Prenosna hladilna skrinja s kompresorjem

Piton

Guru
11. apr 2022
1.699
-195
113
normalne škatle majo tud nek zapisan, kolk porab pri zunanji temp tolkpatolk, pa notranji tolkpatolk
en soliden Dometic ti pri zuni 32 in not na 3-4 stopinje, požre 24Ah na dan (12V).
tole je zgleda mal bl kitajc, pa ne rabjo tega pisat
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.953
3.967
113
Sej dejavnikov je še precej več kot samo razlika temperature, tile kitajci drugače tudi porabijo med 200-300Wh na dan pri T razliki 30C. Tu se smatra da imaš vsebino hladilnika 70% polno in ohlajeno (največja kapaciteta hladilne mase) in da ne odpiraš nič. V praksi hladilnik nikjer ne deluje tako.

Te boxe se sicer zadnje čase pogosto uporablja na raznih festivalih in pa "poceni" kampiranjih (road trip z avtom) ker ponujajo za price performance ogromno udobja. Sploh pa so prepovedi agregatov na prej omenjenih "mestih" prisilile "nomade" da se posega po temu. Kot sem že rekel je kombinacija tule skoraj vedno skupaj z powerhousom in solarnimi paneli in taka kombinacija se začne pri 500EUR za tisti P/P segment (torej kombinacija: kitajski kompresorski hladilnik 20-30l, powerbank 500wh, solarne celice z močjo 100W). Za 500eur 10 let nazaj niti kompresorskega hladilnika nisi dobil (tudi danes pri "znamkah" govorimo o cenah 1000eur+-), danes dobiš pa še samozadostno napajanje zraven.

In kot sem rekel tak sistem za neko manjšo družbo zagotavlja normalno zagotavljanje osnovnih potreb po mrzlem piru čez dan in hkrati zagotavlja še osnovne funkcije hladilnika za namene shranjevanja ostale hrane ki jo pokonzumiraš.

(kdor nikoli ni pil toplega pira na kakšnem festivalu ali pa pri roadtrip kampiranju, naj se itak ne vtika v to moje filozofiranje ker ne bo razumel bistva)
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.699
-195
113
nasral si cel roman, pa nič povedal
omenjen hladilnik niti v specifikacijah nima navedene porabe, to je blo vse kar je blo za povedat
kolk pa v RL porab, pa lahko sam na terenu preveriš
kitajc al ne, ene 2 dni lohk človk računa pri teh hladilnikih s solidnim akumulatorjem brez zunanjega vira elektrike