Izvršljivost velja za vse kar je zapisano v pogodbi. Tudi za npr. najemnino in obratovalne stroške. Sestavo pogodbe sicer plačaš, ampak zato pa mora notar obe stranki poučit o njunih dolžnostih in pravicah. Da je neposredno izvršljiva seveda mora biti v samem notarskem zapisu navedeno.
Tam se lepo navede odpovedni rok, tisti ki najemno pogodbo odpoveduje to nasprotni stranki sporoči s priporočenim pismom s povratnico in to je to. Sicer pa kot rečeno, te o vsem pouči notar na licu mesta.
Zgoraj sem tudi prebrala, da ne smeš odklopit elektrike in vode najemnikom. Seveda ne smeš, zakaj pa bi? Morda pa bi se bilo fino pozanimat na elektro ipd. kakšne so možnosti, da najemnika prijaviš kot plačnika, pa v primeru neplačila njega rubijo in ne tebe.
Vse te firme tako vlagajo račune v izvršbo preko COVL, ker je najlažje in če je najemnik naveden na računu vas nima kaj bit strah.
V glavnem načinov kako se zavarovat je kar nekaj in ni res, da se najemnika ne da spravit ven, če ne plačuje. Je pa res, da sodna pot morda ni najkrajša in se nekateri radi poslužujejo načinov ala texas. Ampak takšna je zakonodaja, lahko pa zberete podpise pa predlagate nov zakon