Predrage šolnine za izredni univerziteni študij

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Sej "studirajo".... Samo da po uradnem poteku statusa tece se status tete, stric, vnuka, bla bla bla. Napotnica.v.vsako.vas.press

Sploh se ni treba matrat s strici in tetami.
Cena napotnice na črnem trgu je baje cca 10% (po spominu govorim).
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
A lahko definiraš "uspešnega študenta"? Kdo je bolj uspešen - študent na upravnem faksu s povprečjem 9.5 ali študent na recimo elektro faksu s povprečjem 7.5?

In pravilni odgovor je?
confused-1.gif

Nevem... ravno tu je težava. Če bi bli vsi faksi enako težavni in če bi imeli vsi idealne profesorje bi tak sistem vračanja denarja mogoče laufal. Tako pa nevem kako so se zamislni "določanje uspešnosti". Tak sistem bi samo še povečal naval na lažje fakse...

Čeprav sam pri sebi si mislim kater študent je več truda vložil in ima več uporabnega znanja, ampak moje mišljenje glede tega tukaj nima veze.

Točno. Tvoje mišljenje nima veze.

Če bi držala tvoja logika, bi se družbi najbolj splačalo delati štromarje. In samo štromarje. 100% vsi samo na štrom.

Hudič je samo v tem, da se štromarji ne spoznajo na agroživilstvo.
Ali pravo.
Ali medicino.
Konec koncev se jim tudi ne sanja kaj prida o pravnem redu EU (skoraj nujni pogoj, če želiš zaslužiti več evrov, kot ti jih z raznimi kaznimi poberejo).
Ali o novinarstvu.
Tudi v kitajščini so precej bosi.

Koma pa je, ko vidiš štromarja, ki niti varovalke ne zna zamenjat.

V razmislek. O "šankovski" delitvi študentov na bolj in manj uporabne/uspešne. Zgolj po tem, kakšen pildek nosijo s seboj (niso vsi z uprave avtomatično plevel.press)

Dal sm pač dva primera. Dejstvo je, da so eni faksi težji in drugi lažji. Na nekem faksu se lažje doseže višje povprečje kot na drugem in to bi po idejah nekaterih na tem forumu pomenilo da bi eni lažje prišli do vrnjene šolnine kot drugi. Na to se je moj post nanašal, ne na razčlenjevanje študentov med "koristne" in "nekoristne". Vsak se pač sam odloči kaj ga zanima, žal je pa v realnosti tako, da se jih veliko odloči za določen faks samo zato, da lahko status potegnejo za 2 leti.

Daleč od tega, da bi jst kakorkoli "navijal" da bi se čim več folka na FE vpisalo. Že zdaj je gor en kup folka, ki sploh točno ne vedo zakaj so gor... No kakorkoli... se opravičujem vsem, ki sem jih užalil s primerjavo v zgornjem postu. Ni bilo mišljeno, da so vsi študenti na določenih fakultetah zabluzeni.

uredu zdej?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Dejstvo je, da jaz nikoli ne bi naredila uprave.

(snov za bruhat.press).



Aja - drugač pa vredi, ja.
smile-1.gif




Na temo - nikakor nisem za nek sistem "vračanja šolnin". Ker je to v praki preklet težko speljat (in je pri nas tudi družbeno nezaželjeno). Sem pa za šolnine, ker te zmanjšajo število tistih, ki nikoli ne mislijo resno študirati (80% vseh vpisanih na FMF na primer) - če te nekaj useka po žepu, prej trikrat premisliš, ali je tega res vredno.



Ampak dvomim, da bi se FMF strinjala s to idejo.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
ksz

Danes dobil obvestilo s Fakultete za upravo, da je za 1. letnik visokošolskega izrednega študija potrebno plačati 1.635,00€ (če plačaš takoj) oz. nekaj čez 1800€ (če po obrokoih)
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
prvo glede tega da stromar ne zna zamenjat varovalko.
a ti jo pa znas? ce te je kdo naucil ja, cene pa ne. tako je tudi pri stromarjih. na faksu se ne studira kako se menja varovalko, ker te faks ne pripravlja na to, da bos varovalke menjaval ampak na malo bol kompleksne probleme. mislim pa da zna skoraj vsak z srednjo elektro solo to nardit, ker so pac opravili solo za to.

sicer pa glede vracanja solnin. zakaj bi nekdo kreditiral drzavo zastonj? naj upalijo 5% obresti pa sem za, da pa bom zastonj kreditiral drzavo pa mi se na pamet ne pride.