Pregrevanje sestavljenega računalnika

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
310
4
18
Ljubljana
Ta amd hladilnik ni vreden pol žlice hladne vode, da meni ventilatorji tulijo na 3000 rpm ni teorije.
Poleg tega si očitno uspel nekako zviti pine, če se sedaj ne prižge sploh, potem sta ta dva pina pomembna.

Zakaj nisi dal sestaviti nekam na rač. servis, če imaš dve levi roki ?

In zakaj nisi vzel 5700x, je hladen kot špricer ter novejši.
To sem pred pol leta približno komponente nabavlja.

Imam priložnost sedaj da kupim 5700x pa verjetno brez hladilnika, katerega bom posebej kupil.

Prej nisem dal na servis da sestavijo, zaradi tega ker sem hotel da moja dva sina poskusijo, vidijo kako to gre, se nekaj naučijo... takrat smo se tako lepo imeli. Moja očala so bila švoh, oni so pa dobar videli in na takšen način smo se igrali. Danes pa še nekaj dni jih ni doma, tako da sem to sam počel in zadevo naredil tako kot je.
 

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
310
4
18
Ljubljana
Jaz jih sam. Tebi bi predlagal, da jih raje servis. Samo pravim, da CPU ne vrzi (še) stran.

Pinceta, povečevalno steklo. Preveri najprej da so res zviti, če so zlomljeni moraš lotati.
Žal sem že toliko star da mi očala več ne pomagajo pri takšnih zadevah.
Sliko sem priložil prej kjer sta 2 Pina zvita, le fotko malo približaj/raztegni.
Hvaležen bi bil če bi me usmerili malo, na kateri servis da poskusim v Lj in okolici, da bi poskusili da izravnavo pa če jim uspe, obvezno nov hladilnik ker ta, kot je nekdo prej omenil, je za nič, kot da bi se otroci igrali pri izdelavi.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.392
5.676
113
am4 pin map/layout/diagram

Pomagaj si z tem


Mlacon, funtech, anni, techtrade, swedata ?



Ne vem kaj ste počeli, ampak pri sestavi gre tako, da če nekaj ne gre skupaj brez kladiva delaš nekaj narobe.

Glede na sliko si nekaj levo-desno vlekel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brlje

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.392
5.676
113
Ko boš naslednjič odstranjeval cpu hladilnik, naj bo CPU par minut v uporabi, ko odstraniš zatiče/vijake hladilnik malo zarotiraj v obe urni smeri brez dvigovanja, če se slučajno pasta preveč prime na cpu, nato počasi/previdno odstraniš hladilnik.
Tebi se je verjetno pasta prijela in si potegnil vse skupaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in brlje

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
310
4
18
Ljubljana
Ko boš naslednjič odstranjeval cpu hladilnik, naj bo CPU par minut v uporabi, ko odstraniš zatiče/vijake hladilnik malo zarotiraj v obe urni smeri brez dvigovanja, če se slučajno pasta preveč prime na cpu, nato počasi/previdno odstraniš hladilnik.
Tebi se je verjetno pasta prijela in si potegnil vse skupaj.
Tako je, ampak potem ko sem dejal nazaj, nekaj ni stimalo, je bilo kot na klackalici in sem rahlo levo-desno dokler ni "vklopilo" in sem verjetno takrat naredil škodo.

Te šeme sem poskusil razvozlati ampak... bom novo fotko prilimal, mogoče bi lažje.
 

Priponke

  • 20240627_212236.jpg
    20240627_212236.jpg
    1,3 MB · Ogledi: 40

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.338
1.358
113
Tako je, ampak potem ko sem dejal nazaj, nekaj ni stikalo, je bilo kot na klackalici in sem rahlo levo-desno dokler ni "vklopilo" in sem verjetno takrat naredil škodo.

Te šeme sem poskusil razvozlati ampak... bom novo fotko prilimal, mogoče bi lažje.
Poravnaš z nohtom, da bo ravno in bo delalo. Samo glej, da ne odlomiš. Na koncu bo itak zravnal socket ko boš dal not.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brlje

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
310
4
18
Ljubljana
Poravnaš z nohtom, da bo ravno in bo delalo. Samo glej, da ne odlomiš. Na koncu bo itak zravnal socket ko boš dal not.
Včasih mi je bilo v veselje počet takšne zadeve, prav izziv so mi bile ampak sem sedaj skoraj 50 star, oz. 48 in dejansko niti vidim, niti imam občutka, še tukaj ko tipkam na telefonu ni je izziv.
Še eno prilimam, pod eno lupo k sem jo najdel
 

Priponke

  • 20240627_213113.jpg
    20240627_213113.jpg
    1,2 MB · Ogledi: 43

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.760
1.076
113
Brez zamere ampak 48 ni zelo star. Tukaj pišeš tako, da sem mislil, da si 70.

Če ne vidiš, si daj gor dobra očala. Če se ti roka trese, rukni enega prej. :D

Pa ne vem če je že kdo napisal oz. so dali navodila ampak še enkrat. Osnova pri CPU je, da ga daš v socket obrnjenega tako, da se puščica ali trikotnik v kotu procesorja ujema z istim znakom v ležišču na matični.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.993
1.277
113
Tile pini kot so že omenili bi se morali z lahkoto poravnati.
Glede na to da je pol leta stara gradnja so ti to malo zanimivo svetovali.

Vodno hlajenje je nesmisel. Za takšne zadeve je vrh glave zadosti THERMALRIGHT Peerless Assassin 120
cca 35€ na amazonu v sloveniji kakšnih 10€ več. Zakaj se ni že v začetku kupilo ne vem.

Ohišje je bolj tak tak. Nebi ravno priporočal.

Napajalnik je bolje da ima ventilator zgoraj - predvsem zato ker se nobenemu nikoli ne da čistiti filtra od spodaj in tam tudi največ praha pobere.

Kot kaže pa je bila največja napaka v tem da je bil vent od procesorja napačno priklopljen ?
Ker tam so videti obrati 2k za ohišje in 1k za procesor.

Nisem pa videl kam gredo kabli ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: brlje in delavec44

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
243
38
28
Žal sem že toliko star da mi očala več ne pomagajo pri takšnih zadevah.
Sliko sem priložil prej kjer sta 2 Pina zvita, le fotko malo približaj/raztegni.
Hvaležen bi bil če bi me usmerili malo, na kateri servis da poskusim v Lj in okolici, da bi poskusili da izravnavo pa če jim uspe, obvezno nov hladilnik ker ta, kot je nekdo prej omenil, je za nič, kot da bi se otroci igrali pri izdelavi.
piši mi na ZS pa se lahko zmeniva da ti poravnam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in brlje