prejeto darilo - reakcija

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Prejmete darilo od osebe, ki vam je zelo blizu, morda celo v sorodu, partner, starši, otroci, brat, sestra,....

darilo vam ni pretirano všeč....kako odreagirate....pokažete nezadovoljstvo? sprejmete z "veseljem" a v sebi si mislite svoje?
sprejmete....a poveste na lep način, da izbira morda ni najboljša?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
podarjenemu konju se ne gleda v zobe. Normalno je da si vesel darila. Če ne, nisi normalen.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
tudi če poveš oz. namigneš za par stvari, ki bi bile bolj primerne?
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
"Ooooo, sej ni blo treba.... RES, ni blo treba."
grin1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
tudi če poveš oz. namigneš za par stvari, ki bi bile bolj primerne?

Kot sem rekel, ni važno kaj dobiš za darilo, važen je namen. Vsaj tako jaz gledam na to.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Če namiguješ na moško osebo (partnerja), se sprijazni s tem. Smo vsi enaki.
bonk.gif

Povej mu kaj bi rada imela za rojstni dan ali darilo, pa boš to dobila. Če pa boš nekaj namigovala, kako ti je to oh in sploh všeč .... pr enmu not pr drugmu ven. Žal. Pa nič si ne mormo pomagat. Taki smo.
redface-1.gif
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Sprejmeš se zahvališ in odložiš na mesto kjer ne bo v napoto.... Pri meni je smešno ko mi vsako leto vsi prinesejo butelke vina, čeprav čisto vsi vedo da ne pijem vina
smile-1.gif

Mi je potem brat zrihtal en tak fensi nosilec za flaše ki se ga pritrdi na steno in jih tja noter dajem, ko pa imajo drugi rojstni dan pač vzamem butelke iz tega nosilca in jih podarim naprej, samo pazit moram da ne dam iste flaše nazaj tistemu ki jo je meni dal. Ni lepo, vem ampak če tega ne bi delal bi se mi nabralo že kup butelk.
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
podarjenemu konju se ne gleda v zobe. Normalno je da si vesel darila.

se strinjam.
meni se zdi važen namen, lepo je, da se je moj bližnji spomnil name - če pa z izbiro ni glih zadel, pa nič hudega... nekateri imajo (imamo
d055.gif
) pač problem pri izbiranju izvirnih in uporabnih daril...
seveda sem vesela darila.
se je pa tudi meni že zgodila, da je kakšna steklenica vina, ki sem jo dobila za darilo, šla naprej komu kot novo darilo. tudi jaz nisem kak strašen vino-pivec...
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Za darilo sem dobila pred leti zelo zahtevno lončnico, ob izročitvi darila sem omenila, da mi je žal , ker je oseba proč vrgla denar, kajti ta lončnica več , ko teden dni ne bo zdržala v stanovanju s centralnim ogrevanjem.
Od tedaj mi ta oseba za rosjtni dan podari šopek cvetja, ki je izjemno okusno izbran.
Ampak meni je žal, da si dela stroške za darilo, ki čez par dni roma na kompost.
Nisem izbirčna
ne-ne-1.gif
želim si le darila, ki mi ostane za spomin.
Sicer je res kot pravite, pomembno je, da ti ljudje izkažejo pozornost in ti dajo vedeti, da niso pozabili nate, ne pa izbira darila.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
tudi če poveš oz. namigneš za par stvari, ki bi bile bolj primerne?

Kot sem rekel, ni važno kaj dobiš za darilo, važen je namen. Vsaj tako jaz gledam na to.
Se čist strinjam. Dozdaj sem bila vesela čisto vsakega darila, razen če je sestra od starih dobila boljše (oz. bolje rečeno več vredno) darilo kot jaz. V takem primeru sem vrnila darilo in rekla, da sploh ne rabijo zapravljati denarja, če mislijo meni kupovati slabše darilo. Kar naj ga dajo njej. Sledil je še teden nepogovarjanja, dokler nisem dobila denarja ...
evil.gif
Mogoče grdo, ampak jebiga - vedno sem bila mnenja da moraš obema otrokoma dati enakovredno darilo, ker vsaj mene take stvari močno razkurijo.

LP
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Bucko pravi:
Če namiguješ na moško osebo (partnerja), se sprijazni s tem. Smo vsi enaki.
bonk.gif

Povej mu kaj bi rada imela za rojstni dan ali darilo, pa boš to dobila. Če pa boš nekaj namigovala, kako ti je to oh in sploh všeč .... pr enmu not pr drugmu ven. Žal. Pa nič si ne mormo pomagat. Taki smo.
redface-1.gif

hehe žal imamo tako zapisano v genih.....ni naša krivda oz naša neposlušnost


si pozabu dopisat
evil.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Tako kot je že zgoraj napisano, podarjenemu konju se ne gleda v zobe. Seveda si darila vesel, tudi če v resnici nisi, pa pokažeš veselje, se narediš veselega. Potem pa to naprimerno oz. neuporabno darilo ostane nekje na polici ali pa se komu podari naprej (saj vem, da to ni lepo, ampak vseeno, le paziti je treba, da ga ista oseba ne dobi nazaj
grin1.gif
).



Že sama vem, kako težko je za nekatere izbirati darila in kaj kmalu se lahko kje zmotiš. Ampak važen je namen.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
darilo je darilo..torej se ga ne komentira!

Če ti ni všeč...ti pač ni....se zgodi. Kupljen je bil verjetno zato da bi ti bil.


In da bi se zmrdoval nad darilom - in to celo tistemu, ki gaje kupil je za moje pojme skrajno neokusno.
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Se strinjam s tabo. Najbolj neumno je, da kupiš neko brezvezno darilo, ki potem stoji-leži
v kotu ali omari. Svoji ženi al kupim kaj takega, kar vem da si želi (taktično izvem od nje kaj bi rada), da ji
nardim presenečenje, al pa jo kar direktno vprašam, kaj bi rada.
Kar se tiče prejetih darila, katero mi ni všeč, malo "pohinavim", da je darilo "lepo".
wink-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Samo res, ta Bitch_inside res nima vseh čistih...Verjetno ne več kako si prizadela staršev in kaj so si potem mislili...po moje si razvajen deklič...take pa že dolgo nisem slišal...bolano do konca...

Če hočeš drago stvar si jo kupi sama, tako vsaj jaz delam...
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Jaz se pa zavedam tega da je možnost da sem mim udaru pri darilu in se ne sekiram če nekomu ni preveč všeč. Mam rad iskrenost in tud obdarovanje ni izjema. Je pa res, da ko obdarujem najbližje se vedno zelo potrudim in je zbrano z okusom. Najbolj bedno mi je kadar na kaj pozabim oz. mi "zmanjka" časa in potem moram kupovati zadnji trenutek. Takrat mam pa še sam slab občutek ko vem (oba veva) da sem kupil nekaj samo da je darilo...



Kar se pa Bitch_inside tiče jo pa razumem. Pri nama z bratom so starši vedno pazili, da niso delali razlik pri obdarovanju. Ker se pač bedno počutiš, če si ti dobil več kot brat ali obratno (če je bila razlika res opazna). Npr. če je on dobil računalnik za 18. rojstni dan je bilo normalno da dobim tudi jaz računalnik za 18. rojstni dan ali pa darilo iste vrednosti. Itak da bi blo bedno da njemu kupjo računalnik za 1000 € men pa nekaj malga za oblečt. Normalno, da smo si takrat vsi želeli računalnik.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ksz....

ni panike, kaže, da je bilo darilo "spremenjeno" tako da bo drugo darilo dobro sprejeto
aplauz.gif