Prestigio 5700 oz. 5500

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pozdravljeni

Pri tej napravi piše, da dobim celotno Evropo, sedaj pa me zanima, če dobim Slovenijo z mapami Monolita, Hrvaško z Navigo ali so mape Slovenije in Hrvaške od TeleAtlasa?

Hvala
 
Nazadnje urejeno:

netko

Guru
25. jul 2007
6.789
2.114
113
da me ubiješ ne vem za vsako državo posebej čigave so... ima pa adriatic regija najboljše možne karte kombinacija dveh ali treh vendorjev map velja za obe tako 5500 kot 5700
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ker do sedaj sem imel iGo 8.3, pa sem imel pač mape lokalnih izdelovalcev (Slovenija-Monolit, Hrvaška-Navigo), kar mi je najpomembnejše. Sedaj pa, ko sem napravo prodal, bi kupil tegale Prestigio 5700, kateri ima iGo Primo in pač države celotne Evrope, vključno s celotnim balkanom, zato me tudi zanima, katere mape ima, ker če jih ima od TeleAtlasa, jo ne bom kupil, saj ima preslabo pokritost balkana. Garmina ne bom kupil, ker nočem niti slišati o njem. Razmišljal sem o SyGic, vendar uporablja karte TeleAtlasa.

Še tole bi vprašal....če kupiš napravo z uradno naloženim iGo Primo, lahko naložim svoje Monolit karte od Slovenije (recimo, da so sedaj od TeleAtlasa gor) al bo kej zapizdlo? Seveda bi uno originalno zbrisal, da se ne bi kej mešale.

Hvala
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aha, hvala Janch. Tudi o tej opciji sem razmišljal. Sej, morda si že kje napisal oz je že kje zapisano, vendar me zanima, kak zaslon ima tale wayteq: resistivnega ali kapacitativnega? Pa še tole; katere navigacije uporabljajo Slovenske Monolit karte oz. Hrvaške Navigo?

Hvala
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Huh, ka pa vem
smile-1.gif
Zaslon je specificiran kot TFT (Thin Film Transistor) in težko rečem, saj je dobro odziven tako na stylus kot na prst. Sicer pa a je to sploh važno, saj gre za GPS gadget, ki ne potrebuje neke posebne tehnologije, kot je recimo multi-touch ipd..

Navigacije, ki podpirajo lokalne proizvajalce ey-yu regije so iGO, Mio, Garmin in morda še kakšna..
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Do sedaj so bili ponavadi resistivni zasloni na navigacijah,torej ta poceni verzije touch zaslonov, pa me zanima, če so sedaj po novem začeli vgrajevat capacitativne (Galaxy S2, iPhone itd), ker capacitativni so boljši in imajo boljši odziv od resistivnih.

Aha, torej še to me zanima, če se da lahko recimo Igo Primo direkt v napravico, brez da bi uporabljal MicroSD kartico, torej v notranji pomnilnik (tale wayteq mislim, da ima 4GB)

Hvala
 

NNxxNN

Pripravnik
30. jun 2011
39
0
6
Živjo.

Adriatik regija na Geovision 5700 navigaciji ima naslednje mape:
- BiH - Navigo
- Črna Gora . Contrast
- Hrvaška - Navigo
- Slovenija - Monolit
- Srbija - Contrast
- Makedonija - Navteq
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Najlepša hvala, NNxxNN
wink-1.gif
Če ti ni odveč, kaj lahko še pogledaš zahodno Evropo. Pomoje mora imeti od TeleAtlasa.
Hvala še enkrat
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hmmm, to je pa čudno. Kaj ni neki bug, kateri je, da se ne sme spajat Monolitovih z Navteqovimi, ker se ne poklopijo skupaj na mejah in ti potem izračuna neke čudne poti in da naj bi se Monolitova skupaj poklopila le z TeleAtlasovimi?
 

NNxxNN

Pripravnik
30. jun 2011
39
0
6
Jaz osebno z mojo, ko sem šel v Prago nisem imel nobenih težav. Res se o tem nekaj govori, po moje je to veljalo bolj na začetku, ker sem nekje na nekem drugem forumu prebral, da pospešeno delajo na teh prehodih in sam tega ''buga'' nisem opazil. Je pa res, da sem bil samo enkrat z njo v tujini, kot sem že prej omenil.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hmm, bom počakal še Jancha, če ve kaj o tem, če so te prehode popravili, pa katere karte bolj priporoča za zahodno Evropo; Navteqove ali TA...Čeprav verjamem, da je to verjetno že kje napisal...
redface-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Napaka pri spajanju je na Balkanu. Tako ne smeš imet SLO Monolita in HR NQ, ali pa HR Navigo pa BIH NQ,... Podatki preverjeno držijo do lanskega poletja.

A NQ in SLo Monolit sta v redu spojena.
wink-1.gif