Priprave na smučarijo

zorz_

Zelenc'
11. sep 2009
16
0
1
Zivijo

Smo 4. članska familija ( 2 mala otroka 1- se uči smučat, 1 - premajhen za smučat ) ata navdušen smučar, mami pa malo manj ...
Vprašanje je kam naj gremo da bomo vsi zadovoljni ??? Zaželjena je kaka smučarska šola pa lokacija čim bližje smučišča
Lokacija: Slovenija, Avstrija ...al pa se kaj drugega vseeno...
cena: zmerna
PLS rabim konkretne predloge

Lp in hvala že vnaprej ZorZ_
 
Nazadnje urejeno:

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Jaz sem bil letos pozimi na Pohorju - super zadovoljen.
Super-velik apartma, lepo opremljen (Bolfenk) kakih 50 m od smučišča.
Cena je bila solidna, snega veliko. In sem v isti situaciji kot ti (1 otrok se uči smučat, drugi premajhen).
In kar je bilo super, dogovorili smo se tudi za eno (izmenlijivo mož-žena) tedensko karto.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
slovenija? kranjska gora, rogla in cerkno se mi zdijo še najbol družinska smučišča.
italija? recimo kronplatz je super. proge res za vse okuse. apartma dobiš še ceneje kot pri nas, edino karte so dražje.
 

zorz_

Zelenc'
11. sep 2009
16
0
1
zivijo

tnx za infote.. a mate mogoce še kaj kontkretnih predlogov ( apartma / hotel .. ) pac lokacij kjer ste se super mel

lp in hvala ZorZ_
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Nekaj let nazaj smo bili v SAN CANDIDO (pri Sextenu) in je bilo tudi super. Res da je
bolj malo prog, ampak če imaš majhne otroke ne boš delal ne vem kakšnih izletov po
progah (varianta Dolomiti Superski).
Apartma (skoraj nov, kvalitetno opremljen) je bil skoraj na smučišču (cca.50 m od kabinske žičnice).
In cenovno je bilo zelo ugodno (v primerjavi npr.s Kronplatzom).
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.879
5.624
113
Nasplošno so italjani kar se apartmajev in namestitve tiče TOP ponudba....sledijo avstrijci....o francozih pa ne bi raje izgubljal besed....so pobral vso ciganijo od italjanov in jo vkomponiral vase
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.879
5.624
113
http://www.nassfeld.at/sl/ dost ql lokacija.......bliz slovenije če se tamalim kj zgodi.....majo tud smučarsko šolo za tamale ( ok nevem če tud v slovenskem jeziku ).

Pozanimaj se glede terminov...ker nekateri znajomet kar gužvo kar ne bo ql tamalima in vama ko bosta skos oprezala da jih kdo ne podre kje
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.408
1.018
113
Priporočam Osojščico / Gerlitzen. Enostavna logika, en hribček in na vse strani dol. Otroci se ne morejo izgubiti (če se ti jih hitro dostavijo
grin1.gif
), ugodna cena karte, vedno odlično pripravljene proge, armada apartmajev v neposredni bližini smučišča, ...

Povezava.
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Verjetno je spet odvisno kje najameš apartma. Če vzameš kakšen apartma v kakšnem
apart-hotelu je vse skupaj bolj tako-tako. Res, da sem bil samo na ital.smučiščih, ampak
tam kjer so Tirolesi so apartmaji super.
Moram pa reči, da sem do zdaj najlepši apartma dobil na Pohorju (morda je bil podoben samo še
eden v Kronplatzu).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.879
5.624
113
Italija: dolomiti....apartmaji v naselju so OK

avstrija: apartmaji so še zmeram OK......sam so manjši.....pa vsaj ta na smučišču v Nassfeldu uspodi pr žičnici je vsaj 30let star stem da se je v tem času vanj minimalno vlagalo!

francija: Val Thorens......hotelsko naselje neposredno na smučišču.......katastrofa......k bloki iz dokumentarca o Černobilu
smile-1.gif
 

zorz_

Zelenc'
11. sep 2009
16
0
1
Živijo

Še enkrat hvala za vse infote ( just keep on coming
cool-1.gif
)...

Glede cene ... kaj pa vem 700EUR z kartam za 1. teden ... čist tako na pamet ... pa mi povejete ali sem optimist ali pesimist, jo pa načeloma se koregiram ... vse je odvisno od ponudbe ...

Iščem nekaj v stilu apartmaja Cokla na Rogli ( tisti 6+2 ) .. seveda je lahko malo manjši ... tukaj smo bili lani poleti in je bilo super ... zdaj bi pa radi se kaj drugega probal ... zato ne gremo tja, drugače pa je apartma
aplauz.gif
in ga toplo vsem priporočam ..

Odhod pa je prilagodljiv.. .pogoj je samo da je sneg... PA DA SO OTROCI ZDRAV !!!!

Lp ZorZ_
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
700eur za celo družino??
apartmaji v dolomitih stanejo približno isto kot pri nas. apartma za 5os recimo dobiš za 400-500eur.
karte so pa seveda dražje. čeprav primerjava smučišč je nemogoča.
cenovno je sigurno je najceneje it v italijanske dolomite, če pogledamo tujino.

v dolomite se splača it decembra, pred božičem. imajo akcijo (plačaš 3, dobiš 4). velja za karte in za apartmaje.
http://www.kronplatz.com/en/specialoffers/dolomitisuperpremiere/
tko da pride recimo 4 dnevna karta 95eur. kar je pa ceneje kot pri nas.
 

zorz_

Zelenc'
11. sep 2009
16
0
1
zivijo


uncle_sam ... kaka je cena .. in kje boste smučal, kr tam ali boste kaj naokol hodil .... sem vidu da je kar nekaj znanih smučišč na dosegu roke.


lp ZorZ_
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
tole ki je prilimal unce sam je v kronplatzu. lahko se pa zapelješ (z busom ali avtom) do altabadie oz corvare. imaš potem sello rondo na dosegu.
čeprav meni kronplatz čist zadošča oz mi je boljši od ostalih.
 

alessio

Pripravnik
4. okt 2008
99
12
8
Citat:
Uporabnik zorz_ pravi:
Živijo

Še enkrat hvala za vse infote ( just keep on coming
cool-1.gif
)...

Glede cene ... kaj pa vem 700EUR z kartam za 1. teden ... čist tako na pamet ... pa mi povejete ali sem optimist ali pesimist, jo pa načeloma se koregiram ... vse je odvisno od ponudbe ...

Iščem nekaj v stilu apartmaja Cokla na Rogli ( tisti 6+2 ) .. seveda je lahko malo manjši ... tukaj smo bili lani poleti in je bilo super ... zdaj bi pa radi se kaj drugega probal ... zato ne gremo tja, drugače pa je apartma
aplauz.gif
in ga toplo vsem priporočam ..

Odhod pa je prilagodljiv.. .pogoj je samo da je sneg... PA DA SO OTROCI ZDRAV !!!!

Lp ZorZ_

V Italiji se da smučati tudi za manjšo ceno. Ne smeš iti na znana smučišča in bivati moraš v apartmaju, ki je par kilometrov odaljen od smučišča. V drugem in tretjem tednu (9.1.2010 - 16.1.2010 in16.1.2010 - 23.1.2010) v januarju je v italiji nizka sezona, zato je takrat najcenejše.
Nekatera smučišča imajo v tem tednu akcijo in smučarske karte znižajo tudi za 25%. Tako da lahko pride smučarska karta tudi manj kot 100€ na osebo za 6dni. Apartma za 4 osebe se tudi da dobiti za cca.350€ na teden če le malo iščeš.
Smučanje te lahko stane tudi manj kot 700€ na teden. Če te zanima ti lahko pošljem na ZS.