Problem z vodo

thommy

Zelenc'
25. feb 2024
18
2
3
Predlagam, da se za začetek obrnete na vam najbližji Center za duševno zdravje odraslih:
Hvala vam. Bom obiskal spletno stran.
 
  • Všeč mi je
Reactions: chili

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Voda se slisi od sosedov plus od zgornjih sosedov. Ampak ona smatra ko slisi vodo da njo zajebavajo a vir vode je iz se zgornjega nadstropja ampak ona tega ne razlikuje. Tudi dostikrat gre preverjat v kopalnico ce je zvok vode. Ce je voda pol tudi ona toci ce pa ni zvoka bilo vsaj pol ure pa gre tocit tako ali tako. Drugace pa ja. Zdravnik bo najbolje vedel.
Če misli, da jo zajebavajo, potem je to IMO bolj kot ne mali alarm.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Kar opisuješ, je kot že omenjeno klasična kompulzivno obsesivna motnja. Se pravi: za notranji mir, mora obvezno narediti, nek ustaljen vzorec, s katerim doseže ravnovesje. Mimogrede, s tem se nas v življenju srečuje ogromen procent, lažje oblike zgledajo tako, da moraš imeti pošlihtane banalne stvari (take, ki nimajo nobene koristi) po svojih principih. Npr: Določene stvari zložene po določenih zaporedjih.
Obstajajo pa hujše oblike, ki postanejo moteče za osebo in okolico (tvoja mati)...tudi sam sem podobno doživel, ko sem doživljal kak velik stres...vendar, ko sem si začel iti sam na živce, sem se prisilil, da sem nehal.
Poglej si film: https://www.imdb.com/title/tt0119822/
 

thommy

Zelenc'
25. feb 2024
18
2
3
Kar opisuješ, je kot že omenjeno klasična kompulzivno obsesivna motnja. Se pravi: za notranji mir, mora obvezno narediti, nek ustaljen vzorec, s katerim doseže ravnovesje. Mimogrede, s tem se nas v življenju srečuje ogromen procent, lažje oblike zgledajo tako, da moraš imeti pošlihtane banalne stvari (take, ki nimajo nobene koristi) po svojih principih. Npr: Določene stvari zložene po določenih zaporedjih.
Obstajajo pa hujše oblike, ki postanejo moteče za osebo in okolico (tvoja mati)...tudi sam sem podobno doživel, ko sem doživljal kak velik stres...vendar, ko sem si začel iti sam na živce, sem se prisilil, da sem nehal.
Poglej si film: https://www.imdb.com/title/tt0119822/
Razumem vas in upam, da ste imeli toliko moči, da ste se opomogli od vaše težave. Pri moji mami pa je tako, da se nič ne umirja ampak še bolj slabša z vsakim mesecem. Ima pa tudi nekatere stvari po stanovanju kakor tudi v glavo urejene eno za drugo. Ne odstopa od prve, druge, kaj šele tretje stvari. Tako da ja, to so znaki kompulzivne obsesivne motnje. Hvala za film, si ga ogledam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: pocast

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Če hočete dobro sebi, bratom in mami...obvezno strokovna pomoč.
Njene blodnje, da bo šla na psihiatrijo so odveč, mogoče bo pomagala že psihoterapija, sicer pa psihiater in zdravila. Gospa bo doma lepo živela, jemala zdravila in vsi boste zadovoljni.
 

thommy

Zelenc'
25. feb 2024
18
2
3
Če hočete dobro sebi, bratom in mami...obvezno strokovna pomoč.
Njene blodnje, da bo šla na psihiatrijo so odveč, mogoče bo pomagala že psihoterapija, sicer pa psihiater in zdravila. Gospa bo doma lepo živela, jemala zdravila in vsi boste zadovoljni.
Se strinjam. Samo vprašanje pa ostaja če bo zdravila res zaužila. Kajti pred leti je bila v bolnišnici, ker je imela ene probleme in ko so ji dali tablete oziroma zdravila, jih ni pogoltnila ampak skrila pod jogi postelje. In me skrbi, da tudi to pot ne bo delala po predpisih strokovnega pomočnika in da potem ne bo rezultata. Dostikrat zna biti še preveč pameti.. preveč soli tam kjer ni treba.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
vsekakor nezavidljiva situacija....V najslabšem primeru ostane začasna hospitalizacija, da se jo "pod nadzorom" nauči na zdravila...ko se "skalibrira", bo pa sama videla, da je to lepša kakovost življenja.

Ne bo lahko, niste pa osamljen primer, imamo strokovnjake, ki vam bodo pomagali! Mogoče bo iz začetka, za gospo malo grdo in prisiljeno, vendar na koncu boste vsi hvaležni.
 

thommy

Zelenc'
25. feb 2024
18
2
3
vsekakor nezavidljiva situacija....V najslabšem primeru ostane začasna hospitalizacija, da se jo "pod nadzorom" nauči na zdravila...ko se "skalibrira", bo pa sama videla, da je to lepša kakovost življenja.

Ne bo lahko, niste pa osamljen primer, imamo strokovnjake, ki vam bodo pomagali! Mogoče bo iz začetka, za gospo malo grdo in prisiljeno, vendar na koncu boste vsi hvaležni.
Se zavedam in vem:)
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Kako se plačuje porabljena voda? Ali lahko malo priviješ glavni ventil, da bo curek manj močan (in poraba manjša)?
 

thommy

Zelenc'
25. feb 2024
18
2
3
Kako se plačuje porabljena voda? Ali lahko malo priviješ glavni ventil, da bo curek manj močan (in poraba manjša)?
Nikoli se nisem poglabljal. Se mi zdi, da se ne da menjat curka iz močnejšega do šibkejšega. Razen če zapremo glavni ventil za vodo za našo stran bloka za vse lastnike.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Ni nujno da je motnja. Če je oseba starejša so lahko prvi znaki kakšne starostne bolezni (alzheimer recimo). Ena od prvih stvari, ki jo opaziš, je sprememba karakterja osebe, ki jo to prizadane... npr. nikoli ni preklinjala, potem pa kar naenkrat začne. Ali v kratkem času popolnoma spremeni svoje vedenje na določenem področju. Nezavidljivo, voda seveda ni problem, ampak je trigger.
 
  • Všeč mi je
Reactions: thommy