hja, malo smešno bi bilo, če se s kolesom sploh nebi smel pojavit v gozdu... dvomim, da gre za čisto prepoved... treba je točno kategorizirat kaj je uhojena pot, vlaka, cesta. In potem kje se ne sme s kolesom - a po potki lahko, po vlaki pa ne? ali kontra... zakon je zihr spisan, samo nobenemu se ga ne da poiskat... "načeloma", "baje" ipd je za šankovske debate... in za endvatri, k potem to vzame za sveto resnico.
endvatri, tole na tvoji fotki je verjetno državna gozna cesta. ta cesta je še vedno od vseh.
Samo dva zakona. Verjetno jih je več. Se mi ne da iskati...
Če pravilno razumem, je vožnja po gozdu prepovedana, če lastnik gozda vožnje ne dovoli.
Zakon o ohranjanju narave (Uradni list RS, št.
96/04 – uradno prečiščeno besedilo,
61/06 – ZDru-1,
8/10 – ZSKZ-B,
46/14,
21/18 – ZNOrg in
31/18)
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO1600
28.d člen
(vožnja s kolesi v naravnem okolju)
(1) V naravnem okolju je vožnja s kolesi dovoljena po utrjenih poteh, če temu ne nasprotuje lastnik ali upravljavec poti. Za utrjeno pot se šteje pas zemljišča, ki se uporablja za hojo ali vožnjo in je za ta namen tudi utrjen. Vožnja s kolesi izven utrjenih poti v naravnem okolju je dovoljena v primerih iz petega odstavka 28.b člena tega zakona.
(2) Ne glede na določbe prejšnjega odstavka se za vožnjo s kolesi v naravnem okolju po planinskih poteh uporabljajo določbe zakona, ki ureja planinske poti, za vožnjo v gozdnem prostoru v naravnem okolju pa določbe zakona, ki ureja gozdove.
Zakon o planinskih poteh (Uradni list RS, št.
61/07)
http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO4767
19. člen
(omejitve uporabe planinskih poti)
(1) Po planinskih poteh, ki ne potekajo po poljskih poteh ali gozdnih prometnicah, ni dovoljena vožnja z gorskimi kolesi, motornimi kolesi, kolesi s pomožnim motorjem in drugimi vozili, razen v primeru, če je takšno vozilo namenjeno za oskrbo planinske koče ali za reševanje ponesrečenega uporabnika ali če lastnik zemljišča, preko katerega poteka planinska pot, opravlja vožnje za lastne potrebe. Navedene planinske poti je tudi prepovedano uporabljati za jahanje in vodenje jezdnih živali, razen v primeru, če je uporaba takih živali namenjena za oskrbo planinskih koč ali za lastne potrebe lastnikov zemljišč, preko katerih poteka planinska pot.
(2) Ne glede na določbe prejšnjega odstavka vožnja z vozili iz prejšnjega odstavka tudi ni dovoljena po planinskih poteh, ki potekajo po poljskih poteh ali gozdnih prometnicah, če je takšna vožnja prepovedana na podlagi predpisov, ki urejajo ohranjanje narave, gozdarstvo ali lovstvo. Če ležijo zemljišča, preko katerih poteka planinska pot, v območju, ki je varovano na podlagi predpisov, ki urejajo ohranjanje narave, gozdarstvo ali lovstvo, se lahko vožnje za oskrbo planinske koče in vožnje lastnika zemljišč, preko katerega poteka planinska pot, za lastne potrebe izvajajo samo na podlagi predhodno pridobljenega dovoljenja za poseg v naravo.