res da je celo noč preživel izven vode, kar sem opazil prvič. Sem pa zjutraj prižgal luč v sobi in se je zbudil, ter šel v vodo. Mogoče je to zaradi stresa, saj je preživel več kot dve uri v avtomobilu + pikanje v rit.
Kar se pa tiče prezimovanja, so na kliniki dejali, da oni tega načeloma ne podpirajo, razen v primeru, da imaš živalice za nadalnji razplod. Prezimijo zaradi tega, ker drugače ne gre v okolju kjer živijo, pa tudi to je del naravne selekcije, ker vsi ne preživijo tega in se razmnožujejo samo najboljši primerki. Mi pa jih imamo za hišne ljubljenčke. Tak mi je rekel dr. na kliniki.
Drugače pa moj akvarij ima mere 105x55x40 cm(š, g, v) s tem da je vode notri približno 25 cm (cca 120 litrov). Imam grelno 70w žarnico in uvb žarnico, gorijo pa mi od 8 zjutraj do 9 žvečer, 100w grelec in filter s pretokom 480 l/h, vendar je speljano tako, da imajo en del akvarija mirno vodo, enega pa bolj tekočo.
Še enkrat bi rad pohvalil vse na kliniki, ker so res ful prijazni in samo upamo lahko, da bodo naši dohtarji kdaj prišli na tak nivo.
Naprej pa poročam kaj se bo dogajalo, če koga zanima, stanje se naj bi izboljšalo po približno 5 dnevih (želvica zaradi svojega počasnega metabolizma počasenje zboli, se pa tudi dalj časa zdravi).
Zdaj pa držite pesti.
 

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
Ma nič ni prav rekel od česa bi bilo, pač bakterija. No lahko povem, da mu gre na bolje, edino tiste inekcije ga malo fu... Ampak mislim da bo vse ok
zmaga.gif