Problem: plesen v vogalih

GoUp

Pripravnik
1. feb 2010
162
0
16
Hvala vincent za izčrpen odgovor. Saj tisto glede fasade mi je bilo milo rečeno smešno.
Res je tudi da ti trije dodatni cm izolacije cenovno ne prinesejo veliko in bom razmilsili o tem. Kar se oknov tiče, bom povprašal še za 3slojno zasteklitev (polnjenih s plinom?).
Vse to imam namen narediti letos do junija, tako da imam že kar nekaj ponudb. Pri oknih imajo res zelo zanimive popuste, pri proizvajalcu ki sem ga prej omenil še poleg zimskega popusta zastonj montaža.
Edini pomislek mi je še rumpl kamra - misliš da je zadostna rešitev, da montiram manjši radiator + okno za zračenje? Sedaj jo bom namreč moral zapreti (do sedaj vrata odprta), ker bom v predprostoru naredil dodatno sobo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.819
113
Ti samo reci troslojna zasteklitev U=0,7 W/m2K (seveda je ponjeno s plinom..čeprav ta plin nima pretirano izolacijske fukncije..glavnino doprinese 'kovinski nanos' na steklu - zmanjšuje sevanje).

Glede debeline zolacije...osebno bi ti svetoval čim več...ker toje ednina investicija ki ti na dolgi rok prinaša prihranke..osebno planiram 20 cm (hiša 1972 letnik), le južna stran 15 cm (veliko oken + ne bi rad bil ob preveč balkona).

(pa mislim da gre debelina po 2 cm navzgor..torej daj 16 cm
wink-1.gif
).

'Rumpl kamra' ...težko kaj pametnega povem ker bi rabil več podatkov..je vkopana (delno, povsem, nič) kako je s hidroizolacijo? (če je vkoplana)..ker to se splača ob izdelavi izolacije poštimat...odkoplješ, narediš hitroizolaciji, čez izolacijo ('zeleni'
crazy1.gif
stiropor), mrežica, fugiranje...gor više pa klasičen stiropor oz. volna.

pa bo mir z vlago.

zastonj montaža? hm ja...dobi vsaj 3 ponudbe - idelano da jih kar kličeš na objekt..dobro se domeni kaj ja in kaj ne da bojo primerljive...pa boš videl in vedel kajpomeni 'zastonj' montaža.

Rumpl kamra....kot že rečeno (Ko bom vedel stanje bo laže) je treba zadevo rešit od zunaj..piko na i bo dodal seveda tudi radiator - če seveda rabiš tam višjo temperatro kot jo imaš.
 

GoUp

Pripravnik
1. feb 2010
162
0
16
Kamrica je v drugem nadstropju brez balkonov in podobenga v bližini. Širina je cca 1,5m in dolga cca 2,5m. Brez lastnega vira toplote in brez oknov ... Vkolikor sem imel vrata zaprta, se mi je na severni steni pojavila plesen, katero sem saniral s tem, da sem jo odstranil iz stene (skraspal in neka citronska kislina - ne vem že točno ...) in prebelil z antiplesen barvo.
Ker bi sedaj v predprostoru pred kamro naredil dodatno sobo, bi morala biti vrata od kamre zaprta, s čimer bi spet onemogočil kroženje zraka (in toplega in hladnega pri prezračevanju). Zato razmišljam o dodatnem radiatorju, da bi ogreval prostor (preprečil nižje temperature) in majhno okno za prezračevanje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.819
113
aha..torej sem razmišljal v napačni smeri....izolacija bo rešila tudi ta problem.

V kolikor se shranjuje noter kar povzroča vlago (živila) potem razmisli od dodatnemu montiranju zračnika na vrata (primer kot je na wc-jih..spodaj -rešetka cca 15 x 30 cm) oz. puščaj vrata priprta.
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Kaj pa izolacija Weber I22 na pol manjši debelini naj bi bil isti efekt, ima kdo to vgrajeno ?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.819
113
koliko pa naj bi bila lambda tega materiala?

(pa predvsem - primerjava stroška)
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Citat:
Uporabnik GoUp pravi:Pri oknih imajo res zelo zanimive popuste, pri proizvajalcu ki sem ga prej omenil še poleg zimskega popusta zastonj montaža.

Zastonj montaža
evil.gif


Pošteno pa boš plačal demontažo, montažni material, dodatna dela, odvoz, odstranjevanje odpadkov, pa še kaj se bo našlo. Previdno!! Ni vse zastonj kar piše
bonk.gif


Za "zimski popust" se zagrebi, pa še za nekaj dodatnega se dogovori. Plin pa daj kar argon, ne komplicirat s čim bolj eksotičnim. o plinu v steklu
 

roba

Zelenc'
6. mar 2010
4
0
1
Litija
Obišči stran
Replika na : Vlažen zrak rabi dlje časa da se segreje, že zato je dobro zračit.
Kaj imamo v savnah vlažen zrak ali suh? Mislim, da sem s tem povedal vse.
Problem ni nikoli v vlažnem zraku. Problem je v vlagi ki se kopiči v stena na raznih predmetih,...... Tudi če uporabimo nevem kako dobre izolacijske materiale kopičenje vlage ne bomo odpravili. Ugotoviti je potrebno zakaj se vlaga kopiči. Ko smo imeli stara okna se je stanovanje samo prezračevalo skozi razne špranje. Zagotoviti morate prezračevanje in problem z vlago boste omejili. Obstaja naprevica za prisilno prezračevanje, ki se jo da vgraditi kot samostojno enoto z eno sobo ali kot centralno. Reče se ji REKUPERATOR. In zrak bo vedno svež.
 

roba

Zelenc'
6. mar 2010
4
0
1
Litija
Obišči stran
Ne pretiravajte z temperaturami v prostoru, ker imate majhne otroke. Imejte temp. MAX 20°C. Raje otroka bolje oblečite ali ga stisnite k sebi. Največji šok za otroka je prehod iz toplega stanovanja v zunanji hladen zrak. Ni čudno da so vsi smrkavi in bolani. Otrok se mora že od majhnega utrdit in razvit imunski sistem.
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Predlagam da nehate se slepiti, ker ne z izolacijo ne z okni ne stekli ne boste rešili težav z vlago, problem je v tem, da maste slabo zgrajen objekt brez notranjega prezračevanja, ko uredite notreanje prezračevanje in odvajanje umazanega zraka iz kopalnic, WC jev, nap ipd. Boste imeli precej manj vlage in težav s plesnijo.

Največji problem gradenj pri nas do zadnjih 60 let je plesen in vlaga zakaj predvsem, ker so se graditelji trudili na vse pretege zapirati objekt, da ja nebo kje pihalo ipd sranja in nastajala so sranja po hišah in dokler ne doživiš tega se slepiš da je to normalno, vendar ni.

Zato smo pri nas v podjetju razvijali zadnjih 14 let prav rešitev za ta problem in zadeva je predvsem solarna in služi namenu izsuševanja in prezračevanja predvsem pravilnega prezračevanja tako po zimi kot poleti, ko skozi odvajamo toploto iz objekta pozimi pa jo dovajamo v objekt s tem prihranimo ogromno na kurjavi in na zdravju. Kdo želi me lahko kontaktira in mu pojasnim in pokažem kako zadeva funkcionira, je pa popolna novost na trgu, saj deluje lahko neodvisno od električnega omrežja, tako je super za kake vikende ipd. Predvsem pa je zelo idealno za tiste, ki imajo male otroke, saj preprečuje podhladitve objekta in drži preko sončnega dneva ugodno temperaturo v objektu (temperiranje).

Lp vsem.