PRESTAVITEV ZUNAJNE ELEKTRO OMARICE

primmycar

Zelenc'
5. sep 2014
12
0
1
Pozdravljeni....zanima me procedura pa cena prestavitve el. zunanje omarice iz ene stene na drugo, cca. 1.5m. Če je imel že kdo kako izkošnjo..nasveti dobrodošli..hvala
sprasujem se.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Če misliš na zunanjo elektro omarico v kateri je števec za obračun porabe električne enrgije potem ti dovoljenje za prestavitev lahko da le pristojno elektro podjetje. Obrni se torej nanje, da si stvar ogledajo in ti povedo kako in kaj (ali bo potrebno podaljšati ali skrajšati kabel v zemlji, bo potrebna nova elektro omarica ali se lahko prestavi obstoječa...)

PS- če boš prestavil zunanjo elektro omarico potem boš moral tudi zamenjati/spremeniti kabel do notranje elektro omarice!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Nekako tako gre...če boš dobil uradni predračun od elektra bo 5 jurjev. Če ti bojo te isti delali na sverc komerc bo jurja. Je pa z vidika daljinskega odčitavanja vse manj pomembno da je omarica zunaj (seveda elektro želi imeti neomejen dostop do omarice).
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.595
705
113
Elektro rabi samo za "žegen".

Lahko mu dela neodvisni izvajalec, elektro nato samo potrdi izvedena dela.
Vprašanje je samo, kaj bodo zahtevali od projektov. V praksi različno po posamezne distribucije in rajonu.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pri nas so gospodje in so mi zapovedali, da si naj prestavitev izvedem sam oz. s privat električarjem, ki ga oni poznajo. Potem so prišli samo pancerke noter dat in papir napisat. Elektro Celje.

Ko boste delali, pa pazite na razpored faz (RST), da ne bo potem kaj rikverc zalaufalo (
evil.gif
)
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.440
652
113
Po cca 18 letih je nov sosed ugotovil, da je moja elektro omarica na njegovi parceli in zahteva prestavitev, omarica je za tri števce, noter je samo moj . Do moje parcele je cca 10 m, vmes pa so še parcele drugih lastnikov. Ko je pred leti elektro prestavljal števec iz hiše na zunanje mesto, ker je moral bizi števec dostopen, je verjetno naredil po svojem. saj bivših lastnikov več ni. Kdo mora sedaj prestaviti števec? In seveda, kdo bo plačal?
 

henkl

Majstr
18. nov 2019
469
289
63
Po cca 18 letih je nov sosed ugotovil, da je moja elektro omarica na njegovi parceli in zahteva prestavitev, omarica je za tri števce, noter je samo moj . Do moje parcele je cca 10 m, vmes pa so še parcele drugih lastnikov. Ko je pred leti elektro prestavljal števec iz hiše na zunanje mesto, ker je moral bizi števec dostopen, je verjetno naredil po svojem. saj bivših lastnikov več ni. Kdo mora sedaj prestaviti števec? In seveda, kdo bo plačal?
Kako to misliš kdo:sprasujemse::fredi:vpraši se kdo je prejšnič plaču:nazdravje:
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Po cca 18 letih je nov sosed ugotovil, da je moja elektro omarica na njegovi parceli in zahteva prestavitev, omarica je za tri števce, noter je samo moj . Do moje parcele je cca 10 m, vmes pa so še parcele drugih lastnikov. Ko je pred leti elektro prestavljal števec iz hiše na zunanje mesto, ker je moral bizi števec dostopen, je verjetno naredil po svojem. saj bivših lastnikov več ni. Kdo mora sedaj prestaviti števec? In seveda, kdo bo plačal?
Omarica ni tvoja ampak od elektra.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.545
113
Če sem jaz prav prebral, to da imaš ti od elektro omarice do notranje omarice napeljano čez sosedovo parcelo, elektra prav nič ne briga in se boš kar ti z njim dogovarjal. Vse kar je za njihovo omarico, je tvoja zadeva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.440
652
113
Ja, ampak omarico za tri števce, trenutno je noter samo moj, je elektro postavil na rob sosedove parcele, ki je brez elelktro priključka. Verjetno je brez služnosti ne bi postavil in je prejšnji lastnik računal na priključek, elektro pa na širitev?
 
27. jan 2022
5.780
2.268
113
Še enkrat: če ima Elektro služnost za parcelo kjer stoji omarica in za glavni vod do te omarice, je za njih delo opravljeno. Za tvoj kabel od omarice do tvoje hiše moraš ti uredit služnosti v svojo korist - tudi na paceli kjer stoji omarica, če ni res na mm do parcelne meje.