Prikljucni hibrid in "nepolnjenje"

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
Pa mater no, kaj noben ne bere, kar je že zapisano?
Prvi njegov post: ima gumb za vklop/izklop polnjenja med vožnjo.

#16
To je pisal o gumbu, da izrecno izbereš, kaj želiš (drugače kot želi takrat avto program).
Deluje pa regeneracija baterije ziher tud avtomatsko, in me je zanimalo kdaj jo kaj vklopi njegov plugin, in če redno gre plugin 150km/h (ali verjento pač neko manjšo max. hitrost) na EV. Zaniumivo bi tudi bilo vedet, do koliko kWh (ali %) jo ICE polni, ker če se pelješ 12 ur, ziher ne bo polnil do 100% baterije, ali pač (sam sumim da ne, ker boš le preveč bencina zato skuril, in po nepotrebnem prišel domov s prepolno baterijo)
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.116
866
113
Ti se sam smej. Najlazji tko pa se delat 'frajerja', indeed :valjamse:

Itak pa ves, da je tako kot sm napisal... Frajer, kozolc pa to...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.116
866
113
Varcnejsi in meni veliko boljsi za voznjo. BEV je pa cisti zakon, kar se voznje tice. Zdej sam cakam 'frajerje', da mi povejo kako ne vem kaj govorim :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Alesss

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
Ce je sef EV clinic nor, kaj ste potem sele vi 'ta pametni k cist vse vejo' tukaj? Fantje moji, cist prevec se cente. Lapate o stvareh o katerih vecinoma pojma nimate, vse se vam na koncu konca pr nekih bestbuy 'premijah' in domacih kozolcih s svojim oljem. To ni frajer ampak srutek, sam v vednost. Mate pa sreco, da na netu kako pluvanje najdete in potem je to TO za vas pa teraj v temu stilu, sej je pisalo, bo ze res. Iz prve roke vas pa habi, orenk :valjamse:
Pa dobro sej tw smo že ugotovili da lastniki dobro ulaufanih premij so nadljudje, npr. v eni temi se je prišlo do zaključka da tudi bolje vzgajajo otroke.:)
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Lepo da sva nedvoumno razčistila: ti si pisal o pluginu, jaz o navadnem hibridu. Za vse bralce.

Drgač, pa ti vsaj 20km gre 150km/h samo na elektriko kajne ? Al redno poleg še malo bencin vklopi (da dofila baterijo) ?
lahko ti povem da v hibridnem nacinu mi gre do na elektriko do 110 kmh pol se vzge ICE ce pa vozim v elektricnem nacinu pa gre do 140 kmh preden se vzge ICE. Kako dolgo pa se lahko bi vozil 140 na elektriko po avtocesti pa ne vem se nisem sprobal ker imam do avtoceste 45 minut in kot drugo na avtocesto ne grem nikol z hladnim motorjem. Drugace pa jaz polnim sam na energijo ki se sprosca nikol ne polnim paterije na delujoc ICE ker nimam potrebe in se drago je to.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Torej, če imam namen recimo kupiti 2 leti star VW Tiguan eHybrid, ali BMW X1 phev, se ju raje naj na široko ognem?