Problem s pošiljanjem pošte

mafijec

Pripravnik
15. feb 2009
351
0
16
Celje
Obišči stran
Imam problem z pošiljanjem pošte. Najprej sem mislil da je problem v outlooku, pa ni. Enako ne morem poslati iz programa Pošta Windows (program integriran v Visto) kakor tudi ne z thunderbirdom. Vedno javi
" Povezava s strežnikom ni uspela. Zadeva 'pozdrav', Račun: 'pop.siol.net', Strežnik: 'mail.siol.net', Protokol: SMTP, Vrata: 25, Varno(SSL): Ne, Napaka vtičnice: 10060, Številka napake: 0x800CCC0E"
Sprejmem pa lahko vso pošto tako v outlooku , thunderbirdu kot Windows pošto. Lahko pa pošiljam preko interneta - preko naslova : posta.siol.net.
Na siolu pravijo , da je vse v redu pri njih. Kaj mi je storiti.Imam Vista Home Basic 32 bit.
Hvala
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
V službi imamo podobno težavo - včasih pošilja, včasih ne. Pa nismo čisto nič spreminjali pri nastavitvah. Sem tudi antivirusni program zamenjal in je enako. Se pa to dogaja v outlook expressu.

Tak da če kdo ve v čem je fora, se tudi priporočam za rešitev (čeprav mi izgleda kot težava siola).
 

mafijec

Pripravnik
15. feb 2009
351
0
16
Celje
Obišči stran
Ja fora je enostavno v tem, da sem resetiral modem - router (siolov) in sedaj dela. Da pa sem to ugotovil sem sprobal še z dvema mašinama, vendar pa so vse pošto sprejele, niso je pa poslale in vse so napisale isto napako. Sedaj pa dela vse normalno.
South park poskusite z resetiranjem modema. Meni je uspelo
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.419
98
48
Zadeva 'pozdrav', Račun: 'pop.siol.net', Strežnik: 'mail.siol.net',... zanimivo da imas v polju Racun napisan naslov Pop serverja namesto tvoje uporabnisko ime
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Bom probal, čeprav je čudno da deluje čisto vse ostalo, tudi pošiljanje preko drugih računov, samo siolov vsake toliko zafrkava in pol dneva ne pošilja pošte
tongue-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.885
3.917
113
Če si v siolovem omrežju NE rabiš avtentikacije za pošiljanje pošte. Torej pošiljaš lahko (oz. je celo bolje) BREZ uporabniškega imena in gesla ...

Če si v drugem omrežju rabiš avtentikacijo, torej se moraš na mail server prijavit z uporabniškim imenom in geslom.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.885
3.917
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Bom probal, čeprav je čudno da deluje čisto vse ostalo, tudi pošiljanje preko drugih računov, samo siolov vsake toliko zafrkava in pol dneva ne pošilja pošte
tongue-1.gif

Če se pošilja precej poše preko istega IPja te siolov strežnik blokira (antispam). Načeloma če si poslovni uporabnik lahko zahtevaš da omilijo filter - pač napišeš zahtevo v kateri razložiš da 20 ljudi iz iste pisarne cel dan pošilja pošto in da ne morete drugače poslovat.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pošte je res kar nekaj, pa tudi IP je fixen. Ampak glede na to, da je naročnik pravna oseba, bi lahko to porihtali že v osnovi. Sicer pa se vsa leta to ni dogajalo, zdaj pa se ene 2 meseca.

No bom pa pisal na siol in jim sporočil problem, mogoče pa je res to krivo.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Če si v siolovem omrežju NE rabiš avtentikacije za pošiljanje pošte. Torej pošiljaš lahko (oz. je celo bolje) BREZ uporabniškega imena in gesla ...

To je pa relativno novo - jaz sem Siolov uporabnik precej vec kot 5 let (7 ? 9 ? tam nekje) in vem, da to vcasih ni delovalo. Ko sem prebral tvoje sporocilo, sem preizkusil (v Thunderbirdu sem preprosto odkljukal tisto "Use name and password") in res deluje brez gesla ! Zagotovo ni delovalo tako vedno.