Preko sobne antene ne dobim več nobenega programa

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Gre se za mamimo TV v sobi. Nekaj let zdaj je imela na TV 100+ programov od Telekoma, preko mrežnega kabla in routerja.
Ker imamo to poletje gradbene posege v hiši, sem ji moral odklopiti mrežni kabel iz TV, dal pa sem ji sobno anteno in preko DVB-T je dobila SLO1 in SLO2. Dovolj za skrajno silo.
Kakšen mesec zdaj pa ne dobi več nobenega programa preko te sobne antene. Sem danes poskušal v njeni sobi še z drugo anteno in drugo TV pa ne najde nobenega programa.

A je komu jasno zakaj? A ni več možno nič gledati preko DVB-T ?
Smo v okolici Rogaške Slatine.
 

Tjaz

Pripravnik
19. avg 2007
305
0
16
https://www.rtvslo.si/dvb-t/vprasanja_in_odgovori#hd20180611

Od 11. 6. 2018 bodo nacionalni TV programi na MUX-A na voljo le še v HD kakovosti. Kaj moram storiti, da jih bom lahko sprejemal?
11. 6. 2018 ob 10.uri bomo na MUX-A TV programe SLO1, SLO2 in SLO3 prenehali oddajati v SD kakovosti. Sprejem le teh bo na MUX-A možen le še v HD kakovosti.


Do nadaljnjega je mogoče nacionalne programe TV SLO1, TV SLO2 in TVSLO3 v SD-ločljivosti spremljati prek MUX-C.

Kako preverim, ali moj sprejemnik predvaja HD sliko?

HD programe oddajamo že sedaj, zato lahko preverite, ali vaš sprejemnik predvaja HD sliko. Na seznamu programov poiščite SLO1 HD, SLO2 HD ali SLO3 HD. Če sprejemnik te tri programe pravilno prikazuje, potem menjava sprejemnika ni potrebna. V nasprotnem primeru bo potrebno priskrbeti novejši (HD) DVB-T sprejemnik.

Kaj moram še storiti 11. 6. 2018?

11. 6. 2018 ob 10.uri se bo seznam programov spremenil, zato bo pri večini DVB-T sprejemnikov potrebno ponovno samodejno iskanje programov, da bodo sprejemniki lahko "ugotovili" spremembo oziroma novo stanje. Gre za isti postopek, kakor ob prvem priklopu sprejemika.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.370
3.676
113
https://www.rtvslo.si/dvb-t/vprasanja_in_odgovori#hd20180611

Od 11. 6. 2018 bodo nacionalni TV programi na MUX-A na voljo le še v HD kakovosti. Kaj moram storiti, da jih bom lahko sprejemal?
11. 6. 2018 ob 10.uri bomo na MUX-A TV programe SLO1, SLO2 in SLO3 prenehali oddajati v SD kakovosti. Sprejem le teh bo na MUX-A možen le še v HD kakovosti.
A niso to preklicali zaradi poziva AKOSa?

AKOS kot regulator elektronskih komunikacij in avdiovizualnih medijskih vsebin agencija javni zavod RTV Slovenija poziva, da nameravane spremembe glede ukinitve oddajanja programov v standardni razločljivosti (SD) prek omrežja Multipleks A izvede tako, da bodo gledalci v čim manjši meri prizadeti, in da pred nameravano spremembo gledalce pravočasno in na primeren način obvesti ter jim s tem omogoči, da se lahko vsi potencialno prizadeti gledalci na spremembo ustrezno pripravijo.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
S tem, da se začasno oddaja v Multipleksu C, ter obvestili, ki so se vrtela na SLO SD programih pred izključitvijo, so zadostili zahtevam akosa. V multipleksu A ni več SLO 1/2/3 SD.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.733
5.882
113
Če kupi dvb+t škatlo, ki podpira hd kanale bo dovolj, da ne menja tv sprejemnika ?


Hrvatov tudi nič ne lovi ? Zelo čudno, saj si za mejo.