Primerjava avtomobilskih asistenc

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.406
3.493
113
Ampak pazi pri asistancah, ker nekateri imajo omejitev starosti avta, mislim da wiz na 13 let.
 
  • Wow
Reactions: Corvette

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.505
5.503
113
se ta razlika pri teh asistencah dela ali ne? je za vse enako? cena mislim?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Nimam pojma, jaz mislim da je za XXL avto dražja kot za eno corsico.. Tukaj naj se kakšen zavarovalničar oglasi.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Se ena popolnoma sveža.

Na kombiju (camper) imam poleg vsega zavarovano tudi asistenco, zav Sava.
Poleg tega imam sw AMZS druzinsko premium. Kombi se vozi dalec od doma in imam pac dvojno in pa pri AMZS je v kompletu turisticno in odgovornost ( smucanje v Ita )
Vceraj mi je na prikolici katero sem vlekel na drugi konec Slo razneslo gumo.
Klicem prvo Generali, ki je zavarovatelj prikolice in vseh 15 avtov, ki jih ima lastnik prikolice. Nop na prikolici ni asistence.
Klicem Savo, zavarovatelj mojega kombija, ja vse super imas, ampak samo za kombi, kar visi z njega ne krijemo.
Klicem AMZS, katerega clan sem in ker clanstvo ni na avto ampak na osebo, krijejo vse kar ti vozis, neglede na lastnistvo. Cez 45 minut se pripelje kamijon, nalozimo in gremo dalje na dogodek.

Tako da AMZS pravi prijatelj in vedno.moja prva izbira.

Koriscenje do sedaj, ta drugic guma na tej prikolici.
Vleka kombija iz Udin v Lj .... v nedeljo ko je prepoved voznje kamijonov, ja baje velja tudi za pomoc na cesti. Se je pripeljal iz NG, ker gorenci niso upali na cesto.
Turisticno, slikanje dlani v AltaBadii, klic na center in so uredili vse. V ambulanti so vedeli da prihajam in tudi papirji so bili vsi pripravljeni. Za ta del skrbi Triglav.



Zanimivost ... katero koli stevilko sem klical, sem dobil vedno isti klicni center. Mi je.ob tretjem klicu, na 1987, ze sama rekla, "zakaj pa nisi takoj povedal"
20230512_122315_copy_1024x577.jpg
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.505
5.503
113
Sicer nimam AMZSja, ampak dajte mi nekaj povedat. to je na osebo, kot razumem. Ampak ali so družinski člani vključeni. Jaz sem enkrat rabila asistenco, avto je bil pisan na fotra in on je bil član in je plačeval. In vem, da je takrat bilo rečeno, da to velja, samo če je voznik "pravi", ampak so vseeno prišli. Še iz LJ do KR me je stric pripeljal, čeprav je kao do najbližjega servisa. To je bilo preko 20 let nazaj, se še da ali ne?
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Druzinska krije druzino.
Mojo in njeno Micro so tudi ze peljali na servis.
Verjetno bi pobrali tudi mulca in kolo ce bi bilo potrebno.

Pa se ena, ravno na temo servisa oz okvare in nadomestnega avta .... ce se pokvarjeno vozilo ne odpelje z vleko, vam nadomestno, kao, ne pripada. Tako da imejte to v mislih, če boste imeli idejo, da bi ga sami peljali na popravilo, pac manjsa okvara in delavnica v blizini. So mi komplicirali zaradi nadomestnega. Je mehanik zapeljav avto pred delavnico na plocnik pokliceme se 1x in je prisla vleka .... potem je bilo pa OK. ... in sem dobil Capturja za 3 dni

Aja pa lani ko so mi kombi pripeljali iz Ita, sem dobil nad avti za 5 dni .... v tujini gre drugace, ker se gre na porabljen znesek ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Jabe

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Sicer nimam AMZSja, ampak dajte mi nekaj povedat. to je na osebo, kot razumem. Ampak ali so družinski člani vključeni. Jaz sem enkrat rabila asistenco, avto je bil pisan na fotra in on je bil član in je plačeval. In vem, da je takrat bilo rečeno, da to velja, samo če je voznik "pravi", ampak so vseeno prišli. Še iz LJ do KR me je stric pripeljal, čeprav je kao do najbližjega servisa. To je bilo preko 20 let nazaj, se še da ali ne?
Ker rada ''študiraš'', ti bom prihranil googlanje:
Na kratko: družinsko Premium krije vse člane družine in katerikoli avto/motor takrat vozijo. Tudi če je avto od nekoga drugega. Če kliče član družine (voznik) s Premium članstvom je avto upravičen do avtovleke, seveda pod pogoji, ki veljajo.

In ravno zato sem jaz prekinil vse asistence pri zavarovalnicah. Imamo (pre)več :obesise: prevoznih sredstev in včasih vozim tudi druge avtomobile. In se ne sekiram, ker vem, da bom poklical in to je to, brez drobnega tiska ali je ta in ta in ta pogoj izpolnjen. Turistično zavarovanje je pa samo še dodaten plus.
Kako deluje v praksi, pa ne vem, ker k sreči še nisem imel možnosti preizkusit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Imam podobno prikolico kakor Grestr ... ampak sem doplačal extra nekih 20eur za asistenco. v primeru če mi crkne vlačilec ga naložijo in zraven odvlečejo tudi prikolico. ali pa če se zgodi situacija kakor pri tebi.. mislim, da je zavarovana pri zavarovalnica sava, lahko preverim za 100% oz slikam polico.

p.s. jaz negrem nikamor brez rezerve od prikolice. itak je tolk majhna guma da ni nobena umetnost vržt nekam..
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Prikolica ni pod mojo "upravo" .... bo pa tudi pri tej prikolici zelo kmalu rezerva in asistenca
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.408
975
113
Obišči stran
no, ko ima hudič... nisem nikoli rabil, danes pa bum, malo čez mejo, avto nevozen.

kličem Triglav asistenco, v roku ene ure sem imel drug avto in mojega naloženega. Ubistvu smo čakali, da so policaji postopek spelal do konca...
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: novaa in sad

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.589
85
48
Za informacijo:
Zavarovalnica Triglav: asistenca: komercialno ime "Asistenca plus" (ta večje zavarovanje): 137 EUR
Zavarovalnica Sava: asistenca: komercialno ime "Asistenca plus" (ta majhno zavarovanje): 36 EUR.

April 2023.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici

O tem sem pisal pri AMZS. Zneski so zelo nizki za resen prevoz v tujini.

Obseg​

Vrsta pomočiOmejitevKaj vključuje
Vzajemna cestna pomoč v primeru okvare vozilaneomejenoVključuje popravilo vozila na mestu okvare in/ali prevoz vozila do najbližje servisne delavnice.
Prevoz vozila v tujinido 250 €Če je vozilo pokvarjeno ali poškodovano.
Prevoz pokvarjenega vozila iz tujinedo 1500 €Prevoz nevoznega vozila opravimo v 10 dneh, če ga ni možno popraviti v 48 urah.
Prevoz v prometni nesreči poškodovanega vozila iz tujinedo 1500 €Prevoz nevoznega vozila opravimo v 10 dneh, če ga ni možno popraviti v 24 urah. Vključuje tudi poškodbe zaradi vandalizma. Storitev uveljavljate na podlagi policijskega zapisnika.
Prevoz oseb v tujini / iz tujinedo 300 €Vključuje nadomestno vozilo ali javna prevozna sredstva. Storitev lahko koristite tudi v primeru kraje vozila.
Nadomestni voznikdo 500 €Če član ali sopotniki niso v stanju, da bi se z vozilom, s katerim potujejo, vrnili domov.
Informacija o popraviluneomejenoObveščanje člana o napredku popravila vozila.
Nepredvidena nočitev v tujinido 200 €Če vozila ni mogoče popraviti v 24 urah ali če je bilo vozilo v tujini ukradeno.
Kredit v silido 1000 €Krije nepredvidene izdatke, kot so stroški zdravljenja zaradi prometne nesreče ali nenadne hude bolezni, popravila ali vleke vozila, nakupa rezervnih delov za popravilo vozila, stroške pravne pomoči po prometni nesreči, stroške tehnične cenitve vozila. Uveljavlja se na podlagi računov izvajalcev storitev v tujini.
Začetek veljavnosti: naslednji dan po včlanitvi za dogodke po začetku veljavnosti članstva.
Se strinjam, tile zneski mi delujejo smesno nizki, sploh za zahodno Evropo. Bos hitro doplaceval da bos "rešen" tako kot želiš.
Marca je bila asistenca na savi 55€.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.289
5.872
113
Jaz imam za drugi avto najcenejšo asistenco pri savi. Sicer se avto skoraj nič ne vozi, pa ne gre več kot 50km od doma, ampak pride pa asistenca prav. 2 leti nazaj je baba ob 9ih zvečer v sneženju butnila v robnik in zrezala gumo. Pa me koka kliče naj ji pridem gumo zamenat. Sem lepo poklical asistenco pa je blo rešeno na hitro.

Še manj pa si predstavljam, da bi gumo menjal na odstavnem pasu na avtocesti, kar počnejo nekateri samomorilci.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.970
1.112
113
www.adriamedia.si
Sem šel mal gledat police, Sava je bila predlani 36 evrov, Allianz pa lani 70. Isto kritje skoraj točno.
Ampak ker je bil Allianz vse skupaj cenejši, kot Sava, je tokrat pač Allianz.
Sem pa koristil ravno 1x (prazen akumulator doma pred hišo) še pri Savi, nobenega problema. Naložili v nedeljo zvečer, odpeljali k sebi na hrambo in potem takoj v pon. na servis, kjer je bil čez 1 uro nov akku že noter. Je šla moja že z avtom v službo, samo spotoma sem jo pustil na servisu ...
 
22. jul 2007
12.859
1.333
113
123
Letos asistenca pri Triglavu 160€ za enega usranega Berlingota, za Cliota je polovica manj seveda gledajo po kw:zavijazocmi:
Btw, ali je že kdo bognedaj koristil turistično zavarovanje pri AMZS?Kakšne posebnosti proti drugim istoimenskim produktom ostalih zavarovalnic?
Drugače so, kakor sem prebral v drobnem tisku upravičeni do asistence in turističnega zavararovanja samo otroci dokler se šolajo, ali pa si narobe razlagam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad