Preventivni pregled celotnega vozila ob nakupu

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Na začetku je nekdo pokritiziral AMZS. So res zanič? Si sicer predstavljam, da gredo po nekih predvidenih točkah, ki jih preverijo. Predvidevam, da nekaj pa vseeno vedo in imajo orodja.

Ko kupuješ rabljen avto, te zanima kaj več kot samo precej z levo roko narejen tehnični pregled.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Optično so novi v60/90 zelo vpadljivi - v pozitivnem smislu seveda - motorji pa razen oznake T5 nimajo ničesar skupnega s starimi 5 cilindrskimi 2.3 do 2.5 T5(R) vrstnimi petvaljnimi turbaki iz 850 ter prve in druge generacije V70, ki so bili znani po svilenem zvoku in dolgoživosti.

Novi motor je pač tipičen 4 cilindrski DI turbo eko motor, kjer je v prvem planu nizka poraba in uglajenost, čeprav zmogljivosti seveda niso slabe: https://de.wikipedia.org/wiki/Volvo_V60#Motoren
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in BornSkeptic

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Ko kupuješ rabljen avto, te zanima kaj več kot samo precej z levo roko narejen tehnični pregled.
Saj zato sprašujem. Imate konkretne podatke, da svojega dela ne opravijo v redu?
Na njihovi strani piše:
Pregled vozila pred nakupom ali prodajo vsebuje pregled vseh avtomobilskih sklopov in sicer karoserija, podvozje, nadvozje, notranjost, hladilni, električni in zavorni sistem, motor in krmiljenje motorja, krmiljenje, vzmetenje, prenos moči, kolesa in pnevmatike.
Odločite se lahko tudi za podroben pregled, ki poleg zgoraj navedenega zajema še pregled dokumentacije vozila, klimatske naprave in testno vožnjo.
Preglede izvajajo usposobljeni mehaniki in tehnični pregledniki, ki so zaključili ustrezno usposabljanje.


Iz napisanega bi vseeno sklepal, da dobiš dokaj solidne rezultate.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.884
2.354
113
Iz napisanega lahko sledi tudi, da nakladajo. Vse to ti tudi jaz naredim, malo pogledam spodaj, malo pod havbo, brcnem v gumo in ti podam pisno mnenje. Poznaš me pa tolk k tistega mehanika tam.
Hočem reči, da se gre za zaupanje. Če jim zaupaš ok, če ne, bolje najti nekoga ki mu, pa čeprav v sosednji občini.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Saj zato sprašujem. Imate konkretne podatke, da svojega dela ne opravijo v redu?
Na njihovi strani piše:
Pregled vozila pred nakupom ali prodajo vsebuje pregled vseh avtomobilskih sklopov in sicer karoserija, podvozje, nadvozje, notranjost, hladilni, električni in zavorni sistem, motor in krmiljenje motorja, krmiljenje, vzmetenje, prenos moči, kolesa in pnevmatike.
Odločite se lahko tudi za podroben pregled, ki poleg zgoraj navedenega zajema še pregled dokumentacije vozila, klimatske naprave in testno vožnjo.
Preglede izvajajo usposobljeni mehaniki in tehnični pregledniki, ki so zaključili ustrezno usposabljanje.


Iz napisanega bi vseeno sklepal, da dobiš dokaj solidne rezultate.

Mislim, da sem delal to na dveh avtih (izgleda me prvič ni izučilo... :D ), res pa je, da nisem nič ekstra plačal, vse je šlo iz članstva.

Pregled je bil običajen tehnični (opa, je pa res, da so testirali amortizerje, ker imajo za to opremo, obični tehnični pa ne) in nič več. S tem, ali je bil avto barvan in razbit se ne ukvarjajo, prav tako ne naredijo priklopa na tester, kar bi bilo pri današnjih premijskih znamkah nujno...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
jaz mislim da je edini smilse priklop na rčaunalnik..vse ostalo itak načelno mora štimat (dobro dvigne se avto pa mal pogleda, pa spoj epogleda, to so pač vizualne zadeve, ki niso nekak skrite...

Tako da , jaz bi na servis peljal, in palča z adiagnostično uro pa je to to, ali? na konc pa če je nov, morajo biti izpisi servisov, pa se z evidi, kaj se je z avtom delalo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Volvota peljat na amzs je brezveze. Na racunalnik ga ne morejo priklopit, ker ima volvo pac svojo vido, ki jo poleg pooblascencev nima prakticno nihce. Tomaz ima polno funkcionalno sedaj ze kako leto in ti lahko cisto vse pogleda in tudi updata sw, ce je potrebno. Amzs lahko o tem samo sanja.

In pa seveda ce poznas hibe avtomobilov takoj vidis ce je vse ok. In dvomim, da so pri amzs imeli kaj dosti (ce sploh) teh novih v60, sploh s takim motorjem.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.835
5.081
113
Imajo dovolj opreme na AMZS, da se povežejo. Ni volvo space shuttle
Bosch, Texa, Delphi, itd al boš reko, da majo na amzs elm327 in nek program na telefonu.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
Zakaj peljat na AMZS in ne na uradni Volvo na diagnostiko? Ker bo 5€ ceneje ali drugi razlog?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
Uradni servis je pa zlatarina ja, že Castrol 0-20 je dražji kot najboljše olivno olje.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Uradni servis je pa zlatarina ja, že Castrol 0-20 je dražji kot najboljše olivno olje.
To pa zato, ker je administratorka tam v skladišču sedela med pavzo na "extraVergine" oljni škatli, pa še diši ... po veste čemu ... :evil:
------------------------------------
" ... " Butale so male, Butalcev pa preveč" ! ..." :jezen: