Preventivna menjava pletenic (zajl)

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Ja nekako tako.
Zavzame malo prostora, manj kot prva pomoč. Uporabil pa še nisem in upam, da mi ne bo treba.
smile-1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Če bo kdo imel enako vprašanje.
Rešitev problema

No, ker nisem vedel kam bi se zapeljal, mi je šinilo v glavo, da "skočim" do Louis-a in kupim to zajlo preventivno z mislijo naj bo, za 5€ pa res ni noben denar, ter na netu sem pogledal za mrežico za prtljago, ker pri nas stane zadeva 12€ v Louisu pa 6€.

Kupu sem še nekaj malenkosti ...

No, te preventivne zajle katero si dal link trenutno nimajo na zalogi, kdaj bo, ne zna povedat.
Na netu pa kaže da je še na zalogi.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Jaz imam s sabo na motorju samo set za popravilo plašča (injekcijo in 3 bombice s pritiskom), original orodje (z njim lahko podreš pol motorja) in prvo pomoč (vse pod sedežem). In to je to.

Lahko poveš kje si nabavil in kliko si dal.

Moram takoj kupit.

Danes mi je na AC spustila guma (k sreči ravno na poti domov - kakih 6 km stran, tako da sem se nekako privlekel do bencinske in nato domov)
jezen.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Par dni nazaj sem v zadnjem plašču našel majhen žebljiček globoko zarinjen v profil.
K sreči je guma še nova, tako da ni predrlo, ampak če ne bi gume na stojalu očistil in dobro pogledal, da ne bi videl.

V louisu se dobi sprej za gumo, ki ti jo napolni s peno, npr..
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Dobil sem za darilo, ampak se bom pozanimal in ti sporočim, na žalost verjetno šele v torek, ker grem v Brno, MotoGP vabi.
cheer.gif


Kaj te gume ne moreš več popravit, zaflikat?

Sprej pa kot sem slišal, ti naredi gumo, tudi če bi jo zaflikal neuporabno, saj se napaca vse povsod. Zna bit, da ga je tudi z notranje strani platišča težko očistiti. Ga je že kdo poskusil uporabiti? Koliko ima rok trajanja?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Saj mudi se mi ne, ker itak ne bom vozen
smile-1.gif
.

Stare gume nebom flikal ker sem že tako ali tako načrtoval menjavo le te, pa še luknja je prav neposrečena...na stiku 'zareze' (profila) in naležnega dela gume...pa tudi ni samo luknja (kot npr .žebelj) - ker je kar malo raztrgano.

So pa tele 'tubeless' gume zakon z vidika predrtja
zmaga.gif
...kolegu je pred mnogimi leti usekala na AC pri MZ-ju (zračnica noter)...lahko samo to povem, da se od takrat ni več usedel na motor. Pa definitivno niti približno ni vozil tako hitro kot jaz včeraj, ko sem jo predrl.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.896
257
83
Slovenija
hm, jaz sem enkrat z bmw 650 gs, ki nima tubeless gum gor, med karlovacem in zagrebom na avtocesti pri 130kmh s sprednjim kolesom zapeljal na žebelj. to sem opazil šele ko sem ustavil na cestninski, tako da sem se samo umaknil na stran, nafilal sprej noter, šel na pumpo, dofilal zrak in peljal dalje. Po mojem je sprej boljši za pnevmatike z zračnico, menjaš zračnico in voziš dalje....
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
s sprejem imam izkušnje samo na avtomobilu z zračnico. uporabil vsaj 2 x če ne več
1 x na parkplacu, drugičv 30 cm snega na cesti
1 x bila luknja velikosti 10 tolarjev, drugič pa ne vem
po uporabi spreja sem se še brez težav vozil nekaj mesecev dokler ni bil spet gumidefekt na drugem mestu
je pa tisti sprej tudi ventilček zapackal. ampak je držalo