Priprava motorja na zimo

Car

POSTman
4. avg 2007
8.322
1.187
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ker se počasi, ampak zanesljivo bliža čas, ko bomo morali motorje pospraviti v garaže, me zanimajo vaše izkušnje, kaj vse je potrebno narediti, da bodo naše ljubice čimbolj lepo preživele kratke, mrzle dni brez naše ljubeče roke! Kako je s servisom(počakati na pomlad?), nakupom novih gum...itd.



 
Nazadnje uredil moderator:

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Jaz ga bom dobro spucal, namazal ketno in tankal do vrha. Akomulator bom dal ven, na toplo. Z vžiganjem na mestu je pa tako, da še bolj prazni akomulator (tako so mi rekli na servisu), akomulator se fila med vožnjo. Motor, ko dela na mestu ima več porabnikov kot fila in se sprazne. To se mi je zgodilo lani n Z-ju...
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Luči se ne da ugasnit...serviser je rekel, da motor na mestu enostavno več porabi kot proizvede. Pri meni se je to izkazalo za resnično...po cca. petih užiganjih in potem ogrevanju na mestu sem izpraznil akomulator...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jest ga bo pa peljal v našo hišo ob morju in se (vsaj upam) tudi še pozimi kdaj peljal
cheer.gif
. Kakšen mesec mesec med vožnjami bo pa že zdržal.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Jaz akumulatorja na svojem nisem nikoli ven jemal. Motor je bil v garaži v hiši, najnižja temperatura je bila ziher pod +5°C, ker v garaži ne kurimo. Vsakih par tednov sem prižgal motor in počakal, da se je ogrel na delovno temperaturo, lani pa ga sploh nisem prižgal par mesecev, ker sem se jeseni skregal z njim
jezen.gif
. Potem je vžgal brez problema.
Motor postavim na stojala, da se gume ne zaležijo, če kdo nima, naj vsakih par tednov malo porine motor naprej in nazaj, da niso gume obremenjene vedno na istem mestu (jaz sem ta mesta na boku gume označeval kar s kredo in sem vedel, na katerih delih je že "ležala".
Olje in filter zamenjam spomladi, da se olje ne stara v mašini.
Gume najraje premontriam spomladi, da niso obremenjene s maso motocikla ali zaradi tlaka.
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
nič posebnega....

tank nafilam (da ne rjavi - tako so mi rekli)
dvignem ga na obe stojali
na 14 dni ga vžgem in segrejem na delovno temperaturo (predvsem zaradi akumulatorja)


to je to.....
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Mislim, da ni čisto nič narobe, če se ga izven sezone sploh ne vžge...
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
po mojem pa ni tako, se naredijo vsedline, materiali zgubijo na prožnosti (na dolgi rok)....

z nobeno stvarjo, ki je narejena za premikanje ali gibanje ni dobro, da predolgo miruje....
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Pri meni je ta hudič, ko ga vžgem, bi peljal...
cheer.gif
Pri -10C je pa to precej neugodno, no že kar je manj kot 10C je bolj mater kot užitek...
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Jaz mislim, da je dobro, če motor pozimi tudi malo vžgeš, da malo cilindre in bate namočiš v olje. Pa tudi usedline malo premešaš.Saj človek bi bil tudi mali zaležan, če se celo zimo ne bi premaknil.
Off: ko sem kupil prvi motor (to je bilo jeseni), sem se šel sredi zime malo peljat, bilo je na začetku februarja. Cesta je bila kopna in suha, bela od soli, ob cesti je bil še sneg, temperatura nizka, moje gume za v smeti, zeblo me je samo v prste na rokah in nogah, ampak zagnan pa sem bil. To je bila cesta proti Besnici, ti in Car vem da jo poznata. Peljal sem se čisto pokonci, ker se nisem upal nagniti. Kolk sem bil
bonk.gif
.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Jah, una cesta je že poleti polna peska (vsaj zadnjikrat, ko sem bil tam...), sicer pa sem se jaz vozil, ko je bilo -15 C. To je bilo 16 let nazaj z mopedom. Rok nisem nič čutil, ko se danes spomnim, me kar mine vse skupaj...
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Evo, moj tovariš je šel danes spat....



Sem ga ornk opral, uno svinjarijo od ketne (ketne ne) sem spucal z razrečilom (gre super dol), celo verižnik sem spucal....
cheer.gif
, nafilal tank do vrha, namazal ketno, ga dal na stojalo in seveda pokril...

Sedaj pa samo počakam sedem mesecev in spet akcija...
cheer.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Upam da ga ne bo potrebno dajati na zimski spanec! Če pa bo zima za je bana bom naredil kot večina. Na stojala, natankat in pa vsake tolk časa prižgat pa ogret. Spomladi pa na servis do Jureta na Dolgi most.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
A ti se ves čas voziš (če ni snega), meni ni nek filing po mrazu pelat, užitek mi je tam od konca aprila, do konca septembra, najboljše obdobje pa je vsaj zame: junij, julij, avgust....
cheer.gif




Ti, a tele Jure same Yamahe servisira, pa kake cene ima za redni servis?
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Nalitrich da se vozim. Se pač ne naveličam. Neeee Jure ima pooblaščeni servis za Yamaho in Porsche šravfa pa vse mopede. Pri nas so Yamahe, Suzukiji, Kawljni... pa vse pošravfa poceni in kvalitetno.



041320513 Jure Primec, Cesta v Gorice ?...Ljubljana Tam kje je Dewalt imaš še Jureta v bližini.
 
Nazadnje urejeno:

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Hm, sem v dilemi ali naj svojo Hondo peljem na AS delat servis na 18.000 ali sem? Moram malo primerjati cene, je pa hudič prodajat motor brez potrjene servisne...
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Nalitrich da se vozim. Se pač ne naveličam. Neeee Jure ima pooblaščeni servis za Yamaho in Porsche šravfa pa vse mopede. Pri nas so Yamahe, Suzukiji, Kawljni... pa vse pošravfa poceni in kvalitetno.

041320513 Jure Primec, Cesta v Gorice ?...Ljubljana Tam kje je Dewalt imaš še Jureta v bližini.

A on dela v isti delavnici kot je včasih delal Maks? Saj veš kdo je Maks, kajne? Legenda kar se tiče servisiranja Yamah. Če se je učil pri Maksu, potem je Jure dober serviser.