I
Izbrisan uporabnik 474
Citat:
Frekvenčnik 5 kW? Res bi ga rad videl
Obstaja 4 kW; obstaja 5,5kW - in 5,5 kW, torej predimenzioniranje, je (v večini primerov) metanje denarja stran. Sicer odvisno od aplikacije, a 4 kW bo zadosti.
Časi U/f frekvenčnikov so, razen pri najcenejših modelih, na srečo mimo. Vsak vektorski mora lepo pobirati od 1,5-2Hz naprej (brez povratne zanke)
Ja, 5.5 kW. Sicer obstajajo tudi 5kW, ampak to je namenska eksotika.
Pri projektiranju se skoraj vedno, brez izjeme, predimenzionira, če je moč na meji. Če je 4kW motor, se vzame stopnjo višje. Tako počnemo mi, tako počne Siemens, tako počne Alstom, tako počne Schneider. Verjetnost, da bo šlo na meji (4kW motor in 4kW frekvenčnik) kaj narobe, je sicer majhna, a razlika med 4kW in 5.5kW je tako majhna, da se ne splača tvegat.
U/f imajo prav vsi - tudi najdražji modeli. Zato, ker vektorkso krmiljenje odpade, ko na en frekvenčnik priklopiš več kot en motor. Tako, da U/f se še vedno precej uporablja. Predvsem ventilatorji, prezračevanja, odsesavnja ipd.
Citat:
Kaj natančno bo meril frekvenčni? "Izhodne in parametre"? In sam prilagajal frekvenco? WTF
Česa natančno ne moreš skuriti? Frekvenčnika? Motorja pri frekvenčni regulaciji? Ne ga srat - sqr(I)*t zaščita je daleč od vsemogočne; poleg tega prav nič ne pomaga pri nižjih frekvencah.
Če je le mogoče, naj ima motor PTC (ali termokontakt) ter tega tudi ožičenega na FP; FP pa mora biti parametriran tako, da PTC vhod tudi nadzira.
Ne rečem, da ogromno motorjev brez težav teče na FP-jih brez vsake zaščite; ampak trditev, da nimaš kaj skurit, je pa hudo napačna.
Frekvenčnik meri izhodni tok. Če bo prekoračil vrednosti vnešenega motorja, bom ali izklopil ali pa začel nižati frekvecno. Odvisno od nastavitev in regulacije. Tukaj so še drugi paramteri, ampak to za (predvidoma) domačo rabo ni več pomembno.
NTC (večinoma, redkeje PTC) uporabljamo samo v ATEX območjih (ali pa v drugih extremnih klimatskih pogojih), kjer je motor izpostavljen neugodnim zunanjim vplivom, nikakor pa ne, da bi nadzirali samo delovanje motorja (preobremenitev). Zato so dandanes že zelo izpopolnjeni nadzorni sistemi v samih frekvenčnikih.
Citat:
"koren 3" se še kako računa; tebi izraz 87Hz tehnika verjetno ne pomeni veliko?
Ne, danes se tega ne poslužuje več. To prepuščamo izdelovalcevm frekvenčnikom in njihovem znanju, da vkomponirajo v sam frekvenčnik. Povečini uporabljamo SEW frekvenčnike, ki imajo možnost samodejne zaznave elektromotorjev in prilagoditev vseh potrebnih parametrov temu motorju. Pri drugih pa je dovolj vnos podatka iz tablice motorja in "let him do the magic."
Če pa si obstal s pomičnim merilom v eni ter abakom v drugi roki, pa ni moj problem...