Prenosnik crknu ;(

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Gre za model
Dell inspiron M5010
https://www.google.si/search?q...3&ie=UTF-8#
5 let star, uporabljal se je doma na mizi, pa še to ne veliko...
Ko ga prižgeš 7x zapiska in pisksa piska in se drugega kot začetnega zagona (mislim, da disk) ne sliši.
Naj bi bila okvara grafike na plati...., kar se mi ne zdi ravno ekonomsko, da ga je uporabnici smiselno servisirat, glede na to da samo pregled košta cca 30€, plata pa naj bi bila s popravilom ali nova od 150 do 200€, nov je bil pa dobrih 500€
Sam sem ga sicer odpru, ampak ni vidnega s prostim očesom popolnoma nič. Pravzaprav še tega ne vem kam naj disk priklopim (razen drug pc), da vidim, če lahko pridem vsaj do podatkov razen, da kupim sata konektor.

Kaj bi bilo najbolj enostavno, razen, da se gre v nakup novega in katerega, tablica ji pa ne diši, pa že malo slabše vidi (emšo).
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
He he hvala za tole ampak to je pa prevec zame, nimam orodja, morm nekoga najdt, da se loti tega, lahko se tudi sam, po moznosti severno od Lj.
Se prej me pa zanima, ce lahko disk za backup priklopim v ohisje zunanjega 3,5 inch ohisja ker priklop mi deluje enak.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.497
5.488
113
Citat:
Uporabnik Sergio81 pravi:
Se prej me pa zanima, ce lahko disk za backup priklopim v ohisje zunanjega 3,5 inch ohisja ker priklop mi deluje enak.
Če je disk Seagate Momentus, potem bi moralo delati.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Če je pc 2010 ima disk standarden sata priklop. Gre v vse kište. Glede priklopa v zunanje ohišje pa je odvisno od ohišja, nekatera imajo malo po svoje priklope, bi se pa načeloma 2.5" disk moralo dati priklopiti v 3.5" ohišje.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Super se bom obrnu nanje.

Btv: disk mi je ratal priklopt in dela, podatke pa z njega najbrz lahko dobim samo tako, da v biosu nastavim, da starta sistem z njega, ker trenutno vidim samo predvidevam, da neko zagonsko win datoteko.
Zal kronicno pomankanje casa, sicer bi sam poiskal odgovore, pa tudi mogoce se komu prav pride tema, pc pa ni moj in sm uporabnici postavu zacasno postajo, tko, da, spotoma iscem ugodno in pametno resitev
wink-1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Podatke se da prebrati, razen če ima šifrirane s kakšnim truecryptom. Spomnil sem se tudi, da bi lahko uporabil kr nek liveusb (linux) in preko njega skopiral podatke brez priklopljanja diska.

Glede popravila, če bojo delali reflow, ti lahko drži pol leta, lahko manj lahko dlje, vsekakor bi pričakoval neko garancijo.
Plate so pa na ebayu na žalost cca 140-150€ s poštnino vred, se ne splača menjati pomojem.