Premikanje avtomobila naprej pred semaforjem

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
aja ko stojite pred semaforjem prosim zategnite rocno, ker marsikoga precej motijo tiste stop lampe, ki ti nabijajo v obraz
frown-1.gif

Jaz jo stalno potegnem
cheer.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
aja ko stojite pred semaforjem prosim zategnite rocno, ker marsikoga precej motijo tiste stop lampe, ki ti nabijajo v obraz
frown-1.gif

no dej no mir, tečka!
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Kot prava kokoška - jaz imam ves čas v prvi. Saj mi ni problem tistih par sekund sklopko držat.

Zato mi pa gredo neskončno na živce ljudje, ki kao "gledajo, kdaj se bo pešcem ugasnila zelena, da bodo potem seveda takoj prestavili v prvo in samo še čakali v nizkem štartu, kdaj se jim zgodi zelena". Iz preprostega razloga - zato, ker niti najmanj ne spremljajo prometa tako budno, kot se ponavadi trkajo po prsih. Če smo čisto natančni, še nekaj sekund po tistem, ko se celo že njim (!!) prižge zelena, iščejo šalthebl, da ga bodo ja končno premaknili v prvo in potem - ko smo že vsi obupali - končno speljali.
stupid-1.gif


In potem se človek čudi, zakaj zeleno na križišču med slovensko in tivolsko prevozi max 5 vozil.

Sklopko se spusti zaradi potisnega ležaja, ne zaradi bolečine v nogi ...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ok kura kot dokazujes si res, sicer bi vedela, da potisni lezaj "trpi" ce drzis sklopko in imas v prvi. pred semaforjem se da vedno v ler. ce pa ne zmores v pol sekunde premakniti iz lera v prvo in speljati si pa kolo kupi
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
@civil



Povej kaj več o tem.

Ker o tem res nič ne vem.

(glede ravnanja pa dvomim, da se bom spremenila - če je avto zdržal bp 10 let, mu očitno ne škodi kaj prida).



@ ggg genija - vrni izpit, če te oči bolijo od neverjetne slepote zavornih luči.



Še dodatek - ne da se mi ukvarjat z dejavnostjo, ki jo obvlada vsak vaški pobalin. In čas raje investiram v kaj drugega, kar mi vrže lepše denarčke (pa še na toplem sem). Zato pa - bog pomagaj - ne obvladam glih vsakega vijaka v avtomobilu (pa vseeno živim - kdo bi si mislil!). Glej, no glej - niti mi ni potrebno vedeti (za vozniški izpit ni ravno nujen pogoj, da moraš znati razdreti in ponovno sestaviti avto). Kot tebi ni treba vedeti, kako konkretno deluje (ampak res konkretno!) pentium procesor, ki ga imaš v kompu.



Zato pa vprašam druge.



Imaš problem s tem?



Drugače sem pa hondašica (da ti prevedem - na kur.ac mi gredo upokojenci, ki šele prešeltavajo na zeleni; tudi pol sekunde je konkretno lep kos izgubljenega časa, ki povzroči lepe zastoje; ampak važno je, da se špara - četudi mi ni ravno jasno kje...).



Če te pa ravno skrbijo moje vozniške sposobnosti, ti jih pa lahko tudi praktično demonstriram. Samo se bojim, da boš potem samo še bolj depresiven (kot so bili še vsi dedci, ko sem jih peljala scat na praktičnih veščinah, kjer so mislili, da so glavni đeki. Npr. pri bočnem parkiranju, koordinaciji v prostoru (nekateri pač rabite vsaj 5 m frej širine, da si upate mimo ovire), hitrem speljevanju (po tej temi mi je jasno, zakaj traja in traja in traja in traja in ...., da kdo spelje), vožnji nazaj (seveda po zavitem klancu),.. itd.
hysterical-1.gif
. BTW - vse ZNOTRAJ predpisov.).

 
Nazadnje urejeno:

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
men pa gre izjemno na k., ko ne speljem v prvih 50ms, pa mi ze nekdo pohupa zadaj. takrat peljem skozi krizisce 5 na uro, sam da dobi popizditis tisti zadaj
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Hupam samo takrat, kadar ni videti, da bi osebek nehal seksati - torej po cca 3-5 sekundah zelene.
(itak so po hupanju še n-krat bolj zmešani in se to ne splača).

Drugače je pa tako - v LJ, kjer je celovška ob 16-18 eno samo gigantsko parkirišče, je tako obnašanje prek.leto egoistično. Ker imajo ljudje še kaj drugega za počet v življenju, ne pa samo vegetirat na cesti - in to samo zato, ker se nekaterim pač ne ljubi vozit. Taki pač ostanite doma - saj vas nihče ne sili, da se morate voziti z avtom.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
prvo kot prvo je treba prepovedat vozit agresivnezem, pa ce stojis tiste 3 sekunde pri zeleni al ne. vzami bus, ce si agresivna
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik mtl pravi:

Morda off topic. A date iz prestave pred semaforjem?



Osebno imam taka pravila:

- če poznam semafor vedno dam ven iz prestave do par sekund pred zeleno

- če ne poznam dam vedno ven, če sem nekje od tretjega mesta dalje v koloni. Pri slovenskem speljevanju namreč imaš več kod dovolj časa, da prestaviš v prvo potem ko je rdeča. Seveda pozorno opazujem kdaj je rdeča.

- če ne poznam in sem na prvih dveh mestih, dam v prvo takoj, ko se ugasne luč za pešce




A sploh obstaja še kako drugače
grin1.gif


Če je klanc pa iatka ročno, koj k. čem bremzo stiskat
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Kje vidiš agresivnost?
stupid-1.gif


Če je zelena, SE VOZI!

Če ne misliš voziti, OSTANI DOMA!



Velja za LJ.

Na vasi, kjer se mimo peljeta dva in pol vozila na dan, je vseeno.
 
Nazadnje urejeno:

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
saj ne recem nic, jaz vozim ko je zelena. samo mi pa RESNICNO grejo na zivce tisti, ki trobijo zadaj za brezveze. ce mi bo to en [censored] se enkrat naredu, bom ustavil avto, vklopil vse stiri zmigavce, pa sel ven pogledat ce je vse vredu
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
ne bom se tepu, niti slucajno. vprasal bom, ce je kaj narobe z avtomobilom, da mi trobi
smile-1.gif




dovolj da zivcnega dobi
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Mah, saj se jaz tudi ne tepem (še bi bilo treba
grims-1.gif
).

Samo znorim.

Res je pa, da zelo znorim.
smile-1.gif




(BTW - za 50 ms res ne hupam, ampak če boš sedel na semaforju več kot 3-5 sekund, pa bom slučajno jaz za teboj, potem pa le pričakuj, da bom tulila - tako in drugače
wink-1.gif
).
 
Nazadnje urejeno:

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
znori kolk ces, se ne sekiram
grin1.gif

zarad mene se lahko vsi po zobeh mecejo okol.
zato pa lepo mirno skoz krizisca na semaforjih, nisi nic kaj dosti prej na cilju
smile-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
V bistvu se da kar prej priti - samo moraš vedeti, kje se splača hiteti in kje ne.
Semaforji so npr. taka stvar, kjer je kar konkretna razlika, ali čakaš še en krog ali ne.
Norenje nad omejitvijo hitrosti pa praviloma ne (šolski primer je relacija brnčičeva črnuško križišče, kjer je zeleni val naštelan točno na omejitev).
Aja - pa splača se voziti po desnem pasu (govorim o štiripasovnici), ker je pogosto hitrejši od levega, kjer se zgužvajo vsi, ki bi radi dirkali (3/4 ljubljane). Pa potem vozijo krepko počasneje - ampak hec je, da tega sploh ne dojamejo.
grin1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Aja - pa splača se voziti po desnem pasu (govorim o štiripasovnici), ker je pogosto hitrejši od levega, kjer se zgužvajo vsi, ki bi radi dirkali (3/4 ljubljane). Pa potem vozijo krepko počasneje - ampak hec je, da tega sploh ne dojamejo.
grin1.gif

To je popolnoma res. Ampak tako že kršiš zakon, ker prehitevaš tiste, ki so na levem pasu, to pa menda ni dovoljeno.
uf-1.gif


Sicer pa.....če ponoči na semaforju stojiš za enim, ki ne ve kaj je ročna oz. ki ne spusti bremze na ravnini, potem je ta luč faking zelo zelo moteča.
10.gif
ampak sej vsak vozi po svoje, nimam popizditisa, če se nekomu da stat na bremzi...neka!!!! Jst pač ne.

Mi je bla pa všeč tale vajina "debata". Dejansko kazanje mišic in popizdevanje, ko je zmanjkalo argumentov (ali zgolj zato, ker se nekomu ni dal neki utupit v betico?
rolleyes-1.gif
)

P.S. dons sem živčnega fasala, ko sem imela zeleno (prišla z Bravničarjeve), en bedak od tovornjakarja je pa s Celovške levo zavijal že, ko je imel rdečo in je dejansko zabil CELO križišče. Bila sem prva na semaforju, pa pršla na Celovško, ko je imela le-ta že zeleno
jezen.gif