Priklop plina na vgradni plinski štedilnik

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
No v prejšnji temi smo vodo zrihtali, imam pa sedaj problem s priklopom plinske jeklenke na vgradni plinski štedilnik.
Kupil sem "Set za priklop plinskih žarov in kuhalnikov", ki vsebuje dve objemki, dve tesnili, regulator in cev. No cev in regulator sem povezal, težava pa nastane na drugi strani.
Iz štedilnika pride cev in "matica" v katerega gre 1/2' cev z zunanjim navojem. Zraven je namreč 90° adapter na obeh straneh z zunanjima navojema. Zdaj pa zraven ni bilo nobene "smerekice" in nimam pojma kje bi to kupil in kako se poimenuje. Sploh ne vem na kakšen način naj drugače priklopim štedilnik?
V Merkurju mi niso znali pomagati, pravijo da bi moral poklicati na plinarno? Rabil bi tisto smerekico.

p.s. No uradno je to držalo gumjaste cevi za utekočinjeni plin , ki pa ni bil zraven
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Tista smrekica ,vsaj kolikor jaz vem je vedno priložena k štedilniku .... Nekateri imajo tudi dodane šobe za zemeljski plin.

Malo preglej okoli ,da ni kje prilepljena s kakšnim trakom . Poglej tudi v vrečko z dokumentacijo od štedilnika , ponavadi je tam notri.

Pride pa obvezno tam tudi tesnilo. !

lp
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Ma nisem našel nikjer. Je tašča kupila enaki štedilnik in tudi ona nima. Tudi v navodilih za priklop tega dela ni. V vrečki so navodila in tiste šobe za drug plin, kovice za privijačenje štedilnika in tisti zaščitni trak.
Ma naj se gre ta electrolux solit, na spletni strani v PDFu pa ta del je opisan in je dodan samo za "Slovenijo in Turčijo". Naj kontaktiram Electrolux mogoče kakšnega serviserja?
2493012-plin.png
 

Priponke

  • 2493012-plin.png
    2493012-plin.png
    323,8 KB · Ogledi: 6.367
Nazadnje urejeno:

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Elektrolux za slovenijo ne obstaja, saj vse vozijo iz HR. Tako da če ni za HR ne bo tudi za SLO.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Isti problem. Tudi jaz sem kupil plin plato, še kar draga reč (babn'ca hotela 5x plin), hočem priklopiti... jebiga, zadaj ven samo kovinski tulček 1/2 ''. Vse pregledam, embalažo...nič. Izgleda je nova moda, da se moraš sam je**ti in iskati nastavek. Dobro, naročim v Merkurju in čakam 14 dni, pa nič od nič. Potem sem pa naročil z Brežic. Dva dni, pa je tu.
 
Isti problem. Tudi jaz sem kupil plin plato, še kar draga reč (babn'ca hotela 5x plin), hočem priklopiti... jebiga, zadaj ven samo kovinski tulček 1/2 ''. Vse pregledam, embalažo...nič. Izgleda je nova moda, da se moraš sam je**ti in iskati nastavek. Dobro, naročim v Merkurju in čakam 14 dni, pa nič od nič. Potem sem pa naročil z Brežic. Dva dni, pa je tu.

kaj si to nabavil zaeno zadevo? mi smo prenovili kuhinjo not dali 4x plin (za 5 ni blo placa) in po tehtenih debatah smo nabavli smegovo plato z blade flame gorilniki

zadovolni u nulo
 
Foster. Ne vem točnega tipa, bi moral v papirje iskati iskati. Ja, širši je pa res, kot klasični na štiri.
TOOOOOO...svaka čast ženi, da je zbrala najboljše od najboljšga....

ja jst sm tud mel fosterja v ožjem izboru (4 xplin..tegale https://www.fosterspa.com/it-it/piano-cottura-ceramik-7038-632.aspx), je pa na koncu zmagal smeg, ker je na plati "nekoliko več placa", gorilniki so malce drugačeni in posledično maš neki več manevrskega placa